Zmazać plamę

• autor: rks1955, 2012-05-04 09:42

Fatalne nastroje panują wśród kibiców Chełmianki po środowej klęsce z Podlasiem Biała Podlaska.

O tym spotkaniu musimy jak najszybciej zapomnieć, gdyż w sobotnie popołudnie 5 maja rozegramy kolejny z meczów "o wszystko". Tym razem w Krośnie zmierzymy się z Karpatami. Podopieczni trenera Tomasza Wacka to typowa drużyna środka tabeli. Dotychczas zdobyli 32 punkty, legitymując się bilansem 8 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. W rundzie wiosennej obecnego sezonu, gospodarze niedzielnej potyczki, podobnie jak Chełmianka mają problemy ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie. W rozegranych meczach na obiekcie przy ulicy Legionów przegrali z Siarką Tarnobrzeg 0:3, z Orlętami Radzyń Podlaski 0:1, a jedyne "oczko" zdobyli podczas konfrontacji z Partyzantem Targowiska remisując 2:2. Powyższa statystyka daje nadzieje, że nasi piłkarze nie stoją na straconej pozycji i mogą przywieźć z dalekiego wyjazdu zdobycz punktową. W ekipie gospodarzy na pewno nie ujrzymy kilku podstawowych graczy. Biało-niebiescy mają problemy z kontuzjami i w ostatnim meczu z Zaczerniem zagrali w eksperymentalnym składzie z ośmioma młodzieżowcami w pierwszej jedenastce. Na bramce stał Albrycht, a dalej w polu Honkisz, Chmielowski, Tomkiewicz, Włodarski, Mikulec, Stanisz, Kozieł, WoźniakKorzeniowski, Buczek. Takim młodym składem wywalczyli w podrzeszowskiej wsi 1 punkt.

Nasza drużyna również ma swoje problemy, ale największy to tylko trzy zdobyte punkty w meczach rundy wiosennej. Wydawało się, że po spotkaniu w Przemyślu nastąpi przełamanie i w dalszych meczach będzie już tylko lepiej. Niestety samą walką meczów się nie wygra, trzeba też trochę szczęścia, a przede wszystkim wykorzystywać każdą nadarzającą okazję do zdobycia gola. Dużo zależy też od obrony, która w tej chwili jest naszą najgorszą formacją. Okazuje się, że na miejsce kontuzjowanych Grzywny i Tywoniuka trudno znaleźć odpowiednich zastępców. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek. Terminarz drużyn zagrożonych spadkiem z ligi przedstawia się następująco:

CHEŁMIANKA 22 pkt: Karpaty (w.), Strumyk (d.), Siarka (w.), Izolator (d.), Orlęta R. (w.), Stal Sanok (d.), Partyzant (w.)

Strumyk 22 pkt: Zaczernie (d.), Chełmianka (w.), Stal M. (d.), Avia (w.), Polonia (d.), Stal K. (w.), Tomasovia (d.)

Polonia 22 pkt: Stal Kraśnik (w.), Tomasovia (d.), Podlasie (w.), Karpaty (d.), Strumyk (w.), Siarka (d.), Izolator (w.)

Stal Sanok 23 pkt: Izolator (w.), Orlęta R. (d.), Unia N.S. (w.), Partyzant (w.), Zaczernie (d.), Chełmianka (w.), Stal M. (d.)

Zaczernie 23 pkt: Strumyk (w.), Siarka (d.), Izolator (w.), Orlęta R. (d.), Stal S. (w.), Partyzant (d.), Unia N.S. (w.)

Które zespoły na koniec sezonu będą cieszyć się z utrzymania w III lidze ? Na pewno do końca sezonu będzie ciekawie. Nie można też zapominać o Stali Kraśnik, która boryka się ze swoimi problemami i przy niekorzystym zbiegu okoliczności również może znaleźć się "pod kreską".

My jednak skupiamy się na kibicowaniu Chełmiance i z niecierpliwością będziemy oczekiwać dobrych wiadomości z miasta nad Wisłokiem. To już jedna z ostatnich szans naszego  zespołu na zdobycz punktową. Przypomnę, że w ubiegłym sezonie po golu Sylwka Zdunka w 45 minucie meczu pokonaliśmy gospodarzy 1:0(1:0). Powtórka mile widziana.

Sobota, godz. 17.00 Karpaty Krosno - CHEŁMIANKA CHEŁM

Relacja live z meczu w Krośnie na portalu podkarpacielive.