Chełmianka Chełm - strona oficjalna

Strona klubowa
  • OFICJALNA STRONA CHEŁMIANKI / SPONSORZY STRATEGICZNI: URZĄD MIASTA CHEŁM / MPEC CHEŁM SP. Z O.O. / MPGK CHEŁM SP. Z O.O. /
  •        

Logowanie

Zegar

Wyniki

Mecze sparingowe

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najnowsza galeria

Chełmianka - Piast Tuczempy 1:1 22.08.2015
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 333, wczoraj: 328
ogółem: 2 199 659

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

stat4you

stat4u

Aktualności

Zjazd Założycielski OSHiSPN

  • autor: rks1955, 2012-09-12 11:32

W dniach 31 sierpnia – 2 września, w Ośrodku Agroturystycznym „Kresówka” w Lubyczy Królewskiej odbył się Zjazd Założycielski Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej.

Udział wzięli pasjonaci statystyk i historii piłki nożnej z całej Polski. Najwięcej kilometrów przebyli Zbigniew Łyczko z Głogowa, Piotr Chomicki z Gdyni oraz Edwin Kowszewicz ze Sztumu.

Historycy piłki nożnej uczestniczyli w dwudniowych obradach, a przerywnikiem był sobotni wyjazd do Lwowa. Najważniejsze punkty wycieczki to: zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego, muzeum klubu „Karpaty” Lwów oraz obejrzenie wystawy piłkarstwa lwowskiego. Podsumowaniem wyjazdu był udział w meczu ukraińskiej Premier Ligi, Karpaty Lwów-Metalurg Donieck, niestety zakończony porażką miejscowych 0:1(0:1). Wielkie podziękowania należą się pasjonatowi historii piłki nożnej ze Lwowa, Oleksandrowi Paukowi, który wcielił się w rolę przewodnika. Dzięki niemu kilku z nas otrzymało akredytacje dziennikarskie i mogło z bliska, od „kuchni” zobaczyć działalność profesjonalnego klubu.

W niedzielę, w ostatnim dniu Zjazdu wybrano władze Stowarzyszenia. W tajnym głosowaniu, Prezesem został wybrany Andrzej Potocki z Warszawy. Były prezes „Piasta” Gliwice oraz poseł trzech kadencji uzyskał komplet głosów. W skład zarządu OSHiSPN weszli: Piotr Chomicki z Gdyni oraz Bogusław Kudelski z Lubyczy Królewskiej (Zastępcy Prezesa), Mariusz Świerczyński z Warszawy (Skarbnik), Leszek Śledziona z Mielca (Sekretarz) oraz Karol Kossakowski z Warszawy.

Na zakończenie Zjazdu Założycielskiego miała miejsce miła uroczystość uhonorowania naszego gościa specjalnego, Pana Macieja Polkowskiego, który w dniu 01 września obchodził jubileusz 40-lecia pracy dziennikarskiej.      

Wszyscy którzy pasjonują się historią i statystykami polskiej piłki nożnej, mogą wstąpić do Stowarzyszenia wypełniając deklarację członkowską. Deklaracja jest do pobrania tutaj.                                                           


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1560]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Tabela ligowa

III liga » lubelsko-podkarpacka

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ArtiRKS 141
2. DorianAdam30 129
3. pablas18 124
4. rks1955 119
5. KarolekRKS 118
6. daroo64ch 112
7. KubusRKS 95
8. McGregor 13
9. marcelchelm 5
10. dwafaa 1

Wyszukiwarka