Kto zastąpi Zaczernie w III lidze ? Sparing Chełmianki

• autor: rks1955, 2012-06-21 08:46

Drużyna Limblach Zaczernie nie przystąpi do nowego sezonu w III lidze. Informację tą przekazał nowy prezes klubu, Grzegorz Cieśla. Zespół z Zaczernia planuje rozpocząć grę w klasie B.

Jak wiemy następnym zespołem w kolejce, który mógłby zastąpić drużynę z podrzeszowskiej wsi jest Strumyk Malawa, jednak okazuje się, że ten klub nie jest chętny do gry w III lidze. Czyżby Chełmianka otrzymała szansę pozostania w lubelsko-podkarpackiej trzeciej lidze ?

Oto artykuł z dzisiejszego dziennika podkarpackiego "Nowiny":

Wiadomo, że artykuły prasowe nie zawsze pokrywają się z prawdą i postanowiłem zasięgnąć informacji u wiarygodnego źródła. Skontaktowałem się z Przewodniczącym Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Panem Mateuszem Noskiem, który powiedział, że do chwili obecnej nie otrzymali żadnego oficjalnego pisma z klubów Partyzant i Limblach, o wycofaniu się z rozgrywek III ligi. - Potwierdzam, że do nas też dochodzą słuchy o rezygnacji obydwu zespołów z występów na tym szczeblu rozgrywek, ale dopóki nie mamy informacji od zainteresowanych, to nie możemy podejmować żadnych wiążących decyzji - mówi Nosek. Wydział Gier Podkarpackiego ZPN chciałby zakończyć proces licencyjny do 30 czerwca bieżącego roku, aby można było przygotować terminarze ligowe. Ponadto jak udało mi się dowiedzieć, w przypadku potwierdzenia informacji prasowych o wycofaniu drużyn z Targowisk i Zaczernia, ich miejsce powinny zająć kolejno 14. i 15. drużyna III ligi w sezonie 2011/12. Gdyby jednak, zespół Strumyka nie był zainteresowany ponownymi występami w III lidze, to miejsce wycofanego zespołu zajmie 16. zespół z poprzedniego sezonu trzecioligowego, czyli Chełmianka. Jak powiedział Przewodniczący Nosek, nie będą rozgrywane mecze barażowe o wakujące miejsce w III lidze. Na razie to tyle odnoście rewelacji prasowych. Miejmy nadzieję, że wszystko wyjaśni się jak najszybciej i będzie to dobra wiadomość dla naszego klubu.

Wszystkich zainteresowanych, którym dobro naszego klubu leży na sercu, serdecznie zapraszam na spotkanie sprawozdawcze klubu CHEŁMIANKA, które odbędzie się w dniu jutrzejszym o godzinie 16.30 /pierwszy termin/ lub 17.00 /drugi termin/ w sali konferencyjnej hotelu MOSiR w Chełmie przy ul. Pułku Szwoleżerów.

W dniu wczorajszym, w Rożdżałowie koło Chełma nasi piłkarze rozegrali sparing dwa razy po 35 minut z juniorami Niedźwiadka Chełm. Mecz zakończył się zwycięstwem Chełmianki 5:2(2:1), a wszystkie gole dla naszego zespołu zdobył Jarek Wyroślak. Swój pierwszy mecz rozegrał powracający po kontuzji Piotr Wójcik. Nasi piłkarze wystąpili w jedenastoosobowym składzie. Trener Artur Bożyk chciał przyjrzeć się młodym piłkarzom Niedźwiadka, pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu seniorów Chełmianki.