dzisiaj: 243, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 528

CHEŁMIANKA - Avia Świdnik 2:3 (0:0)

• autor: rks1955, 2012-09-16 14:56

W meczu VIII kolejki spotkań III ligi piłkarskiej, Chełmianka uległa świdnickiej Avii 2:3(0:0). To już kolejne spotkanie, które przegrywamy w ostatnich minutach. Oto skrót relacji jaka była prowadzona na żywo:

Chełm, Stadion Miejski w Chełmie, widzów: około 700

sędzia Piotr Kozłowski z Zamościa

Chełmianka : Szokaluk - Lewkowicz, Borys, Batata, Krzyżak, Wesołowski (46' Wasiluk), Pogorzelec (46' Fornal), Wieczorek, Wójcik, Gregorowicz, Górniak (81' Bala)

Avia Świdnik: Gieresz - Lenart, Maciejewski, Jankowski, Pranagal, Jeleniewski (81' Pacek),Sadło, Krawiec, Mazurek (81' Kucharzewski), Giza, Szewc (81' Tarkowski)

żółte kartki: Wesołowski, Batata X2, Wasiluk (Chełmianka) - Mazurek (Avia)

Czerwona kartka: Batata (za dwie żółte)

W Chełmie pochmurno, ale ciepło około 19-20 stopni Celsjusza. Duże kolejki pod kasami. Na razie na stadionie około 300 widzów. Na ławce rezerwowych kapitan Chełmianki, Mateusz Tywoniuk, który narzeka jeszcze na uraz po ostatnim meczu w Mielcu. Relacja będzie uzupełniana co 10-15 minut.

1' głową obok słupka uderza Jankowski

4' rzut rożny dla Chełmianki, dośrodkowanie w pole karne, ale Sergio Batata nie dochodzi do piłki

9' akcja lewą stroną Michała Górniaka, obrońcy gości wybijają piłkę

14' dośrodkowanie Krzyżaka z rzutu wolnego, Gieresz wybija piłkę przed siebie, dochodzi do niej Wójcik i uderza .. wysoko nad poprzeczką

17' faul Wesołowskiego na piłkarzu Avii. Sędzia pokazuje żółty kartonik naszemu pomocnikowi.

18' wyrównane spotkanie. Ataki raz z jednej raz z drugiej strony.

20' dośrodkowuje Szewc, piłka trafia do Gizy, który ma pustą bramkę, jednak na szczęście piłka po jego strzale przelatuje obok słupka.

27' dośrodkowanie Gregorowicza, strzela Wieczorek wysoko nad poprzeczką

30' akcja Chełmianki, Wójcik podaje do Wieczorka, ten przedłuża do Wasilewskiego, który uderza,. Piłka po jego strzale przelatuje obok prawego słupka bramki świdniczan.

34' uderza głową Krawiec, Szokaluk na posterunku.

36' Piłkarze ze Świdnika atakują coraz groźniej i w ostatnich minutach to do nich należy inicjatywa. Ożywili się kibice, którzy od 25 minuty rozpoczęli doping na stadionie.

38' dośrodkowanie ze skrzydła Wójcika, strzelał Gregorowicz wysoko nad poprzeczką

40' kontra Chełmianki, ładnie pociągnął Gregorowicz, faulowany przez obrońcę Avii, sędzia Kozłowski nie reaguje

45' Bartek Mazurek wykłada piłkę Krawcowi, ale zawodnik Avii uderza nad poprzeczką.

Przerwa w meczu na razie po 45 minutach bezbramkowy remis w Chełmie.

Rozpoczęła się druga połowa meczu. W naszym zespole dwie zmiany. Za Wesołowskiego wszedł Wasiluk, natomiast Pogorzelca zmienił Fornal

Niespodzianką zakończył się mecz w Kraśniku. Mająca ogromne problemy finansowe i kadrowe miejscowa Stal pokonała Orlęta Radzyń 2:1. Piłkarze gości grają bardzo słabo w tym sezonie i pewnie niedługo dojdzie tam do radykalnych zmian

47' rajd Fornala prawą stroną podanie do Gregorowicza, ten uderza nad poprzeczką

49' faulowany Wasiluk przez Mazurka, sędzia nie reaguje. Przy linii bocznej starcie Bataty i faulującego Mazurka. Obaj zawodnicy otrzymują żółte kartki.

53' kolejny raz faul Mazurka, sędzia ponownie nie reaguje. Powinna być żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla gracza Avii

58' Maciejewski z 25 metrów nad poprzeczką

61' indywidualna akcja Michała Górniaka, napastnik Chełmianki decyduje się na uderzenie z linii pola karnego i piekny strzał ląduje w bramce gości. Prowadzimy 1:0 !

63' szybka riposta świdniczan. Dośrodkowanie do Gizy i Szokaluk bez szans. Już tylko remisujemy 1:1.

68' rajd Wieczorka, podanie do Fornala, który decyduje się na strzał, który ląduje na głowie obrońcy

70' fauluje Sergio Batata (niepotrzebnie), sędzia bez wahania pokazuje mu drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik. Gramy w 10.

72' strzał Dawida Wieczorka, niecelny

75' niestety  po raz drugi Giza strzela gola i przegrywamy 1:2. Ciężko będzie dzisiaj zdobyć punkty.

zmiana w naszym zespole. Za Lewkowicza wchodzi Siatka.

78' GOOOOL. Indywidualna akcja Gregorowicza i piękny, techniczny strzał. mamy remis 2:2

81' cztery zmiany. W Chełmiance za Górniaka wchodzi Bala, natomiast w Avii za Jeleniewskiego Pacek, za Mazurka Kucharzewski i za Szewca Tarkowski.

89' niestety mocny strzał z około 30 metrów Krawca trafia w światło bramki bronionej przez Szokaluka. Tracimy gola i punkt. Jest 2:3. Szkoda, gdyż nie bylismy gorszym zespołem.

90' jeszcze dwie akcje Avii, bez efektu. Żółtą kartką ukarany Wasiluk.

Koniec meczu, niestety przegrywamy 2:3. Znowu strzał z daleka, znowu bramka stracona w końcówce spotkania.