dzisiaj: 235, wczoraj: 540
ogółem: 2 197 938

Klęska z Avią /film/

• autor: rks1955, 2012-04-06 14:30

Niestety w minorowych nastrojach zasiądziemy do świątecznego stołu. W dzisiejszym meczu piłkarze Avii wypunktowali nasz zespół 4:0(0:0).

Jeszcze do przerwy wszystko wyglądało w miarę dobrze. Mecz był wyrównany, sytuacje bramkowe stwarzali zarówno gospodarze, jak i goście. Niestety wszystko prysło jak "bańka mydlana" w 71 minucie meczu, kiedy to Kucharzewski wykorzystał sytuację sam na sam z Porzycem i wyprowadził świdniczan na prowadzenie. Później już było tylko gorzej, ale po kolei.

W sobotnie południe na stadionie miejskim w Chełmie pojawiło się około 800-900 widzów. W tym sezonie to jeden z najlepszych wyników pod względem ilości fanów na meczu Chełmianki. Wspaniałą oprawę przygotowali kibice z "młyna", których wspierali fani Motoru Lublin i Górnika Łęczna.

Mecz rozpoczęła Chełmianka. W pierwszej połowie sytuacje podbramkowe stwarzali zarówno biało-zieloni, jak i świdniczanie. Jednak po pierwszej części, to Chełmianka powinna schodzić do szatni prowadząc w meczu 1:0. W 34 minucie, Arek Słomka otrzymał podanie w polu karnym od Dawida Wieczorka, minął zwodem jednego z obrońców Avii i po przełożeniu sobie futbolówki na prawą nogę strzelił z 10 metrów nad poprzeczką. Biorąc pod uwagę późniejsze sytuacje na boisku, wydaje się, że była to kluczowa akcja meczu. Wprawdzie wcześniej niezłe sytuacje mieli także goście ze Świdnika, ale nie były to tak klarowne szanse na gola, jak ta z 34 minuty. Do przerwy było 0:0 i można było mieć nadzieję, że w drugiej części meczu będzie tylko lepiej...

Początkowe minuty II odsłony w dalszym ciągu były bardzo wyrównane. Oba zespoły starały się prowadzić grę, Pierwszym niepokojącym sygnałem była sytuacja z 54 minuty, kiedy to Kucharzewski na pełnej szybkości minął Siatkę i popisał się pięknym strzałem z około 18-20 metrów.  Dobrze broniący w tym meczu Bartek Porzyc wspaniale interweniując przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później, przy odrobinie szczęścia Chełmianka mogła wyjść na prowadzenie w meczu, Najpierw "zabawa" z piłką Gieresza przed polem karnym mogła zakończyć się fatalnie dla gości, po chwili jednak bramkarz Avii ,w pełni się zrehabilitował uprzedzając wychodzącego na czystą pozycję Daniela Krakiewicza.

Później nastąpiło fatalne 20 minut w wykonaniu biało-zielonych. W 71 i 76 minucie Kucharzewski, w 85 z karnego Maciejewski oraz w 3 minucie doliczonego czasu gry Tarkowski. Tak wypunktowali nas piłkarze grający w niebieskich strojach. Trudno opisać nastroje wśród chełmskich kibiców po tym spotkaniu. Na usta ciśnie się jedno słowo -  "TRAGEDIA".

Po tym spotkaniu sytuacja naszego zespołu staje się jeszcze gorsza. Można powiedzieć jest bardzo źle. Zajmujemy przedostatnie, 15 miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do 13. Strumyka Malawa - zespołu zajmującego ostatnie "bezpieczne" miejsce w III lidze.

Po dzisiejszym spotkaniu Zarząd Chełmianki postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron z trenerem Waldemarem Wiatrem. Trenerem bramkarzy naszego zespołu nie jest już także Zygmunt Kalinowski, któremu również podziękowano za współpracę.

Filmz meczu CHEŁMIANKA-Avia

Poniżej skrót relacji "live", która była prowadzona od godziny 11.45 we współpracy z portalem lubelskapilka.pl

Chełmianka : Porzyc - Siatka, Dyczko, Krzyżak, Kogut, Wieczorek, Gregorowicz, Słomka, Kasperek, Krakiewicz, Fajman
Rezerwowi: Szokaluk, Miksza, Drob, Bala, Wyroślak, Pogorzelec, Korszla

Kartkiżółta kartka Słomka

Avia Świdnik: Gieresz - Bednarek, Grzegorczyk, Maciejewski, Kubiak, Sadło, Pranagal, Jeleniewski, Iracki, Mazurek, Kucharzewski
Rezerwowi: Tytoń, Lewczuk, Rusiecki, Majdan, Majewski, Tarkowski, Paluszewski
Bramki: Kucharzewski 71, 76, Maciejewski 85 (karny), Tarkowski 90
Widzów: około 900
Sędziował: Hubert Ripper (OKS Lublin)

- Z naszej strony to wszystko, dziękuje za spędzenie z nami dwóch godzin i jak zwykle tradycyjnie zapraszamy na kolejne relacje na łamach Lubelskiej Piłki. Wesołych Świąt!

90′+3 – koniec meczu. Avia Świdnik rozgromiła w Chełmie miejscową Chełmiankę aż 4:0. Po pierwszej bramce dla gości, strzelonej po ewidentnym błędzie obrony miejscowych, kompletnie posypała się gra „biało-zielonych”.

90′+3 4:0 dla Avii. Ostatnia akcja meczu, Tarkowski wyszedł na czystą pozycję i nie miał kłopotów z tym, aby oszukać Porzyca precyzyjnym strzałem.

90′ – sędzia doliczył 3 minuty.

- Kibice w minorowych nastrojach opuszczają już stadion Chełmianki.

