W Przemyślu mecz ostatniej szansy

• autor: rks1955, 2012-04-13 09:03

W sobotnie popołudnie o godz. 13.00 przy ul. Sanockiej 18 w Przemyślu, rozpocznie się mecz ostatniej szansy dla naszego zespołu. W podobnej sytuacji są również gospodarze spotkania - Polonia Przemyśl.

W ubiegłym tygodniu po porażce z Avią podziękowano za pracę trenerowi Wiatrowi. Od wtorku szkoleniowcem Chełmianki jest pochodzący z naszego miasta Artur Bożyk. Jako piłkarza nie trzeba go nikomu przedstawiać, ale jako trener jeszcze nigdy nie prowadził zespołu na szczeblu III ligi. Będąc zawodnikiem podpatrywał wielu znakomitych szkoleniowców i na pewno jego warsztat trenerski jest bogaty (poparty stażem w Górniku Zabrze). Już po pierwszych zajęciach naszego zespołu pod wodzą trenera Bożyka słychać głosy, że wprowadza nową jakość, urozmaicenie w treningach. Trzeba mieć nadzieję, że to wszystko przełoży się na wyniki Chełmianki i z powodzeniem, do końca sezonu będziemy walczyć o zachowanie III-ligowego bytu. Cel na najbliższy mecz - zdobyte punkty w Przemyślu.

Nasz sobotni rywal, podobnie jak Chełmianka spisuje się bardzo słabo. Po ostatniej kolejce spotkań zajmuje ostatnie, 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stefanowskiego w ostatniej serii spotkań przegrał w Zaczerniu z miejscowym Limblachem 1:2(0:0). Z kolei w dotychczasowych meczach rozegranych wiosną w Przemyślu, nie poniósł jeszcze porażki, remisując z Orlętami Radzyń 1:1(1:0) i wygrywając z Partyzantem Targowiska 4:2(3:2). Przypomnę, że przed rokiem mecz Polonia - Chełmianka rozegrany 22 maja, zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 4:2(3:1).

Przed rundą wiosenną w składzie przemyskiego zespołu pojawiło się kilku nowych graczy z Ukrainy. Obrońcy Michaił Karibow i Petro Sokil, pomocnik Jewhen Wołyńskij oraz napastnik Ołeksandr Rozman. Szczególnie groźny jest Rozman, który w czterech spotkaniach rundy rewanżowej dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Należy pamiętać, że oprócz wspomnianych, w składzie zespołu ważną rolę odgrywają inni piłkarze rodem z Ukrainy : obrońca Serhii Siwyj oraz pomocnik Mychaiło Riabyj. Jak widać po miejscu tabeli zespołu z Przemyśla, zawodnicy ukraińscy nie gwarantują dobrego poziomu i utrzymania zespołu w III lidze.

Z niecierpliwością i dużymi nadziejami będziemy oczekiwać wieści z miasta położonego nad Sanem. Obym tym razem mógł przekazać kibicom naszego zespołu dobre wiadomości.

autor: ArtiRKS 2012-04-14 12:04:44

Profil ArtiRKS w Futbolowo Z pewnego źródła skład Chełmianki na mecz w Przemyślu- Porzyc, Siatka, Dyczko, Krzyżak, Kogut, Wieczorek, Kasperek, Słomka, Gregorowicz, Krakiewicz, Fajman

autor: ArtiRKS 2012-04-14 15:42:38

Profil ArtiRKS w Futbolowo Zwycięstwo Chełmianki w Przemyślu zasłużone! Bramkę zdobył w 36 min Krakiewicz. Chełmianka zagrała mądrze taktycznie i wygrała zasłużenie. 100 lat dla Artura Bożyka, wymarzony debiut na 36 urodziny!!!