dzisiaj: 194, wczoraj: 151
ogółem: 3 015 002

Orlęta Łuków - CHEŁMIANKA 1:0(1:0)

• autor: rks1955, 2012-08-11 19:11

W meczu I kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej, Chełmianka przegrała w Łukowie z Orlętami 0:1(0:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sylwester Buga po strzale z rzutu karnego w 11 minucie meczu.

Nasi piłkarze rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem i już w 4 minucie meczu ładnie uderzał Sergio Batata. Kilka minut później powinniśmy objąć prowadzenie, ale strzał Adriana Siatki wylądował na poprzeczce bramki bronionej przez Lisiewicza. W 10 minucie meczu, ponownie w głównej roli wystąpił Siatka, niestety tym razem faulował w polu karnym zawodnika gospodarzy i sędzia Kasperski odgwizdał karnego. Szczęśliwym strzelcem okazał się Buga i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Pomimo kilku niezłych sytuacji do zdobycia gola i optycznej przewagi, nasi piłkarze schodzili na przerwę przegrywając 0:1.

W przerwie meczu trener Artur Bożyk dokonał dwóch zmian. Adriana Siatkę zmienił Tomek Borys, natomiast za Kazia Balę wszedł Damian Wacewicz. Niestety nie przyniosło to spodziewanych efektów. Dopiero pod koniec spotkania oba zespoły przeprowadziły groźne akcje. Najpierw będąc sam na sam z Szokalukiem okazji nie wykorzystał Kiryło (83'), a 5 minut później, debiutujący w barwach Chełmianki - Michał Górniak, w podobnej sytuacji zwlekał z oddaniem strzału i jeden z obrońców Orląt zdołał wybić piłkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Orlęta pokonały Chełmiankę 1:0(1:0).

W Łukowie, Chełmianka zagrała w składzie: Szokaluk, Krzyżak, Siatka (46' Borys), Tywoniuk, Batata, Wieczorek (54' Wasiluk), Pogorzelec, Wójcik, Gregorowicz (71' Fornal), Bala (46' Wacewicz), Górniak.

Sędziował Piotr Kasperski (OKS Lublin). Mecz obejrzało około 500 widzów.

żółte kartki: Bondara, Botwina (Orlęta) - Wieczorek, Wasiluk, Fornal (Chełmianka)