89′ żółta kartka dla Słomki.

85′ – nokaut Avii, 3:0 dla świdniczan. W polu karnym faulował rywala Dyczko, a arbiter z Lublina wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił pewnym strzałem Maciejewski.

84′ – zdobywca dwóch goli, Kucharzewski opuścił boisko, za niego Rusiecki.

- W bardzo ciężkiej sytuacji Chełmianka, w sześć minut zawodnicy Avii zdobyli dwa gole i są na najlepszej drodze do zwycięstwa w tym meczu.

77′ napór gości trwa. Tym razem w dogodnej sytuacji do zdobycia gola był Majewski, który będąc „oko w oko” z Porzycem, przestrzelił obok słupka.

76′ – Avia prowadzi 2:0. Po wrzucie z autu na wysokości pola karnego, piłka odbiła się od boiska, dopadł do niej Kucharzewski i głową z odległości około 8 metrów umieścił ją w siatce.

75′ – w ekipie gospodarzy kolejna zmiana, na boisku pojawił się Wyroślak w miejsce Fajmana.

72′ – mocny strzał Krzyżaka z 30 metrów broni Gieresz.

72′ – kolejna zmiana w Chełmiance, Miksza za Gregorowicza.

71′ – Avia zdobywa bramkę na 1:0. Kucharzewski wyszedł sam na sam z Porzycem i strzelił nie do obrony z 15 metrów. Golkiper Chełmianki nie miał szans na skuteczną obronę.

69′ – aż cztery zmiany na boisku. W ekipie trenera Wiatra za Krakiewicza wszedł Drob, natomiast w Avii zeszli Jeleniewski, Sadło i Iracki, a na placu gry pojawili się Tarkowski, Majdan i Majewski.

- Sytuacja na boisku zmienia się jak w kalejdoskopie. Gdy Chełmianka posiada na boisku przewagę przez 5-6 minut, to po chwili oddaje ją gościom.

62′ – Krakiewicz wychodził na czystą pozycję, ale szybszy i sprytniejszy był bramkarz Avii.

60′ – niepotrzebna zabawa z piłką Gieresza we własnym polu karnym, mało brakowało, a Gregorowicz przechwyciłby ją.

54′ kontratak Avii, Kucharzewski na pełnej szybkości minął Siatkę i strzelił z 20 metrów w światło bramki. Dobrym refleksem popisał się Porzyc, który wybił piłkę na rzut rożny.

- Arbiter zmuszony był przerwać na chwilę mecz z powodu rzuconych na boisko serpentyn.

46′ – rozpoczęła się druga odsłona spotkania.

45′ – koniec pierwszej połowy. W Chełmie na razie bez bramek, ale sytuacji nie brakowało. Dużo krwi napsuł gospodarzom Bartłomiej Mazurek. Po piętnastominutowej przerwie wrócimy na stadion „biało-zielonych”.

42′ groźna akcja Avii, z 20 metrów uderzał Mazurek, przed siebie piłkę odbił Porzyc, pomimo zamieszania w obrębie szesnastki, sytuacja została wyjaśniona.

39′ – ładnie lewą stroną przedarł się Gregorowicz, wywalczył rzut rożny. Po kilkudziesięciu sekundach Chełmianka znowu miała korner, a po jego wykonaniu w polu karnym, zdaniem arbitra, faulowany był Gieresz. Gdyby nie gwizdek arbitra, gospodarze mieliby stuprocentową okazję do strzelenia gola.

34′ Słomka dopadł do piłki w polu karnym po podaniu Wieczorka, minął zwodem jednego obrońcę Avii i po przełożeniu sobie futbolówki na prawą nogę, strzelił z 10 metrów nad poprzeczką. Była to jak na razie najlepsza okazja podopiecznych trenera Waldemara Wiatra na objęcie prowadzenia.

- Wyrównany mecz w Chełmie, raz atakują gospodarze, raz goście w niebieskich strojach.

20′ – okazja gości, Jeleniewski z ośmiu metrów próbował strzałem głową zdobyć bramkę dla swojego zespołu, czujnie Porzyc.

13′ – Wieczorek przejął piłkę na 30 metrze, pobiegł w kierunku bramki Avii i dośrodkował w jej pole karne. Sytuację wyjaśnił obrońca gości, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu gry, z 4 metrów strzelał Fajman, ale wprost w Gieresza.

10′ o dużym szczęściu mogą mówić gospodarze. Po strzale Jeleniewskiego, futbolówka trafiła w słupek, Porzyc nawet nie drgnął.

9′ – pierwsza próba Avii, uderzona z 16 metrów przez Mazurka piłka nie sprawiła kłopotów Porzycowi.

5′ – ponownie Gregorowicz, tym razem minimalnie nad poprzeczką. Piłkarz Chełmianki strzelał z odległości około 16 metrów.

- Zdaniem naszego informatora, na stadionie zgromadziło się na chwilę obecną około 700 widzów, ale cały czas dochodzą nowi.

1′ – Chełmianka mogła po kilkudziesięciu sekundach wyjść na prowadzenie. Gregorowicz znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu obrońca Avii. Po chwili miejscowi mieli rzut rożny, bez konsekwencji.

1′ pierwszy gwizdek arbitra obwieścił początek meczu w Chełmie.

- Chełmianka zagra dzisiaj w strojach biało-zielono-czarnych, goście z Świdnika wystąpią w jednolitych niebieskich trykotach.

- Witamy wszystkich naszych Czytelników, którzy oderwali się od świątecznych obowiązków i zdecydowali się na spędzenie czasu z Lubelską Piłką. Dzisiaj gościmy na obiekcie Chełmianki, której to piłkarze w meczu 19. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej zmierzą się z Avią Świdnik.