Wicelider z Boguchwały kolejnym rywalem Chełmianki

• autor: rks1955, 2012-08-23 13:19

W sobotnie popołudnie Chełmianka podejmie na Stadionie Miejskim w Chełmie piłkarzy Izolatora Boguchwała. Zespół z Podkarpacia po trzech kolejkach spotkań zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi.

Dorobek naszego rywala to dwa  domowe zwycięstwa, z Orlętami Radzyń 1:0 i Stalą Kraśnik 4:0 oraz wyjazdowy remis z Tomasovią 1:1. Po ostatnim, niezbyt udanym sezonie w III lidze, w składzie zespołu z Boguchwały zaszły spore zmiany. Przede wszystkim trenera Szymona Szydełko zastąpił nowy szkoleniowiec, Jakub Słomski, który wcześniej prowadził czwartoligową Crasnovię Krasne. Ponadto zespół naszego sobotniego rywala opuściło sześciu podstawowych piłkarzy, czyli : Maciej Rusin, Krzysztof Szpond, Marek Czopko, Łukasz Rogala, Paweł Adamczyk, Maciej Porada. Uzupełniając swój skład przed nowym sezonem, działacze Izolatora skorzystali na wycofaniu się z III ligi zespołu Limblach Zaczernie i włączyli czterech piłkarzy tego zespołu. Obrońców : Marcina Brogowskiego, Damiana Polaka i Dariusza Roga oraz swojego byłego napastnika, Tomasza Płonkę.

W ostatnim wygranym 4:0 meczu ligowym ze Stalą Kraśnik, trener Słomski wystawił do gry następujący skład : Pawlus, Guzior, Polak, Róg, Szyszka (46' Krzak), Karwat, Skiba, Cupryś (60' Burak), Domin (68' Bereś), Brocki' (76' Tyburczy), Płonka. Bramki zdobyli Tomasz Płonka 2 oraz Jacek Tyburczy i Bartosz Karwat po 1.

Przypomnę, że ostatnie spotkanie ligowe rozegrane w Chełmie miało miejsce 26 maja tego roku. Chełmianka, niespodziewanie wysoko, 3:0 pokonała drużynę Izolatora. Bramki dla naszej drużyny zdobyli  Daniel Krakiewicz i Krzysztof Fajman 2, jednak w sobotnim meczu na pewno ich nie ujrzymy. Popularny "Krakers" jest poważnie kontuzjowany (więzadła krzyżowe) i oczekuje na operację, natomiast "Faja" zakończył grę w biało-zielonych barwach. Nie wiadomo czy w naszym zespole będzie zdolny do gry, Mateusz Krzyżak, który odniósł uraz w meczu z Orłem Przeworsk.

Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na spotkanie IV kolejki spotkań. Zapowiada się ładna, letnia pogoda, z temepraturą 26-27 stopni celsjusza.

Liczymy na wysoką frekwencję na trybunach oraz kolejny udany mecz w Chełmie podopiecznych Artura Bożyka.

autor: tobi2004 2012-08-23 20:19:10

Profil tobi2004 w Futbolowo WALKA WALKA CHEŁMIANKA

autor: ArtiRKS 2012-08-24 14:03:35

Profil ArtiRKS w Futbolowo Izolator to wymagający przeciwnik, ale w tej lidze trzeba walczyć z każdym, szczególnie u siebie, bo wszyscy wiemy jak ciężko idzie naszej drużynie na wyjazdach. Punktem nie pogardzę, a 3 pkt. dałyby trochę oddechu, bo na dole ciasno.
WALKA WALKA WALKA CHEŁMIANKA !!!