dzisiaj: 282, wczoraj: 419
ogółem: 2 198 404

Zwycięski wyjazd do Białej Podlaskiej!

• autor: rks1955, 2012-08-29 10:59

Chełmianka pokonała na wyjeździe Podlasie Biała Podlaska w meczu V kolejki spotkań III ligi piłkarskiej. Nasi piłkarze rozegrali bardzo dobry mecz i przez większość jego część byli stroną dominującą. Zwycięskiego gola zdobył w 8 minucie spotkania Kazio Bala.

Skrót meczu udostępniony przez portal pulsmiasta.tv

Oto relacja jak była prowadzona w trakcie meczu

Środa, 29 sierpnia, godz.17.00, stadion przy ulicy Piłsudskiego 38 w Białej Podlaskiej

Sędziują: Hubert Ripper, Karol Opoka i Mirosław Sachajko (OKS Lublin)

Widzów: 400

Podlasie Biała Podl.: Baczewski, Kacik, Komar, Mirończuk, Szymański, Iwańczuk, Litwiniuk, Jesionek, Paszkowski, Gawroński, Sawtyruk.

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Tywoniuk, Borys, Batata, Siatka, Fornal (46' Gregorowicz), Wasiluk, Pogorzelec, Wójcik (73' Wacewicz), Wieczorek (56' Wesołowski), Bala (46' Górniak).

ŻÓŁTE KARTKI: Iwańczuk, Komar, Szymański,Gawroński, Litwiniuk (Podlasie), Batata, Bala, Wesołowski (Chełmianka)

16.53 W Białej Podlaskiej ładna, słoneczna pogoda. Nie jest za gorąco, idealne warunki do gry. Piłkarze obu zespołów już po rozgrzewce, schodzą do szatni.

17.03 sędzia Ripper dał sygnał do rozpoczęcia gry.

Piłkarze Podlasia występują dzisiaj w żółtych koszulkach i białych spodenkach, Chełmianka ubrana w koszulki białe z zielono-czarnymi wstawkami i czarne spodenki. Kibice z Chełma jeszcze nie dojechali, gdyż po drodze są co chwila zatrzymywani przez patrole Policji.

5' z około 20 metrów uderza Bartek Wasiluk. Bramkarz Podlasia łapie piłkę.

6' dośrodkowanie Paszkowskiego, wyjaśnia Szokaluk

7' akcja Chełmianki. Wójcik do Kazia Bali, ten do Pogorzelca i strzał  zza linii pola karnego. Piłka przechodzi około 2 metrów od słupka.

8' Prowadzimy 1:0 w Białej Podlaskiej. Akcja Piotra Wójcika po skrzydle, pociągnął kilka metrów i uderzył na bramkę. Baczewski wybił piłkę przed siebie. Szybszy od obrońców gospodarzy okazał się Kazio Bala, który płaskim strzałem z około 5-6 metrów uzyskuje prowadzenie dla naszej drużyny. Brawo!

11' rzut wolny dla Podlasia, zamieszanie pod naszym polem karnym, jeden z zawodników gospodarzy umieszcza piłkę w naszej bramce, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną

14' na stadionie pojawili się kibice Chełmianki w sile około 30-40 osób. Rozwieszają transparent "ROBOTNICZY KLUB SPORTOWY CHEŁMIANKA"

18'  dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Podlasia, z 20 metrów, nad poprzeczką uderza Komar

20' Iwańczuk fauluje Tywoniuka, żółta kartka dla gracza Podlasia.

25' Kazio Bala do Piotra Wójcika, ten dośrodkowuje, jednak Paweł Fornal nie dochodzi do podania

26' obrońca gospodarzy Szymański źle zagrywa piłkę, przechwytuje ją Fornal, biegnie w stronę bramki gospodarzy, ale  obrońca naprawia swój błąd i przechwytuje piłkę.

33' Nasi piłkarze grają lepiej, są stroną atakującą. Oby tak dalej. W międzyczasie na stadionie pojawiło się więcej ludzi. W tej chwili około 450 widzów na trybunach.

