dzisiaj: 200, wczoraj: 439
ogółem: 2 198 761

Orlęta Radzyń Podlaski - CHEŁMIANKA 4:1(2:0)

• autor: rks1955, 2012-09-21 09:35

W sobotnim meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej, Orlęta Radzyń pokonały Chełmiankę 4:1(2:0), będąc zespołem zdecydowanie lepszym przez większą część meczu.

Film

Gol na 3:0 Orl. R.- Chełm.

Oto skrót relacji z Radzynia, która była prowadzona w trakcie meczu:

Radzyń Podlaski, stadion Orląt przy ulicy Warszawskiej 77, sędziuje Mariusz Śledź z Białej Podlaskiej

Orlęta Radzyń Podlaski : Stężała - Kazubski, Leszkiewicz, Szymala, Nowik, Borysiuk, Pliszka (86' Byś), Zmorzyński (81' Struski), Król, Sobiczewski (73' Wróblewski), Hołoweńko.

CHEŁMIANKA CHEŁM: Paweł Szokaluk - Jakub Lewkowicz (67' Filip Wesołowski), Tomasz Borys, Mateusz Krzyżak, Adrian Siatka, Paweł Fornal (75' Kazimierz Bala), Marcin Gregorowicz, Bartłomiej Wasiluk (79' Tomasz Pogorzelec), Dawid Wieczorek, Piotr Wójcik, Michał Górniak.

Za żółte kartki pauzuje Sergio Batata.

widzów: 150

1:0 Borysiuk 5' (rzut wolny), 2:0 Borysiuk 6' (rzut wolny)', 3:0 Król 54', 3:1 Górniak 66', 4:0  Pliszka 84'(k.)

żółte kartki:  Pliszka, Borysiuk (O.) - Wieczorek, Lewkowicz, Borys, Pogorzelec (Ch.)

14.40 Witam wszystkich kibiców z Radzynia Podlaskiego. Znamy już składu obu zespołów. W Chełmiance zabraknie Sergio Bataty, który pauzuje za 4. żółtą kartkę w sezonie. Na ławce zasiada także kapitan zespołu, Mateusz Tywoniuk, który jeszcze odczuwa ból w kostce po meczu w Mielcu. Pozostali zawodnicy Chełmianki zdrowi, obiecują walkę o trzy punkty. W Radzyniu chłodno, około 13 stopni Celsjusza, zaczął padać drobny deszcz. Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się.

15.01 sędzia rozpoczął zawody. Gospodarze na czerwono, Chełmianka w biało zielono czarnych koszulkach i czarnych spodenkach.

5' rzut wolny z około 18 metrów Borysiuka i 1:0 dla gospodarzy

6' ponownie rzut wolny, tym razem z około 20 metrów. Uderza Borysiuk i piłka ponownie w siatce bramki bronionej przez Szokaluka. Fatalnie rozpoczyna się ten mecz dla Chełmianki. Kilka minut gry i 2:0 dla Orląt.

Pierwszy rzut wolny to faul Borysa na Hołoweńce. Nie możemy robić takich prezentów gospodarzom. Dwa stałe fragmenty i 100 procentowa skuteczność miejscowych.

16' opadły już pierwsze emocje. Gospodarze zadowoleni z szybkiego prowadzenia graja spokojnie. Nasi piłkarze próbują atakować, ale jak tu grać skoro traci się dwie bramki z niczego na samym początku meczu.

17' fauluje Dawid Wieczorek. Sędzia upomina naszego kapitana żółtą kartką.

19' powinniśmy przegrywać 3:0. Nieporozumienie naszej defensywy (Borysa z Szokalukiem) wykorzystuje Hołoweńko, jego strzał z ostrego kąta trafia w słupek.

20' Pierwsza dobra akcja gości. Wójcik podaje do Wieczorka i ten uderza z około 25 metrów. Ładne uderzenie i piłka minimalnie mija słupek bramki Orląt

26' Pliszka próbuje wymusić rzut karny dla gospodarzy. Sędzi słusznie pokazuje mu żółtą kartkę.

28' Tym razem fauluje Lewkowicz. Również zostaje upomniany żółtym kartonikiem

29' Rzut wolny z około 25 metrów wykonuje Borysiuk. Ładen uderzenie, ale tym razem Szokaluk pewnie łapie piłkę. Nie możemy faulować gospodarzy w okolicy pola karnego. Borysiuk pokazał, że jest świetnym egzekutorem stałych fragmentów gry.

