Chełmianka Chełm - strona oficjalna

Strona klubowa
  • OFICJALNA STRONA CHEŁMIANKI / SPONSORZY STRATEGICZNI: URZĄD MIASTA CHEŁM / MPEC CHEŁM SP. Z O.O. / MPGK CHEŁM SP. Z O.O. /
  •        

Logowanie

Zegar

Wyniki

Mecze sparingowe

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najnowsza galeria

Chełmianka - Piast Tuczempy 1:1 22.08.2015
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 324, wczoraj: 419
ogółem: 2 198 446

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

stat4you

stat4u

Aktualności

Zebranie Sprawozdawcze w Chełmiance

  • autor: rks1955, 2012-06-23 11:19

Wczoraj, 22 czerwca, w sali konferencyjnej MOSiR odbyło się zebranie sprawozdawcze Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka.

Udział wzięli członkowie zarządu, rady nadzorczej, trenerzy, członkowie wspierający, kibice oraz zaproszeni goście. Łącznie 25 osób. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy Wiceprezydenta Chełma, Stanisława Mościckiego - reprezentującego sponsora strategicznego Chełmianki - Urząd Miasta Chełm oraz Prezesa Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Anatola Obucha.

O godz. 17.00 Przewodniczący Rady Nadzorczej CHKS Chełmianka, Jerzy Dadas rozpoczął zebranie, po czym nastąpił wybór sekretarza zebrania (Jerzy Chmielewski) oraz Przewodniczącego zebrania (Grzegorz Gardziński). Ponadto wybrano komisję uchwał i wniosków w skład której weszli Walerian Tywoniuk i Jerzy Chmielewski. Po rozpoczęciu obrad pierwszy głos zabrał Prezes Klubu Grzegorz Gardziński, który przedstawił sprawozdania finansowe za rok 2011 i pierwsze półrocze 2012 roku. Przedstawiają się one następująco:

rok 2011: wpływy do klubu - 395 468 zł. w tym : sponsoring - 79 430 zł, dotacja Urzędu Miasta 240 000 zł, bilety - 36 212 zł, darowizny - 23 291 zł, wpływy od sponsorów na obóz - 16 473 zł: wydatki: 456 596 zł. Deficyt (-61 117 złotych). Zadłużenie na koniec 2011 roku 74 491,50 złotych. Między innymi wydatki na diety zawodników : 165 000 zł oraz na ochronę podczas meczów w Chełmie : 45 000 zł

I półrocze 2012 rok: wpływy do klubu - 179 404 zł. w tym : sponsoring - 35 000 zł, dotacja Urzędu Miasta 125 000 zł, bilety - 9 026 zł, darowizny - 8 063 zł, : wydatki: 167 871 zł. Zadłużenie na czerwiec 2012 roku 67 140 złotych. Klub także powoli spłaca zadłużenie z poprzednich lat. W bieżącym roku Urząd Miasta Chełm przyznał dotację dla Chełmianki na łączną kwotę 270 000 złotych, (w ramach sportu kwalifikowanego 225 000 zł. i z funduszu antyalkoholowego 45 000 zł.) Do tej pory wykorzystano transze, odpowiednio 110 000 zł + 15 000 zł.

Drugim punktem obrad było sprawozdanie prezesa klubu z merytorycznej działalności klubu. W trakcie swojego wystąpienia Grzegorz Gardziński podkreślił, że był to trudny okres pod względem finansów. W dalszym ciągu pomimo wielu starań klub nie pozyskuje nowych sponsorów. Gro środków finansowych pochodzi od Urzędu Miasta - który jest sponsorem strategicznym Chełmianki. Obecnemu na spotkaniu Wiceprezydentowi Mościckiemu podziękowano za dotychczasowe wsparcie klubu. Jak powiedział Gardziński - ostatnie miejsce w III lidze, po części związane było z problemami finansowymi klubu - dając jako przykład I część rundy jesiennej 2011/12. Gdy były pieniądze Chełmianka była nawet liderem, bądź plasowała się w czołówce tabeli, później nastąpił spadek w dół. Podkreślił, że klubie nigdy nie obracano wirtualnymi środkami finansowymi, gdyż takie podejście już dawno doprowadziłoby do upadku Chełmianki. Przed rundą wiosenną nie było środków na pozyskanie nowych zawodników. Kontuzje podstawowych zawodników (Grzywna, Postój, Tywoniuk, Szokaluk) pogorszyły i tak już słabą sytuację kadrową I drużyny.

W trakcie spotkania padło kilka krytycznych uwag, które były skierowane do rady nadzorczej jak i prezesa. Dotyczyły one głównie małego zaangażowania w pozyskiwanie nowych sponsorów. Z sali wyszły też propozycje włączenia w skład zarządu klubu nowych, chętnych do działania osób (Pan Henryk Maksymiuk).