36' trzy żółte kartki Batata za dyskusje  z sędzią oraz Bala i Komar (Podlasie) za kłótnie między sobą

37'-40' ataki Podlasia, ale Chełmianka mądrze się broni wyprowadza groźne kontry

43' końcówka I części. Trener Artur Bożyk, jak na razie zadowolony z gry swoich podopiecznych.

45' +2 dośrodkowanie Litwiniuka, groźnie pod bramką Chełmianki. Wyjaśniamy sytuację i szybka kontra w wykonaniu Mateusza Tywoniuka. W porę znajduje się Komar i zabiera piłkę naszym zawodnikom.

Sędzia kończy pierwszą część meczu. Na razie znakomite wieści z Białej Podlaskiej. Po dobrym meczu prowadzimy do przerwy 1:0.

Wiadomość dla kibiców naszej drużyny. 27 września operację więzadeł krzyżowych będzie miał w Lublinie Daniel Krakiewicz.

18.10 Sędzia Ripper rozpoczyna II część meczu.

46' W naszym zespole dwie zmiany, za Balę wchodzi Górniak, natomiast Fornala zmienia Gregorowicz

47' Akcja Chełmianki, Wójcik podaje do Górniaka, jednak Baczewski uprzedza napastnika naszego zespołu.

Zakończył się już mecz z Boguchwale. Izolator przegrał ze Stalą Sanok 1:2(1:0). Kończy się też spotkanie Unii Nowa Sarzyna ze Stalą Kraśnik. Gospodarze prowadzą w 90 minucie 3:0.Trwają mecze na pozostałych stadionach.

51' znakomita szansa dla naszej drużyny na podwyższenie wyniku. Tomek Pogorzelec podaje do Górniaka, jednak obrońca Podlasia wybija piłkę i mamy rzut rożny. Wykonuje go Mateusz Tywoniuk, na 11-12 metrze do piłki dopada Adrian Siatka i uderza na bramkę. Udaną interwencją popisuje się Baczewski i wybija piłkę na rzut rożny.

56' zmiana w naszym zespole. Dawida Wieczorka zastępuje Filip Wesołowski.

63' Adrian Siatka przechwytuje piłkę w środkowej strefie boiska, wypuszcza wychodzącego Górniaka, bramkarz gospdodarzy wybiega przed pole karne i wybija piłkę

65' żółta kartka dla Szymańskiego

67' strzelał z około 25 metrów zawodnik Podlasia, broni Szokaluk

69' ponownie strzał jednego z piłkarzy gospodarzy, Szokaluk z trudem, ale broni

72' dośrodkowanie z rzutu rożnego Tywoniuka, głową uderza Sergio Batata, ale trafia w obrońców Podlasia

73' kolejna zmiana w Chełmiance. Schodzi Wójcik, w jego miejsce Damian Wacewicz.

80' żółta kartka za faul dla Filipa Wesołowskiego

83' z narożnika pola karnego rzut wolny wykonuje Mateusz Tywoniuk, Mocny strzał przelatuje nad poprzeczką bramki gospodarzy. Kibice Chełmianki głośnym dopingiem zagrzewają naszych piłkarzy. Śpiewają do miejscowych "Po co wy gracie, jak wy kibiców nie macie"

Kończą się powoli mecze na innych stadionach. Tomasovia wygrała w Mielcu 1:0, Orzeł pokonał Lubliniankę, Avia okazał się lepsza od Orląt Radzyń wygrywając pewnie 3:0. Remisem  1:1 zakończyło się spotkanie Orląt Łuków z Polonią Przemyśl.

87' nad poprzeczką strzelał Tywoniuk

88' akcja Podlasia, dobra interwencja Tomka Borysa

89' żółta kartka dla Gawrońskiego za faul

90' fauluje Litwiniuk, również ogląda żółty kartonik

sędzia dolicza trzy minuty.

90'+2 Rzut  wolny dla gospodarzy. Paweł Szokaluk pewnie łapie piłkę

90'+3 Sędzia Ripper odgwizduje koniec spotkania. Wygrywamy na wyjeździe 1:0(1:0) i inkasujemy pierwsze wyjazdowe 3 punkty. Brawo dla podopiecznych Artura Bożyka.