Z rewelacją \"wiosny\" o pierwsze punkty w Chełmie.

• autor: rks1955, 2012-05-25 08:20

Dużymi krokami zbliżamy się do końca rozgrywek III ligi. Już za niecałe dwa tygodnie będzie wszystko jasne. Dowiemy się kto opuści szeregi trzecioligowców oraz jaki zespół będzie cieszył się z awansu do II ligi.

Niestety, Chełmianka jest w bardzo ciężkiej sytuacji i ma już czysto teoretyczne szanse na zachowanie statusu trzecioligowca. Okazją do podreperowania skromnego dorobku punktowego będzie sobotni mecz XXVII kolejki spotkań z Izolatorem Boguchwała.

Zespół gości prowadzony przez młodego szkoleniowca, Szymona Szydełko obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli mając na koncie 38 punktów, z czego aż 22 "oczka" wywalczone wiosną tego roku. Pomimo dobrej gry w II części sezonu, zespół Izolatora miewa także słabsze mecze, czego przykładem było ostatnie spotkanie z Limblachem Zaczernie zakończone porażką 0:2(0:0). Oprócz punktów, stracili także dwóch podstawowych zawodników formacji obronnej, Krzysztofa Szponda i Łukasza Rogalę, którzy otrzymali swoje kolejne żółte kartki (odpowiednio 7. i 4. w sezonie) i w meczu z Chełmianką na pewno nie wystąpią. Pomimo tych osłabień, to piłkarze z Boguchwały są faworytem meczu w Chełmie, szczególnie porównując statystyki obu zespołów. W meczach wyjazdowych to jeden z najlepszych zespołów, z kolei Chełmianka jest najgorszą "ekipą" grającą na własnym obiekcie. Wynik siedmiu kolejnych porażek w Chełmie mówi sam za siebie.

Nie przywiązujmy jednak tak szczegółowej wagi do statystyk, gdyż nie one grają. Kiedyś przecież musi nastąpić przełamanie. Czy będzie to  już jutro ? Wszystko w nogach i głowach naszych zawodników.                                                      Sobota, godzina 17.00, CHEŁMIANKA - Izolator Boguchwała.