Chełmianka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

• autor: rks1955, 2012-07-11 10:53

W poniedziałek, 9 lipca trener Artur Bożyk poprowadził pierwsze zajęcia z zawodnikami Chełmianki przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2012/13.

Zajęcia odbywają się na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska w Rożdżałowie koło Chełma. Na treningu pojawiło się aż 30 zawodników, wśród nich wielu nowych. Jak wiadomo, po sezonie 2011/12, ze składu Chełmianki ubyło kilku doświadczonych graczy, m.in.: Bartek Porzyc, Arek Słomka, Sebastian Kogut, Łukasz Dyczko, Marcin Kasperek, Jarek Wyroślak, Krzysztof Fajman.

W trakcie przygotowań do rundy jesiennej szkoleniowiec naszego zespołu postara się wyselekcjonować taką grupę zawodników, która da nową jakość tej drużynie. Na dzień dzisiejszy, z poprzedniego składu Chełmianki pozostali : Paweł Szokaluk, Mateusz Krzyżak, Adrian Siatka, Mateusz Tywoniuk, Dawid Wieczorek, Tomasz Pogorzelec, Daniel Krakiewicz, Piotr Wójcik (powrót po kontuzji), Marcin Gregorowicz, Kazimierz Bala i na nich będzie oparty szkielet zespołu. Pozostali zostaną wybrani spośród następujących piłkarzy, którzy uczestniczą w przygotowaniach: bramkarze - Łukasz Kijańczuk (Niedźwiadek Chełm), Paweł Koleniec (Widok Lublin), obrońcy - Jakub Lewkowicz (Widok Lublin), Piotr Kwiatkowski (Chełmianka II), Dawid Stepaniuk (Niedźwiadek Chełm), Patryk Mazurek (Bogdanka Łęczna), Tomasz Borys (powrót z Włodawianki), pomocnicy - Bartłomiej Wasiluk (TOP 54 Biała Podlaska), Filip Wesołowski (Wisła Puławy), Patryk Bąk (Ogniwo Wierzbica), Damian Wacewicz (Niedźwiadek Chełm), Dariusz Aftyka (Widok Lublin), Michał Walaszek (Bogdanka Łęczna), Michał Kobiałka (Niedźwiadek Chełm), Sebastian Suduł (Brat Siennica Nadolna), Paweł Fornal (Niedźwiadek Chełm), napastnicy - Jabłoński (Kłos Chełm), Mateusz Antoniak (Kłos Chełm), Paweł Król (Chełmianka II). Z zespołem trenuje także był zawodnik Chełmianki, ostatnio grający w Bogdance II Łęczna, Damian Flis, jednak na dzisiejszy nie wiadomo czy Damian będzie chciał zostać w naszym zespole.

Pierwszy mecz sparingowy nasi piłkarze rozegrają w sobotę, 14 lipca o godz. 16.00 na boisku w Starym Zamościu z IV ligową Omegą. Tydzień później, 21 lipca o godz. 11.00 rozegramy mecz w Radzyniu Podlaskim z III-ligowymi Orlętami. Ostatni mecz kontrolny przed zgrupowaniem w Zwierzyńcu odbędzie się w Wierzbicy, 25 lipca w godzinach popołudniowych. Chełmianka zmierzy się z II-ligowym Motorem Lublin. W dniach 27 lipca - 1 sierpnia nasi piłkarze będą przebywać na krótkim obozie szkoleniowym w Zwierzyńcu. Tuż po zakończeniu zgrupowania, 1 sierpnia o godz. 15.00 rozegramy w Krasnobrodzie mecz kontrolny z ósmym zespołem zamojskiej klasy okręgowej, Igrosem Krasnobród. Po obozie szkoleniowym, nasi piłkarze dostaną dzień wolnego. Ostatni tydzień przed rozpoczęciem sezonu to treningi w Chełmie i być może jeszcze jakiś mecz kontrolny. Rozgrywki III ligi rozpoczniemy meczem wyjazdowym z Orlętami Łuków, w weekend 11/12 sierpnia.

autor: lucky18a 2012-07-11 12:59:39

Profil lucky18a w Futbolowo Pytanie do Autora lub innych zorientowanych co z Kamilem Drobem i Markiem Grzywna??. A Flis skończył już przygodę z Leczną?

autor: rks1955 2012-07-11 13:54:42

Profil rks1955 w Futbolowo Kamil Drob najprawdopodobniej nie będzie występował w Chełmiance w związku z obowiązkami służbowymi i wyjazdem z Chełma, natomiast Marek Grzywna zmaga się z kontuzją, która wyklucza jego grę w tym sezonie. Damian Flis jest wolnym zawodnikiem.