Przed meczem z Unią - Ku pokrzepieniu serc

• autor: rks1955, 2012-03-22 15:53

Pierwsza kolejka spotkań III ligi za nami. Niestety, nie powiększyliśmy swojego dorobku punktowego.

Do meczu z Zaczerniem każdy może dodać własną teorię. Jedni powiedzą, że nasz zespół grał dobrze, tylko miał pecha, drudzy przypiszą całą winę trenerowi, który ustawił źle taktycznie nasz zespół, trzeci obwinią sędziego, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki w drugiej połowie, a z kolei jeszcze inni zauważą, że widoczny jest brak gier na pełnowymiarowym, trawiastym boisku. Jedno jest pewne, pomimo porażki widać było zaangażowanie całego zespołu, walkę o każdy metr boiska. Tego nie możemy odmówić żadnemu z naszych piłkarzy. Czy po sobotnim spotkaniu z Unią Nowa Sarzyna będziemy mogli dopisać do swojego dorobku bezcenne 3 punkty ? Jak pokazuje historia meczów z Unią są na to duże szanse. Jesienią ubiegłego roku to właśnie w Nowej Sarzynie nasi piłkarze pokazali wielki charakter wyciągając z 0:2 do przerwy na 3:2 po 90 minutach meczu. Kibice miejscowych byli w szoku widząc jak w przeciągu 45 minut można odmienić losy meczu. W tamtym spotkaniu Chełmianka wystąpiła w składzie: Porzyc, Siatka, Krzyżak, Grzywna, Kogut, Tywoniuk (89' Postój), Wieczorek, Kasperek, Miksza (80' Dąbrowski), Krakiewicz (81' Wyroślak), Fajman (84' Knot). Bramki zdobyliśmy po strzałach Krakiewicza, Fajmana i samobójczym Lebiody.

Nasz najbliższy przeciwnik również zaliczył falstart przed tygodniem. Podejmując u siebie piłkarzy Karpat Krosno poniósł porażkę 0:2(0:1). W sobotnie popołudnie zapowiada się ciekawy mecz, gdyż zarówno Chełmianka, jak i Unia Nowa Sarzyna potrzebują punktów.

Niestety, jak udało mi się dowiedzieć, w meczu Zaczerniem nie tylko ponieśliśmy straty punktowe. W trakcie tego spotkania urazu nabawił się Mateusz Tywoniuk. Ma naderwane więzadła i pękniętą rzepkę. Kontuzja wygląda na poważną i zanosi się na dłuższą przerwę w grze. Życzymy Mateuszowi szybkiego powrotu do zdrowia. Przed meczem z Nową Sarzyną wszyscy piłkarze zapowiadają walkę o 3 punkty. Który z zespołów wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji ? Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy wyciągną wnioski z przegranego meczu i odrobią straty poniesione z Zaczerniem.

W imieniu Zarządu klubu serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na stadion przy ulicy I Pułku Szwoleżerów 15A. Spotkanie Chełmianka - Unia Nowa Sarzyna już w sobotę, 24 marca o godzinie 15.00.