dzisiaj: 312, wczoraj: 328
ogółem: 2 199 638

SPADAMY !!!

• autor: rks1955, 2012-05-12 16:25

Chełmianka przegrała ze Strumykiem Malawa 1:3(1:2) w sobotnim meczu XXV kolejki spotkań III ligi. Tym samym znaleźliśmy się na dnie ligowej tabeli i praktycznie przypieczętowaliśmy spadek do IV ligi.

Prowadzenie dla zespołu gości uzyskał w 18 minucie Marek Brusik. Dziesięć minut później nasz zespół doprowadził do wyrównania po strzale Marcina Gregorowicza. Jednak dwa kolejne gole zdobyli piłkarze Strumyka. W 35 minucie Maciej Grad, a następnie w 75 minucie meczu Stanisław Pruś.

Dzisiejsza porażka spowodowała, że mamy już czysto iluzoryczne szanse na utrzymanie się w III lidze. Niestety tylko dwa sezony trwała nasza przygoda z tym poziomem rozgrywek. Widać, że w Chełmie nie ma klimatu dla sportu, szczególnie dla piłki nożnej. Najlepsze czasy dla futbolu w "niedźwiedzim grodzie" to lata 70-te, 80-te i pewnie prędko nie powrócą. Brak odpowiedniej infrastruktury, sponsorów oraz porozumienia na linii kluby młodzieżowe(Niedźwiadek) - Chełmianka, to wszystko złożyło się na sytuację jaka obecnie panuje w chełmskim piłkarstwie. Działacze się cieszą, przyznają sobie medale z okazji 35-leica CHOZPN, a piłka w mieście kuleje. Czy naprawdę Chełma nie stać na trzecioligowy futbol. Przecież to tylko czwarty poziom ligowy.

Nie chcę być złym prorokiem, ale po tym sezonie może być bardzo źle. Na pewno nie utrzymamy takiego składu personalnego drużyny jaki mamy, a ten przecież ten nie jest najmocniejszy. Z zawodnikami młodzieżowymi możemy nie dać rady utrzymać nawet IV ligi, Trzeba się otrząsnąć i już w najbliższym czasie zwołać nadzwyczajne zebranie zarządu, aby przedyskutować co dalej z tym klubem ? Kto ma się zająć szkoleniem, a kto pozyskiwaniem sponsorów, ludzi przychylnych Chełmiance. Przeprosić się i nawiązać współpracę z Niedźwiadkiem, aby najzdolniejsi piłkarze trafiali do seniorów Chełmianki.

Mam tylko nadzieję, że po dzisiejszej porażce z zawodników nie zejdzie powietrze i powalczą jeszcze o jakieś punkty. Szkoda by było żegnać się z tą ligą oddając mecze bez walki.

CHEŁMIANKA - Strumyka Malawa 1:3(1:2), sędziował Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość), widzów 200

0:1 Brusik 18', 1:1 Gregorowicz 28', 1:2 Grad 35', 1:3 Pruś 75'

żółte kartki w Chełmiance ujrzeli Dyczko i Tywoniuk

Chełmianka: Porzyc, Koniczuk, Dyczko (46'Tywoniuk), Krzyżak, Siatka, Wieczorek, Kasperek, Pogorzelec (46'Wyroślak), Gregorowicz (76'Korszla), Krakiewicz, Fajman

Strumyk Malawa: Zieliński, Bieda, Stawarz, Gaca, Skała, Siciarz, Brusik, Brudek, Grad, Wójtowicz, Pruś

OTO SKRÓT RELACJI Z DZISIEJSZEGO MECZU:

4' pierwsza groźniejsza akcja gości jednak nasi obrońcy wbijają piłkę do środkowej strefy boiska.

5' akcja Chełmianki, Krzysztof Fajman wbiega w pole karne, spychany przez obrońcę Strumyka upada, jednak arbiter nakazuje grać dalej.

W Chełmie cały czas pada drobny deszcz, śliska murawa nie ułatwia gry zawodnikom obu zespołów.

11' Dobra sytuacja dla naszego zespołu. Z narożnika pola karnego uderza Gregorowicz, jeszcze zamyka akcję przy długim słupku Wieczorek, jednak piłka wychodzi na aut bramkowy.

