dzisiaj: 233, wczoraj: 419
ogółem: 2 198 355

CHEŁMIANKA - Izolator Boguchwała 0:1(0:0)

• autor: rks1955, 2012-08-24 21:44

Pomimo niezłej gry, Chełmianka przegrała z Izolatorem Boguchwała 0:1(0:0). Zwycięską bramkę dla drużyny gości zdobył w 86 minucie meczu, strzałem z rzutu wolnego Konrad Cupryś.

Film

Bramka dla Izolatora 25.08.2012

Tuż przed rozpoczęciem meczu, wszyscy obecni na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć o kibicu Chełmianki - Jacku KUBICKIM, zmarłym przedwcześnie, 5 lipca tego.

O godzinie 17.01 sędzia zawodów, Mateusz Złotnicki dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Pomimo ładnej, słonecznej pogody na stadionie w Chełmie zgromadziło się tylko około 400 widzów.

Od początku spotkania lekką przewagę uzyskali podopieczni trenera Artura Bożyka, którzy bez respektu dla bardziej doświadczonego rywala, konstruowali akcje ofensywne. Po raz pierwszy groźnie pod bramką gości zrobiło się w 11 minucie meczu, gdy uderzał Sergio Batata. Jego strzał przeleciał około dwóch metrów nad bramką bronioną przez Pawlusa. W 17 minucie strzelał Wasiluk, ale piłka ponownie nie znalazła drogi do siatki. Następne dwie akcje również były autorstwa naszej drużyny. W 22 minucie dwójkowa Wójcik - Górniak oraz pięć minut później rzut wolny wykonywany przez Tywoniuka, a nastepnie uderzenie Bataty (rykoszet - rzut rożny).

Pod bramką Chełmianki groźniej zrobiło się w 30 minucie. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się Skiba, ale jego strzał trafił w naszych obrońców. Minutę później ponownie zaatakowali nasi piłkarze. Wyróżnił się sprytny Paweł Fornal, a uderzał ponownie Batata (bez efektu). W 35 minucie na czystą pozycję wychodził Michał Górniak, tyle tylko, że znajdował się na pozycji spalonej. W odpowiedzi groźnie zaatakowali goście. Rzut wolny wykonywał Bereś, piłka trafiła do Buraka, ale jego strzał pewnie wyłapał Paweł Szokaluk. W 40 minucie spotkania przeprowadziliśmy akcję po której powinniśmy uzyskać prowadzenie. Wójcik zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Adriana Siatki, a ten uderzył  z pierwszej piłki w ... bramkarza gości. Zamiast gola mieliśmy rzut rożny.

Do końca pierwszej części gry oglądaliśmy faule gości (Bereś w 44 minucie oraz bez piłki Skiba w 45 minucie). W obu przypadkach sędzia z Lublina pokazał żółte kartoniki.

Na drugą część oba zespoły wyszły w niezmienionych składach. Pierwsze minuty również należały do gospodarzy. W 50 i 52 minucie uderzał Wasiluk (głową nad poprzeczką oraz z około 30 metrów). W 54  minucie omal nie straciliśmy gola, żle podawał Adrian Siatka, piłkę przejęli goście, na strzał z około 20 metrów zdecydował się Karwat. Mierzone uderzenie wylądowało na poprzeczce naszej bramki. Chwilę potem faulujący Burak obejrzał żółtą kartkę

Od 65 minuty akcje gości były coraz groźniejsze. W  69 minucie ładnie głową uderzał Brocki, ale wspaniałą paradą popisał się Szokaluk i wybił piłkę nad poprzeczkę. W trakcie drugiej części trenerzy obu zespołów przeprowadzili kilka zmian. W naszym zespole pojawili się Bala za Górniaka (56'), Gregorowicz za Fornala (73') oraz Wesołowski za Pogorzelca (75'). Piłkarze Izolatora ponownie groźnie zaatakowali w 76 i 79 minucie (strzał Płonki). W 80 minucie Artur Bożyk przeprowadził ostatnią zmianę w składzie Chełmianki. Zmęczonego Piotra Wójcika zastąpił Damian Wacewicz. Chwilę później ładną akcję przeprowadzili biało-zieloni. Podawał Dawid Wieczorek, uderzał, minimalnie nad poprzeczką wprowadzony po przerwie Marcin Gregorowicz.

Nadeszła feralna 85, a następnie 86 minuta. Najpierw niepotrzebnie faulował za polem karnym Tomek Borys. Piłkarze gości tylko na to liczyli. Tuż za lewym narożnikiem pola karnego, około 20 metrów od bramki rzut wolny wykonywał Konrad Cupryś. Precyzyjny strzał, piłka przeleciała nad murem  ustawionym przez nasz zespół i tuz przy lewym słupku wpadła do bramki. Wielka radość gości i konsternacja wśród naszych kibiców. Niestety do końca (sędzia przedłużył mecz o 4 minuty) nasz zespół już nie istniał. Odkryliśmy się próbując doprowadzić do wyrównania. W tym czasie podopieczni trenera Słomskiego mogli trzykrotnie pokusić się o podwyższenie wyniku. Mecz zakończył się naszą przegraną 0:1(0:0), chociaż z przebiegu gry na pewno zasłużyliśmy na remis. Wygrał zespół bardziej doświadczony, ograny i dojrzalszy. Nasi młodzi piłkarze (średnia wieku wyjściowej jedenastki 21 lat i 6 miesięcy) z każdym meczem zdobywają doświadczenie i przyjdzie czas, że my także będziemy cieszyć się ze zdobytych punktów. Na razie czeka na ważny środowy mecz wyjazdowy z Podlasiem. Miejmy nadzieję, że po meczu w Białej Podlaskiej będę mógł przekazać dużo radośniejsze wiadomości.

W sobotnim spotkaniu oba zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka : Szokaluk, Tywoniuk, Batata, Borys, Siatka, Wójcik (80' Wacewicz), Pogorzelec (75' Wesołowski), Wieczorek, Wasiluk, Fornal (73' Gregorowicz). Górniak (56' Bala)

Izolator: Pawlus, Kopiec, Róg, Polak, Krzak, Bereś (63' Domin), Burak, Skiba (71' Cupryś), Karwat, Brocki (79' Tyburczy), Płonka.