dzisiaj: 63, wczoraj: 234
ogółem: 3 015 105

Niespodziewana porażka z Zaczerniem

• autor: rks1955, 2012-03-17 17:18

Nie tak miała wyglądać inauguracja rundy wiosennej w Chełmie. Chełmianka pomimo olbrzymiej przewagi w całym meczu poniosła porażkę z drużyną KS Limblach Zaczernie 1:2(0:2).

Ładna, wiosenna pogoda nie przyciągnęła na obiekt przy ulicy I Pułku Szwoleżerów tłumu kibiców. Około 600 widzów to nie szczyt marzeń, nawet jak na chełmskie warunki. Na pewno duży wpływ na frekwencję miał przeciwnik, z którym mierzyła się Chełmianka. Beniaminek z Zaczernia nie jest zbyt atrakcyjnym zespołem. Pierwsze 10-15 minut to wyrównana gra obu zespołów. W tym czasie sędzia Artur Krasowski z OKS w Białej Podlaskiej kilkakrotnie odgwizdał pozycje spalone zawodników Chełmianki. Gdy wydawało się, że nasz zespół przejął inicjatywę i kwestią czasu jest strzelenie pierwszego gola, nastąpił nieoczekiwany zwrot wydarzeń na boisku. W ciągu dwóch minut (20' i 22') goście z Zaczernia przeprowadzili dwie wzorcowe kontry, które wynikły z błędów naszych piłkarzy i strat piłki w środku pola. Najpierw Blim, a następnie Wolański nie dali szans Szokalukowi umieszczając piłkę w prawym rogu bramki Chełmianki. Na stadionie konsternacja, gorzej nie mogliśmy rozpocząć spotkania. Po 22 minutach przegrywamy 0:2. Od tego momentu nasi piłkarze przejęli inicjatywę w meczu i raz po raz sunęły ataki na bramkę drużyny z Zaczernia. Ładnie z około 20 metrów  uderzał Krakiewicz, za chwilę Wyroślak "z główki" uderzył tylko w słupek. Kilka minut później ponownie po strzale Wyroślaka mogliśmy zdobyć gola, jednak obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy piłkarze Limblachu umiejętnie się bronili. Z naszej strony ładnymi strzałami popisali się jeszcze Wieczorek (34') i Kasperek (38'), jednak wynik nie uległ zmianie i przegrywaliśmy 0:2.

Po przerwie nic się nie zmieniło, my atakowaliśmy, goście się bronili (często grając na czas). W 57 minucie meczu na boisku zameldował się Marcin Gregorowicz zmieniając Dawida Wieczorka. Już w pierwszej swojej akcji pokazał się z jak najlepszej strony. Wzorcowa akcja w trójkącie Gregorowicz - Wyroślak - Kasperek zakończyła się golem tego ostatniego. 1:2 w 58 minucie meczu i w dalszym ciągu frontalne ataki Chełmianki. Wszyscy kibice byli przekonani, że taka przewaga musi dać efekty w postaci goli dla Chełmianki. I dała w 73 minucie meczu, kiedy to po akcji całego zespołu Chełmianki, obrońca Zaczernia skierował piłkę do własnej bramki. 2:2!  NIE! Konsternacja na stadionie, gdyż sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej. Tylko czyjej, zawodnika gości !! Do końca spotkania, tak jak w całym meczu inicjatywę miała Chełmianka. W 89 minucie swoją kolejną sytuację miał Jarek Wyroślak, wbiegał w pole karne, mając na plecach obrońcę gości, strzelił z około 14-15 metrów jednak piłka przeleciała w odległości 4-5 metrów od prawego słupka bramki Kukulskiego. Sędzia doliczył  4 minuty do podstawowego czasu gry, jednak wynik nie uległ zmianie i na początku rundy rewanżowej musieliśmy przeżyć gorycz porażki.

Głowa do góry, w następnych meczach będzie lepiej.

W dzisiejszym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk – Siatka, Dyczko, Krzyżak, Tywoniuk – Krakiewicz, Wieczorek (58 Gregorowicz), Słomka (46 Kogut), Kasperek (74 Drob) – Fajman, Wyroślak

Limblach: Kukulski – Polak, Dynia (90 Szyszka), Róg, Brogowski – Weres, Ryniewicz, Gilar (59 Kapuściński), Blim (64 Hajnas) – Wolański (76 Szala), Płonka

Żółte kartki:  Wyroślak (Chełmianka)Weres, Róg, Kukulski, Szala, Kapuściński (Limblach Zaczernie)

Sędziował: Artur Krasowski (OKS Biała Podlaska)

Mecz obejrzało: około 600 widzów

OTO ZAPIS RELACJI LIVE KTÓRA ZOSTAŁA PRZEPROWADZONA PRZY WSPÓŁPRACY Z PORTALEM LUBELSKAPILKA.PL

90′+3 – koniec meczu, Chełmianka przegrywa z KS Zaczerniem 1:2. Pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki i mnóstwa akcji pod bramką Kukulskiego, podopieczni Waldemara Wiatra nie zdobyli na inaugurację rundy wiosennej ani jednego punktu.

90′+2 żółty kartonik dla Kapuścińskiego za opóźnianie gry.

90′ – arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90′ – trzecia zmiana w ekipie Zaczernia, Szyszka za Dynię.

89′ – Wyroślak w groźnej sytuacji uderzył obok słupka.

89′ kartka dla Szali.

83′ za opóźnianie gry, kartkę obejrzał bramkarz Kukulski.

76′ – zmiana w ekipie KS Zaczernie, Szala pojawił się w miejsce Wolańskiego.