12' szybka odpowiedź gości, wrzutka na czyste pole , na szczęście Bartek Porzyc wychodzi na 17 metr przed bramkę i ubiega napastnika Strumyka. Gdyby nie nasz bramkarz mogło być bardzo groźnie.

15' widać, że goście prowadzą otwartą grę i chcą pokusić się o zdobycie punktów w Chełmie. Jak na razie wyrównany mecz i akcje z obu stron.

18' Koszmar trwa dalej. Dośrodkowanie gości w pole karne, na dziesiątym metrze do piłki dochodzi MAREK BRUSIK i strzałem przy słupku umieszcza futbolówkę w siatce. Przegrywamy 0:1 !!!!

W Chełmie znowu tracimy gola w początkowej fazie meczu. Limit błędów został już wyczerpany, jeśli dzisiaj nie zdobędziemy punktów, to kiedy. W innych interesujących nas spotkaniach Polonia remisuje 1:1 z Tomasovią (70'), Stal Sanok prowadzi 1:0 z Orlętami (45'), natomiast Limblach prowadzi z Siarką 1:0 (27')

28' GOOOOL !!!! Marcin GREGOROWICZ UMIESZCZA PIŁKĘ W BRAMCE GOŚCI. W KOŃCU. 1:1 I WALCZYMY DALEJ.

30' kolejna dobra akcja naszego zespołu. Po dośrodkowaniu, piłkę głową przedłuża Fajman, która trafia do stojącego około 8 metrów od bramki Dawida Wieczorka. Ten bez namysłu uderza z woleja obok bramki gości. Mogliśmy wyjść na prowadzenie.

35' kolejny błąd w obronie naszego zespołu. Piłka trafia na 10 metr do Grada, a ten zdobywa drugiego gola dla Strumyka. Przegrywamy 1:2

Bez dobrej gry w obronie nie mamy żadnych szans. To już kolejny mecz, gdy przez proste błędy naszych obrońców tracimy "frajersko" gola.

Przerwa w Chełmie. Niby nasi zawodnicy próbowali odwrócić losy meczu, jednak nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia wyrównującego gola. Po 45 minutach przegrywamy 1:2.

Rozpoczęła się II część meczu. W naszej drużynie dwie zmiany za Dyczkę wszedł Tywoniuk, natomiast Wyroślak zmienił Pogorzelca.

47' wrzut z autu naszego zespołu na wysokości pola karnego, Tywoniuk w pole karne i obrońcy Strumyka wybijają piłkę na róg.

48' Kasperek z rogu w pole karne, ale goście wybijają piłkę do środka pola

61' w dalszym ciągu próbujemy odmienić losy meczu. Gramy dwoma napastnikami, ale nic z tego. Strumyk gra otwartą piłkę, nie broni wyniku i jego akcje stwarzają zagrożenie pod bramką Porzyca.

63' Mateusz Krzyżak soczyście uderza z około 28-30 metrów, jednak Zieliński broni. To pierwsze takie mocne uderzenie naszego zespołu z dalszej odległości. Przy śliskiej murawie takie strzały mogą przynieść powodzenie.

65' swojego trzeciego gola zdobywają goście, napastnik gości na spalonym i sędzia nie uznaje bramki

72' rzut wolny dla Chełmianki z około 22 metrów. Uderza Krakiewicz metr nad bramką.

75' Stanisław Pruś dobija nasz zespół. Już przegrywamy 1:3. Żegnaj trzecia ligo w Chełmie.

Pozostałe mecze też nie układają się po naszej myśli. Stal Sanok wygrał z Orlętami Radzyń 3:1, Zaczernie prowadzi z Siarką 3:1. Walka trwa na całego, a my oddajemy wszystkim punkty za "free". Nie pamiętam takiego sezonu, abyśmy wszystkie mecze domowe przegrywali. Powoli trzeba oswajać się z myślą o wyjazdach do Starego Zamościa, Tyszowiec. Najciekawszy wyjazd to na pewno Hetman Zamość, który już awansował do IV ligi.

90' + 4 przegrywamy 1:3. Niestety to już koniec Chełmianki w III lidze. Po dzisiejszym meczu zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Jesteśmy w tej lidze najsłabszym zespołem. Złożyło się na to wiele okoliczności, ale o tym przyjdzie jeszcze czas napisać.