Chełmianka Chełm - strona oficjalna

Strona klubowa
  • OFICJALNA STRONA CHEŁMIANKI / SPONSORZY STRATEGICZNI: URZĄD MIASTA CHEŁM / MPEC CHEŁM SP. Z O.O. / MPGK CHEŁM SP. Z O.O. /
  •        

Logowanie

Zegar

Wyniki

Mecze sparingowe

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najnowsza galeria

Chełmianka - Piast Tuczempy 1:1 22.08.2015
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 92, wczoraj: 279
ogółem: 2 211 805

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

stat4you

stat4u

Aktualności

Przed Euro 2012: Policja skraca rozgrywki

  • autor: rks1955, 2012-02-08 15:41

W czerwcu w Lubelskiem może nie zostać rozegrany żaden ligowy mecz piłkarski, od III ligi aż do klasy B. Zmian w terminarzu zażyczyła sobie Komenda Wojewódzka Policji. – Rozważamy zmiany –przyznaje Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Na początku lutego Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wysłała w tej sprawie specjalne pismo do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Ma to związek z rozpoczynającym się 9 czerwca turniejem Euro 2012. – W liście znajduje się sugestia, żebyśmy w miarę możliwości rozważyli przyspieszenie rozgrywek w III lidze, a także w niższych klasach – potwierdza Marian Rapa, prezes LZPN.


Efekt? Cztery kolejki ligowe trzeba będzie przenieść z czerwca i niektóre mecze rozgrywać co trzy dni. 

W przypadku woj. lubelskiego sytuacja jest jednak o tyle dziwna, że piłkarskie święto nas ominie. Nie będzie tu rozegrany żaden mecz Euro, nawet żadna z reprezentacji nie zamieszka u nas i nie będzie trenowała podczas mistrzostw. 

– Uzasadnienie pisma jest takie, że lubelski garnizon będzie mocno zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa podczas meczów w innych miastach oraz przy przemieszczaniu się kibiców. Wiemy przecież, że już 9 czerwca we Lwowie Niemcy zagrają z Portugalią – tłumaczy prezes LZPN.

Zaangażowanie potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. – Nasze służby skupią się na zabezpieczeniu przejazdów kibiców do przejść granicznych z Ukrainą – mówi Andrzej Fijołek z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Rezygnacja z gry w niższych ligach w czerwcu oznacza, że policja nie będzie musiała się martwić o ewentualne interwencje na stadionach w Świdniku, Chełmie, Zamościu czy Białej Podlaskiej. Według mł. asp. Fijołka, pozwoli to skoncentrować się funkcjonariuszom na zabezpieczeniu Euro 2012.

Ale większość działaczy piłkarskich z naszego regionu krytykuje ten pomysł. – Nie wyobrażam sobie czegoś takiego – komentuje Krzysztof Wojewoda, prezes IV-ligowego Ruchu Ryki. – Przecież wszyscy grający u nas piłkarze to amatorzy. Uczą się, studiują i pracują. Granie w każdą środę, żeby zdążyć przed terminem, który wyznaczyła policja, mija się z celem. Na takie mecze nie ściągniemy ani zawodników, ani kibiców.

 

Inny działacz piłkarski z III ligi dodaje: To jakiś absurd. Przecież przenosząc cztery kolejki z czerwca zawodnicy będą musieli grać praktycznie co trzy dni. A co będzie, jeśli pogoda nie pozwoli na rozpoczęcie rundy pod koniec marca? Terminarze już ustalone, a tu robi się niepotrzebnie zamieszanie. 

– To prawda, ale bezpieczeństwo kibiców na Euro jest przecież ważne. Dlatego pracujemy nad korektami w terminarzach. Wiem, że będą to trudne decyzje, ale zostaną podjęte po konsultacji z klubami, bo nie chcemy ich skrzywdzić. Mam nadzieję, że uda się wypracować kompromis, żeby zadowolić wszystkie strony – kończy Rapa.

                                                                           źródło: www.dziennikwschodni.pl


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [701]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Tabela ligowa

III liga » lubelsko-podkarpacka

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ArtiRKS 141
2. DorianAdam30 129
3. pablas18 124
4. rks1955 119
5. KarolekRKS 118
6. daroo64ch 112
7. KubusRKS 95
8. McGregor 13
9. marcelchelm 5
10. dwafaa 1

Wyszukiwarka