Chełmianka wreszcie zwycięska !

• autor: rks1955, 2012-05-26 17:49

Koniec fatalnej passy Chełmianki na własnym obiekcie. Po siedmiu kolejnych przegranych meczach na Stadionie Miejskim w Chełmie, nastąpił przełom. I to jaki.

Chełmianka rozgromiła gości z Boguchwały 3:0(1:0), choć przez wiele minut nie zanosiło się na tak okazały sukces. Prowadzenie uzyskaliśmy w 20 minucie spotkania. Akcję rozpoczął bardzo aktywny Mateusz Tywoniuk, który z lewej strony dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Jarka Wyroślaka. Jego strzał odbił przed siebie Pawlus, jednak na 7 metrze znalazł się Daniel Krakiewicz, który przytomnym strzałem z około 7 metrów umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku i na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem 1:0.

W drugiej części gry goście próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak zaprzepaścili najlepszą sytuację pięć minut przed końcem meczu. Wtedy to jeden z zawodników gości nie wykorzystał pozycji sam na sam z Bartkiem Porzycem, strzelając obok słupka. Wcześniej około 75 minuty meczu, swoją szansę miała Chełmianka. Ładnie z około 16 metrów strzelał Kazio Bala, jednak minimalnie niecelnie.

Pod koniec sobotniego spotkania formą strzelecką błysnął Krzysztof Fajman, przeprowadzając dwie "bliźniacze" akcje w ciągu 2 minut. Najpierw w 90 minucie, otrzymał piłkę w okolicach lewej strony pola karnego, minął zwodem jednego z obrońców Izolatora i pięknym górnym strzałem umieścił piłkę w siatce, tuż przy prawym słupku. Prowadziliśmy 2:0. Kilka chwil później popularny "Faja" ponownie otrzymał piłkę w okolicy pola karnego. Tym razem po minięciu obrońcy, popisał się płaskim strzałem tuż przy długim słupku, obok bezradnego Pawlusa. Na tablicy świetlnej pojawił się wynik 3:0.

Do końca meczu wynik się nie zmienił, ale mieliśmy jeszcze zasłabnięcie jednego z zawodników Izolatora po zderzeniu ze strzelcem dwóch goli dla naszej drużyny, Krzysztofem Fajmanem. Na szczęście piłkarz gości po udzieleniu pierwszej pomocy (przez Dawida Wieczorka) o własnych siłach opuścił boisko.

Mecz obejrzało 100 wiernych kibiców Chełmianki. Brawa za walkę i zaangażowanie dla wszystkich piłkarzy, pomimo fatalnej sytuacji w tabeli naszej drużyny.

W sobotnim spotkaniu trener Artur Bożyk wystawił do gry następujący skład:

Porzyc - Siatka (58' Kogut), Słomka, Krzyżak, Tywoniuk, Gregorowicz, Wieczorek, Krakiewicz (67' Kasperek), Drob, Bala, Wyroślak (67' Fajman).

Trener Szymon Szydełko skorzystał w meczu z następujących graczy:

Pawlus - Czopko, Kopiec (67' Bereś), Wiącek, Burak (46' Skiba), Cupryś, Domin (74' Adamczyk), Karwat, Szpond, Rusin, Porada (58' Tyburczy)

Bardzo słabo sędziujący ten mecz Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej nie próżnował w trakcie spotkania i również postanowił zaznaczyć swoją obecność. Pokazał aż dziewięć żółtych kartek, w tym siedem dla Chełmianki. Upomnieni zostali Fajman, Kogut, Kasperek, Bala, Wyroślak, Siatka, Krzyżak. W zespole Izolatora ukarani zostali Szpond i Burak.