Zjazd Założycielski OSHiSPN

• autor: rks1955, 2012-09-12 11:32

W dniach 31 sierpnia – 2 września, w Ośrodku Agroturystycznym „Kresówka” w Lubyczy Królewskiej odbył się Zjazd Założycielski Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej.

Udział wzięli pasjonaci statystyk i historii piłki nożnej z całej Polski. Najwięcej kilometrów przebyli Zbigniew Łyczko z Głogowa, Piotr Chomicki z Gdyni oraz Edwin Kowszewicz ze Sztumu.

Historycy piłki nożnej uczestniczyli w dwudniowych obradach, a przerywnikiem był sobotni wyjazd do Lwowa. Najważniejsze punkty wycieczki to: zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego, muzeum klubu „Karpaty” Lwów oraz obejrzenie wystawy piłkarstwa lwowskiego. Podsumowaniem wyjazdu był udział w meczu ukraińskiej Premier Ligi, Karpaty Lwów-Metalurg Donieck, niestety zakończony porażką miejscowych 0:1(0:1). Wielkie podziękowania należą się pasjonatowi historii piłki nożnej ze Lwowa, Oleksandrowi Paukowi, który wcielił się w rolę przewodnika. Dzięki niemu kilku z nas otrzymało akredytacje dziennikarskie i mogło z bliska, od „kuchni” zobaczyć działalność profesjonalnego klubu.

W niedzielę, w ostatnim dniu Zjazdu wybrano władze Stowarzyszenia. W tajnym głosowaniu, Prezesem został wybrany Andrzej Potocki z Warszawy. Były prezes „Piasta” Gliwice oraz poseł trzech kadencji uzyskał komplet głosów. W skład zarządu OSHiSPN weszli: Piotr Chomicki z Gdyni oraz Bogusław Kudelski z Lubyczy Królewskiej (Zastępcy Prezesa), Mariusz Świerczyński z Warszawy (Skarbnik), Leszek Śledziona z Mielca (Sekretarz) oraz Karol Kossakowski z Warszawy.

Na zakończenie Zjazdu Założycielskiego miała miejsce miła uroczystość uhonorowania naszego gościa specjalnego, Pana Macieja Polkowskiego, który w dniu 01 września obchodził jubileusz 40-lecia pracy dziennikarskiej.

Wszyscy którzy pasjonują się historią i statystykami polskiej piłki nożnej, mogą wstąpić do Stowarzyszenia wypełniając deklarację członkowską. Deklaracja jest do pobrania tutaj.