33' Tym razem brzydki faul Borysiuka na Górniaku. Żółta kartka dla brata Ariela.

37' ponownie w ataku Orlęta. Składną akcję gospodarzy kończy strzałem Borysiuk. Szokaluk pewnie chwyta piłkę.

38' znowu groźnie pod naszą bramką. W zamieszaniu najsprytnieszy jest Hołoweńko, ale jego strzał broni Szokaluk. Piłkarze Orląt są lepszym zespołem. W naszym zespole widoczny jest brak Bataty i Tywoniuka.

41' kontra naszej drużyny. Ładnie ucieka Górniak, w polu karnym pokazuje się Gregorowicz, ale dośrodkowanie naszego napastnika jest zbyt wysokie. Szkoda tej szansy.

44' znowu wracamy z dalekiej podróży. Król podaje do Hołoweńki. Jego uderzenie pięknie broni Szokaluk.

45' Jedna z nielicznych akcji Chełmianki. Wieczorek na skrzydło do Fornala. Podciąga kilka metrów i dośrodkowuje w pole karne, z piłką mija się Gregorowicz.

45'+1 Ponownie akcja gospodarzy, dośrodkowuje Zmorzyński. Piłkę łapie bramkarz Chełmianki

Sędzia kończy pierwszą część meczu. Na razie bardzo złe wieści z Radzynia. Po dwóch golach ze stałych fragmentów gry przegrywamy 0:2.

16:04 Rozpoczyna się druga część meczu. Trenerzy Bożyk i Adamus nie dokonali żadnych zmian w swoich zespołach

54' przegrywamy już 3:0 i chyba bez szans na korzystny wynik w dzisiejszym meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Borysiuka, zamieszanie w naszym polu karnym i Król płaskim strzałem z około 2 metrów wbija piłkę do naszej bramki.Fatalny mecz naszej drużyny.

Wcześniej w 47 minucie akcję miał nasz zespół, ale Stężała okazał się szybszy od Wójcika.

55' Mogliśmy zdobyć bramkę. Gregorowicz minimalnie chybił z 16 metrów. Szkoda tej szansy.

58' ponownie próbował Gregorowicz. Tym razem jego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy.

65' mecz toczy się w środku pola. Gospodarze zadowoleni z wyniku, nasi piłkarze bezradni. Coraz mocniej pada w Radzyniu. Rezerwowi Chełmianki zaczęli się rozgrzewać.

66' goool dla Chełmianki. Po akcji naszej drużyny i zamieszaniu w polu karnym Orląt najprzytomniej zachował się Górniak, który płaskim strzałem z bliska pokonał Stężałę.

67' zmiana w naszej drużynie. Słabo grającego Lewkowicza zmienia Wesołowski.

70' jeszcze trochę walki z naszej strony. Może nie wszystko stracone.

73' Trener Adamus dokonuje pierwszej zmiany w swoim zespole. Za Sobiczewskiego wchodzi Wróblewski.

75' Kolejna ofensywna zmiana w naszym zespole. Kazio Bala wchodzi za Pawła Fornala

79' Tym razem trener Bożyk desygnuje do gry Tomka Pogorzelca. Schodzi Bartek Wasiluk.

81' W zespole Orląt również kolejna roszada, Zmorzyńskiego zastępuje Struski.

83' próbujemy atakować, ale gospodarze kontrolują sytuacje na boisku.

84' rzut karny po faulu Borysa na Hołoweńce pewnie wykorzystuje Pliszka. 4:1 dla gospodarzy. Borys ukarany żółtą kartką.

85' zmiana w Orlętach. Byś wchodzi za Pliszkę.

87' dośrodkowanie Wójcika pewnie chwyta bramkarz gospodarzy

89' szarżującego przed polem karnym Górniaka powstrzymuje Stężała.

90' sędzia doliczy 4 minuty do czasu podstawowego

90'+1 żółta kartka dla Pogorzelca

90'+2 akcja naszej drużyny. Gregorowicz mija dwóch obrońców Orląt i uderza piłkę wprost w bramkarza.

Koniec meczu. Przegrywamy 4:1(2:0) pozostawiając po sobie bardzo złe wrażenie. Orlęta zagrały dobre spotkanie i nie pozostawiły złudzeń kto był w dzisiejszym meczu lepszy. Szczególnie widoczny był brak obu naszych obrońców: Bataty i Tywoniuka. Bez nich nasza defensywa nie istnieje. Może za tydzień będziemy mieli lepsze humory po spotkaniu z liderem z Tomaszowa Lubelskiego.