dzisiaj: 193, wczoraj: 439
ogółem: 2 198 754

Chełmianka lepsza od beniaminka z Przeworska

• autor: rks1955, 2012-08-15 15:56

Piłkarze Chełmianki w pełni zrehabilitowali się za niedzielną porażkę w Łukowie. W meczu drugiej kolejki III ligi, pokonali na stadionie miejskim w Chełmie drużynę Orła Przeworsk 2:0(2:0).

Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Sergio Batata celnym strzałem w 30 minucie meczu. Tuż przed przerwą wynik meczu ustalił Michał Górniak. Goście pomimo porażki pokazali, że potrafią grać na dobrym poziomie i szczególnie w pierwszej części meczu przez długi okres byli stroną przeważającą. Dopiero po około 20-25 minutach gry, nasz zespół zaczął dorównywać piłkarzom z Przeworska. W drugiej części spotkania mieliśmy szanse na podwyższenie wyniku meczu, szczególnie, iż graliśmy w przewadze najpierw jednego, a później dwóch zawodników. Liczy się jednak zwycięstwo i zdobyte 3 punkty.

Bramka Sergio Bataty na 1:0

Oto zapis relacji na żywo z dzisiejszego spotkania /podziękowania dla D.Palicy/

CHEŁMIANKA - Orzeł Przeworsk 2:0(2:0)

Chełm, Stadion Miejski w Chełmie przy ulicy I Pułku Szwoleżerów.

Sędzia główny : Piotr Kozłowski (OKS Zamość). Asystenci: Andrzej Kucharski, Paweł Tucki

Widzów: około 500

1:0 Sergio Batata 30'

2:0 Michał Górniak 45'

żółte kartki: Gawłowski, Broda, Kocur, Tworzydło,Sykała, Vaskovets, Zięba (Orzeł) - Tywoniuk, Wacewicz (Chełmianka)

czerwone kartki: Zagórski, Vaskovets (Orzeł)

Chełmianka : Szoklauk - Tywoniuk, Borys, Batata, Krzyżak (54' Siatka), Wieczorek (81' Fornal), Wasiluk, Pogorzelec (59' Wacewicz), Wesołowski, Wójcik, Górniak (74' Bala).

Rezerwa: Kijańczuk, Wacewicz, Fornal, Bala, Gregorowicz, Siatka

Orzeł Przeworsk : Drzystek - Broda (44' Zagórski), Sykała, Vaskovets, Tworzydło, Kocur (78' Kowal), Mazur (54' Pietluch), Zięba, Lech (60' Bukała), Gawłowski, Melnychuk.

Rezerwa: Dryla, Kowal, Bukała, Pietluch, Laska, Strączek, Zagórski.

Relacja

Rozpoczynamy relację z Chełma. Zawodnicy obu zespołów już przygotowują się do meczu, a na stadionie coraz więcej widzów. Pogoda w Chełmie nie rozpieszcza kibiców. Pochmurno i wietrznie, około 17 stopni celsjusza.

17.00 Rozpoczęli.

Jak widać trener Artur Bożyk dokonał małych korekt w składzie w porównaniu z meczem w Łukowie, W miejsce Siatki pojawił się Borys, Gregorowicza zastąpił Wesołowski, a Kazia Balę  - Wasiluk. Goście w podobnym zestawieniu jak w meczu inaugurującym rozgrywki.

2' Tywoniuk z autu do Borysa. Ten uderza, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki gości.

3' Broda źle wykonuje rzut wolny, nasi przejmują piłkę, Wieczorek zagrywa do Górniaka, jednak Drzystek okazuje się szybszy od naszego napastnika

8' wróciliśmy z dalekiej podróży, nasi obrońcy wybijają piłkę z linii bramkowej. Było groźnie.

9' z około 30 metrów rzut wolny wykonuje Kocur, ale Szokaluk pewnie łapie piłkę.

10' kibice Chełmianki wywieszają flagę. Na stadionie już około 400 widzów.

W dzisiejszym spotkaniu goście występują w koszulkach w biało-czerwone pasy, natomiast Chełmianka w białych koszulkach z wstawkami zielono-czarnymi.

12' dośrodkowuje Broda, ale nikt z zawodników gości nie zamyka akcji

13' szybka kontra naszej drużyny, sam na sam wychodzi Wesołowski i ... uderza nad poprzeczką

16' ładny rajd Mateusza Tywoniuka, dośrodkowanie w pole karne do wychodzącego Górniaka, jednak jeden z obrońców gości wybija piłkę.

17' tym razem goście wyprowadzają ładną akcję, dośrodkowuje Kocur, zamieszanie pod naszą bramką i Batata wybiciem piłki z bramki ratuje nasz zespół przed stratą gola.

