Przerwać złą passę !

• autor: rks1955, 2012-09-26 08:53

Sobotnia porażka w Radzyniu była już czwartą z rzędu i czas przerwać tą niechlubną passę. Najlepiej zrobić to z liderem, przed własną publicznością.

Piłkarze Tomasovii znakomicie rozpoczęli tegoroczny sezon w III lidze piłkarskiej. Ukraiński trener, Bohdan Bławacki pokazuje, że jest znakomitym "fachowcem" i w przeciętny zespół tchnął nową jakość. To już nie ta ekipa, która potrafiła pokonać czołowe zespoły, a ponosiła porażki z outsiderami. Do tej pory, dobra praca z młodzieżą w tym klubie (wicemistrzowie Polski juniorów starszych 2006) nie przekładała się na wyniki w dorosłej piłce. Czy to się zmieni ? Wszystko wskazuje, że praca trenera Bławackiego zaczyna przynosić wymierne efekty i w najbliższym czasie możemy mieć kolejny zespół z Lubelszczyzny na niezłym, drugoligowym poziomie. Tak dobrej gry kibice tego zespołu nie oglądali już dawno. Widać, że szkoleniowiec oraz zawodnicy rozumieją się bez słów i chcą razem osiągać sukcesy. W drużynie jest zdrowa rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie. W przerwie letniej do zespołu doszło kilku dobrych piłkarzy, którzy w większości powrócili "na stare śmieci": obrońca Mateusz Bojarczuk z Podlasia Biała Podlaska, pomocnik Sebastian Głaz z Przeboju Wolbrom, napastnik Jurij Mychalczuk z Orląt Radzyń Podlaski. Dodając do tego już ogranych Jońca, Zatorskiego, Żurawskiego, Raczkiewicza, Paskiwa, Wawrycę, Kozyrę i kilku innych mamy pełny skład lidera.

Miejmy jednak nadzieję, że zespół Tomasovii, w końcu też  złapie "zadyszkę" i przypadnie ona na mecz w Chełmie. W składzie Chełmianki zobaczymy już Sergio Batatę, którego bardzo brakowało podczas meczu w Radzyniu. Jest szansa, że ujrzymy także kapitana naszego zespołu Mateusza Tywoniuka, który zmaga się z urazem kostki. Ci dwaj zawodnicy dają większą pewność w grze naszej defensywy, ponadto obaj sprawdzają się w ofensywie. Wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy oraz odpowiedniej taktyce obranej na ten mecz przez trenera Artura Bożyka. Wszyscy liczymy na dobry mecz i korzystny wynik. Do zobaczenia w niedzielne popołudnie.

Stadion Miejski w Chełmie, godzina 15.00. Chełmianka podejmuje lidera!

autor: tobi2004 2012-09-26 17:49:19

Profil tobi2004 w Futbolowo Do Boju CHEŁMIANKO