Piłkarze Avii kolejnym rywalem Chełmianki

• autor: rks1955, 2012-09-14 10:26

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Chełmianka zmierzy się na Stadionie Miejskim z Avią Świdnik.

Żółto-niebiescy to kolejny trudny rywal, pomimo tego, że w obecnych rozgrywkach zdobyli dopiero 10 punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli. Jak wiadomo przed sezonem, podopieczni trenera Tadeusza Łapy wymieniani byli jako główny pretendent do awansu. Do najlepszych piłkarzy zaliczani są: bramkarz Gieresz oraz zawodnicy z pola: Jankowski, Lenart, Maciejewski, Pranagal, Jeleniewski, Kucharzewski, Szewc, Tarkowski, Giza oraz były gracz Chełmianki, Bartek Mazurek. Dotychczasowe mecze w wykonaniu świdniczan nie potwierdziły ich aspiracji. Słabe rezultaty piłkarze Avii uzyskują w spotkaniach wyjazdowych. Faktem jest, że ich gra jest niezła, tylko czasami brakuje szczęścia. Po inauguracyjnej wygranej w Białej Podlaskiej (2:0), przegrali w Mielcu (0:1), uzyskali remis w Przemyślu (1:1) oraz ponieśli porażkę 0:1 w Tomaszowie Lubelskim z rewelacyjnie grającą w tym sezonie Tomasovią.

Jak trudnym dla naszego zespołu rywalem są świdniczanie, przekonaliśmy się wiosną tego roku w Chełmie, podczas meczu 19 kolejki spotkań. Pomimo niezłej gry naszej drużyny przez większość meczu, w końcówce Avia pokazała swoją wyższość pewnie wygrywając 4:0. Po tym spotkaniu pracę stracił ówczesny trener Chełmianki, Waldemar Wiater. Pamiętamy też dużo przyjemniejsze chwile i bardzo dobry występ biało-zielonych w meczu z Avią, w sezonie 2010/11. Wtedy wygraliśmy 2:1, zdobywając decydującego gola w ostatnich minutach meczu. Mecz obejrzało około 1800 widzów i jak na razie jest to najlepsza frekwencja jaką udało się osiągnąć na naszym obiekcie od powrotu do III ligi, czyli od dwóch lat. Miejmy nadzieję, że niedzielny przeciwnik przyciągnie na trybuny Stadionu Miejskiego dużo większą rzeszę kibiców niż było to ostatnio. Podopieczni Artura Bożyka powalczą o pełną pulę i głośny doping kibiców na pewno jest im potrzebny. W składzie Chełmianki być może pojawi się Mateusz Krzyżak, który miał przerwę w grze spowodowaną urazem odniesionym w spotkaniu z Orłem Przeworsk. Zapraszam wszystkich kibiców na mecz ósmej kolejki spotkań III ligi.

Niedzielne spotkanie poprowadzi Piotr Kozłowski z Zamościa. Dla kibiców, którzy nie będą mogli być na stadionie, prowadzona będzie relacja "na żywo" od godziny 15.45.

autor: lipton1972b 2012-09-14 16:43:35

Profil lipton1972b w Futbolowo DZIĘKI BOGUŚ!!!!!