75′ – jedna z nielicznych akcji Zaczernia, po kontrze gości piłka opuściła plac gry i wyszła na rzut rożny. Po centrze z narożnika boiska, Płonka uderzył głową bardzo niecelnie.

74′ – schodzi Kasperek, w jego miejsce Drob.

73′ – bramka dla Chełmianki nieuznana przez sędziego bocznego, mimo iż do własnej siatki futbolówkę skierował obrońca Zaczernia.

- KS Zaczernie nie wykazuje większej ochoty do ataku, podopieczni trenera Orłowskiego cały czas skupiają się na blokowaniu dostępu do własnej bramki.

64′ – Hajnas za Blima, pierwsza zmiana w ekipie beniaminka.

63′ Dynia ukarany żółtą kartką.

- napór Chełmianki trwa w najlepsze.

61′ – centra Kasperka, Wyroślak głową z 10 metrów, ale bramkarz intuicyjne wybił piłkę na korner.

59′ – Kapusciński za Gilara

58′  – Chełmianka zdobywa bramkę kontaktową, 1:2. Akcja Gregorowicza z lewej strony boiska, przebiegł kilkanaście metrów do końcowej linii, zagrał w pole karne, gdzie do futbolówki dopadł Kasperek i z 2 metrów umieścił piłkę w siatce.

57′ – zmiana w Chełmiance, schodzi Wieczorek, a wchodzi Gregorowicz.

54′ – Krakiewicz z 25 metrów strzelił w światło bramki, ale dobrze ustawiony był Kukulski. Chwilę później po rzucie rożnym, Siatka uderzył niecelnie głową obok słupka.

53′ obrońca Róg z Zaczernia upomniany żółtym kartonikiem.

50′ – Kasperek z 20 metrów, bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie, jednak ostatecznie Krakiewicz nie zdążył do niej dobiec.

46′  – pierwsza zmiana w spotkaniu, za Słomkę na boisko wszedł Kogut.

46′ – Artur Krasowski z Białej Podlaskiej dał znak do wznowienia zawodów.

45′+1 – dobiegła końca pierwsza połowa meczu w Chełmie. Podopieczni trenera Wiatra przegrywają do przerwy z KS Zaczerniem 0:2, mimo, iż stworzyli sobie więcej sytuacji i częściej gościli pod bramką rywala. Na stadion Chełmianki powrócimy za 15 minut.

45′ – sędzia doliczył jedną minutę.

41′ żółta kartka dla Wyroślaka.

38′ – po raz kolejny Kukulski broni swoją drużynę przed utratą gola. Tym razem z 30 metrów z rzutu wolnego uderzał Kasperek, jednak golkiper Zaczernia… kolanami wybił futbolówkę na rzut rożny.

- KS Zaczernie niemalże całym zespołem broni się na własnej połowie.

36′ – kolejna dobra akcja Chełmianki, sam na sam wychodził Fajman, ale bramkarz gości był szybszy.

34′ – z 18 metrów Wieczorek świetnie uderzył pod poprzeczkę, jednakże Kukulski popisał się fantastyczną interwencją. Kolejny już rzut rożny dla Chełmianki.

33′ – lecącą do bramki piłkę z niemal linii bramkowej wybił obrońca Zaczernia, strzelał Wyroślak.

- goście uśpili rywali i zaatakowali dwukrotnie, aczkolwiek skutecznie. Dlatego też ekipa Tomasza Orłowskiego może w chwili obecnej cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.

28′ – niewiele brakowało, a Wyroślak zdobyłaby gola kontaktowego. Po jego uderzeniu głową z 6 metrów, piłka trafiła w słupek.

26′ – ładny strzał Krakiewicza z 20 metrów, piłka o około metr minęła słupek bramki Zaczernia.

- fatalne dwie minuty dla ekipy Chełmianki. Błyskawicznie dwie kontry spowodowały, że „biało-zieloni” zmuszeni są odrabiać straty.

24′ – uderzenie Wyroślaka z 16 metrów zablokowane przez defensora Zaczernia.

22′ – 0:2 dla Zaczernia. Kontra zespołu przyjezdnych, Wolański w podobny sposób jak Blim uderzył w prawy róg bramki Szokaluka.

20′ – 0:1 dla Zaczernia. Płaski strzał w prawy róg Blima i goście wychodzą na prowadzenie.

19′ – dyskusyjny spalony, tym razem na wolną pozycję wybiegał Słomka.

17′ za faul na Tywoniuku pierwszą żółtą kartką ukarany został Weres.

- lepiej piłką operują na początku meczu zawodnicy trenera Waldemara Wiatra.

14′ – Fajman zacentrował w pole karne, gdzie do piłki dopadł Wyroślak. Napastnik Chełmianki miał przed sobą tylko bramkarza, jednak pogubił się z piłką i Kukulski wychwycił futbolówkę. Póki co była to najlepsza sytuacja w meczu.

13′ – Krakiewicz podawał do Fajmana, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał ofsajd.

6′ – faulowany Wolański 25 metrów przed bramką Chełmianki. Krótko rozegrany stały fragment nie przyniósł korzyści gościom, ponieważ Gilar uderzył za słabo obok bramki miejscowych.

3′ – Fajman wychodził na czystą pozycję, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

1′zaczynamy! Rozpoczęła się pierwsza połowa meczu w Chełmie. Przy piłce miejscowi.

- Piłkarze obu ekip są już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

- Gospodarze zagrają dzisiaj w czarno-biało-zielonych strojach, z kolei przyjezdni wybiegną na murawę w jednolitych białych strojach.

- Witamy z ulicy I Pułku Szwoleżerów 15A w Chełmie, gdzie za niecały kwadrans rozpocznie się mecz 16. kolejki III ligi pomiędzy miejscową Chełmianką, a KS Zaczerniem.