CHEŁMIANKA - Podlasie Biała Podl. 0:4(0:3)

• autor: rks1955, 2012-05-02 12:38

W dzisiejszym meczu III ligi, Chełmianka poniosła klęskę przegrywając z Podlasiem Biała Podlaska 0:4(0:3)

Bramki dla gości zdobyli Jesionek w 11 i 13 minucie, Maksymiuk w 16 minucie oraz Gawroński w 84 minucie meczu.

Zespoły wystąpiły w następujących składach

Chełmianka: Porzyc - Koniczuk (86' Drygiel), Krzyżak, Słomka, Kogut, Miksza (31' Siatka), Wieczorek, Pogorzelec (76' Dyczko), Krakiewicz, Bala (46' Wyroślak), Fajman

Podlasie: Wasiluk (83' Baczewski) - Bojarczuk, Mirończuk, Adamiuk, Jędrzejuk, Maksymiuk, Litwiniuk, Jesionek, Sobiczewski, Gawroński, Hołoweńko (71' Sawtyruk)

Po kolejnej wysokiej porażce na własnym stadionie, sytuacja naszych piłkarzy jest bardzo zła. Już dawno nie mieliśmy takich kłopotów ze zdobywaniem punktów w Chełmie. Sam wielokrotnie podnosiłem morale zespołu pisząc o zaangażowaniu i walce do ostatniej minuty meczu. Niestety z tego nie ma punktów, a tylko one mogą przybliżyc Chełmiankę do utrzymania w III lidze. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy i niestety niektórzy nasi piłkarze po prostu nie mają odpowiednich umiejętności do występów na tym szczeblu rozgrywek. Kilkakrotnie w tej rundzie byłem na meczach wyjazdowych i gra naszego zespołu nie wyglądała źle, ale tylko jeden mecz, w Przemyślu zakończyliśmy tak jak oczekują tego wszyscy kibice biało-zielonych, czyli zdobywając trzy punkty.

Pomimo tego w dalszym ciągu liczymy się w grze o utrzymanie. Jeśli tego dokonany w tym sezonie to moim skromnym zdaniem będzie to Mistrzostwo Europy - równoznaczne ze zdobyciem przez kadrę Smudy właśnie tytułu najlepszej drużyny Europy.

Oto zapis relacji spotkania w Chełmie:

W Chełmie piękna wiosenna pogoda, słonecznie około 25-26 stopni celsjusza. W tej chwili na stadionie około 150 widzów. Do rozpoczęcia meczu zostało 10 minut.

16.57 Mecz w Chełmie rozpoczęty.

2' pierwsza składna akcja Chełmianki, strzela Miksza, ale nad poprzeczką

5' kolejna szansa naszego zespołu, prawym skrzydłem popędził Dawid Wieczorek, jednak po jego dośrodkowaniu w pole karne Mateusz Miksza dotknął piłki ręką.

10' Adrian Jesionek i przegrywamy 0:1

13'  Niestety kolejna kontra Podlasia i przegrywamy już 0:2. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Adrian Jesionek

16' Kolejna bramka dla gości. Tym razem Maksymiuk. Zapowiada się na klęskę naszego zespołu. Czarna seria spotkań na własnym stadionie trwa dalej.

18' Piłkarze z Białej Podlaskiej przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku. Jeden z zawodników gości nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Porzycem. Po dobrych pierwszych dziesięciu minutach meczu, niespodziewanie straciliśmy gola po kontrze. Powoli z naszej drużyny "zeszło powietrze". Obyśmy mieli jeszcze motywację do walki o jak najlepszy wynik. Na stadionie w Chełmie około 200-250 osób.

31' Zmiana w zespole Chełmianka. Za Mateusza Mikszę wchodzi Adrian Siatka. Następuje także zmiana w ustawieniu Chełmianki. Karol Koniczuk przesunięty do pomocy, na jego miejsce Siatka. Po ciężkim nokaucie naszego zespołu w pierwszych 16 minutach meczu, dalsza część jest wyrówanana, z tym, że nie stwarzamy sobie żadnych sytuacji bramkowych. W międzyczasie żółtą kartką został ukarany Bartek Porzyc, który odważnie wychodząc poza pole karne faulował jednego z napastników gości.

Lepsze wieści z Turcji, gdzie nasze siatkarki walczą o olimpijski awans. Po trzech setach prowadzimy 2:1(25:17, 16:25, 25:21). W czwartym secie jak na razie przegrywamy 5:8.

42' Chełmianka próbuje odwrócić losy meczu, jednak ciężko będzie zdobyć dzisiaj choćby jeden punkt. W 25 minucie meczu sędzia przerwał spotkanie na 2 minuty z powodu panującego upału i pozwolił zawodnikom napić się wody. Wcześniej w  naszej drużynie żółtą kartką ukarany został Mateusz Krzyżak, natomiast wśród gości żółte kartki ujrzeli Mirończuk i Litwiniuk.

W Turcji dalej walczymy z Rosją. W IV partii przegrywamy 14:18. Zapowiada się na tie-break

45' W Chełmie przerwa. Niestety na razie goście dyktują warunki gry. Chełmianka - Podlasie 0:3(0:3)

Rozpoczęła się II połowa meczu w Chełmie. Odnośnie pierwszej części, jeszcze jedna informacja. Chełmianka miała swoją szansę w 45 minucie meczu. Rzut wolny wykonywał Daniel Krakiewicz, nikt nie przeciął lecącej piłki, która uderzyła w słupek bramki bronionej przez Wasiluka. Próbował dobijać jeszcze Siatka, ale bez efektu.

W naszym zespole w 46 minucie nastąpiła kolejna zmiana. Za bezproduktywnego Kazia Balę wszedł Jarosław Wyroślak.

W Turcji nasze siatkarki toczą zacięty bój o zwycięstwo ze sborną. W piątym, decydującym secie prowadzimy 10:8. Już 11:8

Dzisiejsza relacja z powodów logistycznych potrwa tylko do godziny 18.25. Końcówkę meczu proszę śledzić za pośrednictwem portalu podkarpacielive.

57' Chełmianka w dalszym ciągu próbuje odmienić losy meczu. Mieliśmy dwie dobre akcje w tym rzut wolny. Niestety na tablicy ciągle widnieje wynik 0:3

67' W Chełmie bez zmian. Siatkarki pokonały Rosję 3:2. W tej chwili proszę śledzić relację za pośrednictwem portlau podkarpacielive.pl

84' Gawroński i przegrywamy 0:4

90' koniec meczu. kolejna klęska w Chełmie.