18' żółta kartka dla Gawłowskiego

20' Zięba sam na sam z Szokalukiem. Piękna interwencja naszego bramkarza. W dalszym ciągu 0:0. Mecz wyrównany, ale groźniej atakują goście. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy z każdą minutą meczu będą osiągać przewagę w polu i udokumentują to zdobytą bramką.

30' goooool dla Chełmianki,  Sergio Batata. 1:0

Nasz zespół wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska, około 25 metrów od bramki. Płaskie dośrodkowanie w pole karne gości Mateusza Krzyżaka i Sergio Batata praktycznie z linii bramkowej pakuje piłkę do siatki. Brawo Sergio, brawo Chełmianka !!!

35' źle wykonany rzut wolny przez Krzyżaka, idzie kontra gości, ale akcję faulem przerywa Pogorzelec. Piłkę w pole karne zagrywa Kocur, jednak sędzia odgwizduje zagranie ręką jednego z zawodników Orła

38' zderzenie Krzyżaka i Brody (Orzeł). Niestety nie wygląda to dobrze, zawodnik drużyny gości chyba złamał nogę. Dłuższa przerwa w grze. W tej sytuacji faulował Broda i sędzia karze go żółtą kartką.

Po czterech minutach przerwy spowodowanej kontuzją zawodnika gości piłkarze kontynuują grę.

44' za kontuzjowanego Brodę wchodzi do gry Zagórski

45' goool dla Chełmianki. Michał Górniak, prowadzimy 2:0 !

Ładna akcja naszej drużyny. Prostopadłe podanie do Michała Górniaka, zamieszanie w polu karnymi nasz napastnik  w sytuacji sam na sam z około 11 metrów pokonuje Drzystka.

W doliczonym czasie gry piłkarze Orła przeprowadzają składną akcję. Dośrodkowuje Tworzydło, uderza Sykała, ale na szczęście piłka ląduje tylko na poprzeczce naszej bramki.

Koniec I części gry. Nasi piłkarze prowadzą z Orłem Przeworsk 2:0

18:05 sędzia rozpoczął II część meczu. W naszym zespole bez zmian, goście też zaczynają w takim składzie jak kończyli pierwszą część meczu. Zaczął padać drobny deszcz.

46' faulowany Sergio Batata, żółtą kartką ukarany Kocur

50' z około 25 metrów uderzał Taras Mazur, jednak piłka przeleciał obok słupka bramki bronionej przez Szokaluka.

51' z daleka uderzał Michał Górniak (około 30 metrów), piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny

54' zmiany w obu zespołach: Krzyżaka zmienia Siatka, natomiast Pietluch wchodzi za Mazura.

59' rozegrał się Dawid Wieczorek. Ładnie mija zwodem w polu karnym obrońcę gości, dośrodkowuje, ale jeden z graczy Orła wybija piłkę na róg.

59' kolejna zmiana w naszym zespole, Tomka Pogorzelca zastępuje Damian Wacewicz

60' tym razem na zmianę decydują się goście, schodzi Lech, zastępuje go Bukała.

61' kolejny strzał Dawida Wieczorka z narożnika pola karnego, jednak piłka wybita na rzut rożny

63' Filip Wesołowski wychodzi na czystą pozycję i tuż przed linią pola karnego jest faulowany przez Zagórskiego. Oczywiście czerwona kartka dla gracza gości.

65' z rzutu wolnego uderza Sergio Batata, jego strzał trafia w mur gości.

66' po podaniu Dawida Wieczorka kolejny raz strzela Batata, tym razem z około 13 metrów, Drzystek wybija piłkę przed siebie, dobija Górniak, bramkarz gości ponownie broni, tym razem piłka wychodzi na aut.

73' Tworzydło fauluje Mateusza Tywoniuka. Żółta kartka dla gracza Orła.

74' zmiana w Chełmiance. Boisko opuszcza strzelec drugiego gola Michał Górniak, zastępuje go Kazio Bala.

Przestało padać.

78' zmiana w zespole gości, Kowal wchodzi za Kocura

80' ładna kontra Chełmianki. Mateusz Tywoniuk faulowany przez Sykałę. Żółta kartka dla obrońcy gości.

81' Gawłowski uderza na bramkę Chełmianki. Piłka przelatuje nad poprzeczką. Zmiana w Chełmiance, za Wieczorka wchodzi Fornal

82' żółta kartka dla Zięby /faul/

84' przepychanki zawodników obu zespołów. Sędzia karze kartkami graczy obu drużyn. W Chełmiance żółtą kartkę otrzymuje Tywoniuk, natomiast u gości chyba Vaskovets i jest to dla niego druga żółta. Ukrainice musi opuścić plac gry. Goście grają w dziewiątkę.

90' żółta kartka dla Wacewicza.

Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty.

Koniec meczu. Chełmianka wygrywa 2:0 i inkasuje pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, Brawa dla naszych piłkarzy.