Ważnym punktem obrad było wystąpienie trenera Artura Bożyka, który podsumował dwumiesięczny okres trenowania pierwszej drużyny Chełmianki. Podkreślił, że większość porażek zespołu wynikała z ogólnej apatii, wypalenia zespołu. Próbował coś zmienić, dużo rozmawiał z zawodnikami, stawiał na ich umiejętności indywidualne oraz co najważniejsze, próbował w nich natchnąć ducha walki. W tym okresie postawił na trzech nowych zawodników Pogorzelca, Koniczuka i Drygla. Z ich gry oraz postępów był zadowolony, a szczególnie zaimponował mu Tomek Pogorzelec. Pozytywów było więcej, ale niestety nie dotyczyły one w równym stopniu wszystkich piłkarzy i z niektórymi przyjdzie się pożegnać. Niektórzy z zawodników nie świecili swoim przykładem poza boiskiem, dlatego też trener Bożyk chce zbudować w Chełmie coś bardziej trwałego w oparciu o sprawdzonych piłkarzy, którym można zaufać i dać szansę. Na dzień dzisiejszy karierę zawodniczą kończą Arek Słomka i Sebastian Kogut. Współpraca zostanie zakończona z Łukaszem Dyczko i Marcinem Kasperkiem, natomiast Jarek Wyroślak postanowił wrócić w swoje rodzinne strony. Jak powiedział szkoleniowiec, trzecia liga nie jest jego szczytem marzeń i będzie robił wszystko, aby wejść na wyższy poziom, oczywiście jeśli wszystko ułoży się tak jak on sobie to wyobraża. Ważnym elementem ma być współpraca z klubem młodzieżowym UKS Niedźwiadek Chełm, na którą trener Bożyk liczy najbardziej, ale to już kwestia, w której muszą się porozumieć prezesi obydwu klubów. Takie spotkanie jest planowane w tym tygodniu i trzeba mieć nadzieję, że dojdzie do współpracy na linii Chełmianka - Niedźwiadek.

W tej kwestii wypowiedział się także Pan Anatol Obuch, Prezes CHOZPN, trener Niedźwiadka, który przystał na spotkanie z prezesem Chełmianki  w celu uzgodnienia zasad współpracy. Jak podkreślił, chce współpracy na zdrowych, jasnych zasadach. Wszystko musi być "na papierze". Pochwalił też trenera Bożyka za ogromne zaangażowanie i inicjatywę współpracy.

Głos zabrał także Wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki, który również podkreślił, że taka współpraca musi dojść do skutku. Prezydent poruszył kwestie pozyskania dodatkowych środków finansowych na działalność klubu. Powrócił do pomysłu z przed kilku lat o powołaniu "Klubu 100". Pomysł został zaakceptowany i Pan Prezydent stanął na czele tego KLUBU. - W przeszłości z tym różnie bywało - powiedział członek rady nadzorczej Jacek Skwaroń.  - Najpierw gro osób deklarowało płacenie regularnych składek na rzecz klubu, by po kilku miesiącach  wycofywać się z deklaracji. Zobaczymy jak będzie teraz. Myślę, że jest mało osób, które zadeklarują płacenie kwoty 100 złotych miesięcznie (propozycja Pana Mościckiego). Realniejszą wydaje się dobrowolna kwota od 10-20 złotych wzwyż/miesięcznie, w zależności od możliwości finansowych członka klubu 100

Także zwracano się z pytaniem do Prezydenta o możliwości poprawienia w mieście bazy treningowej, której stan jest ogólnie mówiąc słabiutki. Mościcki potwierdził, że we wrześniu otwarte zostanie nowe boisko na stadionie miejskim w Chełmie. Na pytanie z sali o budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, odpowiedział, że na pewno nie zostanie to zrealizowane w tej kadencji Urzędu Miasta. Odnośnie kapitalnego remontu stadionu miejskiego też nie wiadomo, kiedy zostanie to zrobione. Według wyliczeń całkowity koszt tej inwestycji to około 30-35 milionów złotych (stadion wielofuncyjny, lekkoatletyczno-piłkarski).

Oczywiście na zebraniu poruszono także temat sytuacji jaka wytworzyła się w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Wiadomo, że do rozgrywek nie przystąpią dwie drużyny, które zapewniły sobie III-ligowy byt, czyli Partyzant Targowiska i Limblach Zaczernie. Czy dostaniemy szansę na ponowne występy na tym szczeblu rozgrywek okaże się niebawem, ale większość obecnych na zebraniu zgodziło się z Prezesem Gardzińskim, że na taką propozycję klub odpowiedziałby twierdząco.

Wszystko wyjaśni się niebawem, ale na razie Chełmianka potrzebuje oddanych kibiców i działaczy, takich, którzy pomogą trenerowi Bożykowi spełnić jego zamierzenia o budowie dobrej piłki w Chełmie.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1422]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Tabela ligowa

III liga » lubelsko-podkarpacka

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ArtiRKS 141
2. DorianAdam30 129
3. pablas18 124
4. rks1955 119
5. KarolekRKS 118
6. daroo64ch 112
7. KubusRKS 95
8. McGregor 13
9. marcelchelm 5
10. dwafaa 1

Wyszukiwarka