Daleki wyjazd do Jasła

• autor: rks1955, 2012-08-18 21:46

Jutro piłkarze Chełmianki będą mogli dopisać kolejny klub piłkarski, z którym zmierzą się w ramach rozgrywek ligowych. Z Czarnymi Jasło rozegramy mecz po raz pierwszy w historii.

Piłkarze z Jasła to klub z ogromnymi tradycjami. W 2010 roku Jasielski KS obchodził okrągły jubileusz, którym może poszczycić się niewiele klubów w Polsce. 100 lat na piłkarskiej mapie Polski. Piłkarze z Jasła wielokrotnie notowali występy na szczeblu III ligi, miewali wzloty i upadki, podobnie jak wiele lokalnych klubów (w tym także Chełmianka). Ostatni sezon w III lidze zaliczyli w sezonie 1993/94, a następnie przez wiele lat uczestniczyli w rozgrywkach IV, a nawet piątej ligi. Tak więc, na ostatni sukces w postaci awansu do III ligi "Szacowny Stulatek" oczekiwał prawie 20 lat.

Dzisiaj piłkarze Czarnych typowani są do zajęcia czołowego miejsca w III lidze. Czy sprostają oczekiwaniom działaczy i kibiców. Trudno ocenić ich grę po zaledwie dwóch kolejkach ligowych, gdy mierzyli się z mocną Tomasovią (2:3) i skleconą w ostatniej chwili Stalą Kraśnik (8:0). Myślę, że miarodajne okażą się mecze z kolejnymi rywalami, w tym także z naszym zespołem.

W niedzielne popołudnie oba zespoły przystąpią do meczu mając w dorobku po 3 zdobyte punkty. Nasi piłkarze po dobrym otwarciu sezonu w Chełmie, powinni pokusić się o kolejna zdobycz punktową, tym bardziej, że do dalekiego Jasła wybiera się spora grupa kibiców z niedźwiedziego grodu.

W trakcie jutrzejszej potyczki przewidziane są dwie relacje na żywo. Od godziny 17.00. wynik spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem wortalu lubgol oraz portalu podkarpacielive. Trzymajmy kciuki za podopiecznych Artura Bożyka.

autor: tobi2004 2012-08-22 19:56:29

Profil tobi2004 w Futbolowo Szkoda