ogółem: 2 198 712

Lider wywozi z Chełma komplet punktów. CHEŁMIANKA-...

• autor: rks1955, 2012-09-28 20:11
Lider wywozi z Chełma komplet punktów. CHEŁMIANKA- Tomasovia 1:4(0:2)

Tomasovia potwierdziła, że nieprzypadkowo zajmuje pozycje lidera i pokonała Chełmiankę 4:1(2:0).

Niestety, w niedzielne popołudnie to nie piłkarze byli głównymi aktorami widowiska sportowego. Pierwszoplanową rolę odegrał sędzia Łaszkiewicz z Zamościa, który kompletnie nie panował na boisku i co chwilę wydawał błędne decyzję, przeważnie krzywdząc młodych piłkarzy gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęli biało-zieloni i przez pierwsze kilkanaście minut, żadnej z drużyn, nie udało się osiągnąć przewagi w polu. Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 5 minucie meczu sam na sam z Bartoszykiem wychodził Wójcik, naciskany przez obrońcę Tomasovii wywrócił się, ale sędzia nakazał grać dalej. 11 minut później niemiłosiernie faulowany w tym meczu Górniak, po solowej akcji minął obrońców Tomasovii i stanął oko w oko z Bartoszykiem. Jego strzał lewą nogą przeleciał około metr nad poprzeczką. To była znakomita okazja na objęcie prowadzenia. Szkoda straconej szansy.

Później mieliśmy w dalszym ciągu wyrównane spotkanie, a najgroźniejsze akcje Tomasovii to trzy rzuty rożne i strzał Sebastiana Głaza w 24 minucie meczu z rzutu wolnego, który przeleciał wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szokaluka. Gdy wydawał się, że Tomasovia będzie miała ciężką przeprawę w Chełmie, po raz pierwszy dał o sobie znać sędzia Łaszkiewicz. Na dochodzącego do piłki Mateusza Tywoniuka naciskał jeden z zawodników gości, powodując upadek naszego obrońcy. Powinien być odgwizdany rzut wolny dla Chełmianki, jednak innego zdania był arbiter, który pokazał, że grę z rzutu rożnego będą wznawiać Tomaszowianie. Ładne zgranie piłki w pole karne i Sebastian Głaz z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce 0:1. Po tym golu nasi piłkarze pogubili się i zaczęli popełniać proste błędy, czego efektem był kolejny gol dla niebiesko-białych w 34 minucie spotkania. Wzorowo przeprowadzona akcja, cztery-pięć podań i Raczkiewicz umieszcza piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie działo się. Podopieczni Bohdana Bławackiego zadowoleni z wyniku, grali bezpiecznie, daleko od swojej bramki. Wynik 0:2 utrzymał się do przerwy.

W przerwie trener Artur Bożyk postanowił dokonać dwóch zmian w składzie. Wójcika zmienił Wacewicz, natomiast za Pogorzelca wszedł Wesołowski. Widać, że roszady pomogły naszemu zespołowi, gdyż od pierwszych minut drugiej części gry przejęliśmy inicjatywę. Na wymierny efekt kibice zgromadzeni na stadionie czekali do 52 minuty. Indywidualną akcją popisał się Marcin Gregorowicz, minął obrońców Tomasovii i narożnika pola karnego uderzył na bramkę. Piłka po odbiciu się od lewego słupka wpadła do siatki obok bezradnego Bartoszyka. Na tablicy pojawił się wynik 1:2. Nasi piłkarze za bardzo cieszyli się ze zdobytej bramki, gdyż dosłownie kilkadziesiąt sekund później swojego gola powinna zdobyć Tomasovia. Na szczęście w sytuacji sam na sam znakomicie spisał się Paweł Szokaluk. Kilka minut później mieliśmy już istny festiwal pomyłek sędziego z Zamościa. Nie wytrzymał kolejny raz trener Artur Bożyk i wtedy arbiter pokazał, że on jest "panem sytuacji" odsyłając szkoleniowca Chełmianki na trybuny. Wracając do wydarzeń czysto piłkarskich, w 60 minucie bardzo ładnym strzałem z około 25 metrów popisał się Norbert Raczkiewicz, ale ponownie na posterunku był golkiper Chełmianki, który z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niestety sześć minut później Tomasovia porwadziła już 3:1. Szczęśliwym strzelcem gola okazał się wprowadzony po przerwie Jurij Michalczuk, jednak nie wiadomo, czy zawodnik gości nie znajdował się na pozycji spalonej.

Zawodnicy Chełmianki pomimo utraty kolejnego gola, nie poddawali się i w dalszym ciągu próbowali odwrócić losy meczu. Kto wie co by było dalej, gdyby nie kolejne kontrowersyjne decyzje zamojskiego arbitra. W 72 minucie meczu kolejna ładną akcję przeprowadził Marcin Gregorowicz, na granicy pola karnego gości był ewidentnie popychany przez obrońcę Tomasovii. Sędzia natychmiast przerwał grę i ku konsternacji chełmskich kibiców pokazał żółtą kartkę naszemu zawodnikowi (chyba za symulowanie faulu). Do końca spotkania atmosfera na boisku była bardzo nerwowa, a sprawcą tej sytuacji był sędzia, który postanowił trochę "podgrzać atmosferę" na boisku. Gwoli ścisłości należy jeszcze wspomnieć o czwartej bramce dla Tomasovii, którą strzelił w 79 minucie Patryk Nowosad, dobijając do bramki piłkę odbitą przez Szokaluka. W samej końcówce arbiter nie zauważył faulu bez piłki na Damianie Wacewiczu, który powinien skończyć się dla zawodnika Tomasovii czerwoną kartką.

Ostatecznie Tomasovia pokazała się jako zespół dojrzalszy, który nieprzypadkowo jest liderem tabeli i zasłużenie wywiozła z Chełma trzy punkty.  Oddzielny temat to fatalna postawa arbitrów z Zamościa, na czele głównym, którzy po tak prowadzonym meczu powinni dostać dożywotni zakaz prowadzenia zawodów piłkarskich, poczynając od grup orlików młodszych. Czy ktoś w końcu położy kres ich wyczynom ?

CHEŁMIANKA - Tomasovia 1:4(0:2)

0:1 Głaz 28', 0:2 Raczkiewicz 32', 1:2 Gregorowicz 52', 1:3 Michalczuk 66', 1:4 Nowosad 79'

żółte kartki: Borys, Gregorowicz, Bala (Chełmianka) - Paskiw (Tomasovia)

Oto skrót relacji na żywo którą spisywał mój ośmioletni syn:

Chełm, Stadion Miejski przy ulicy I Pułku Szwoleżerów 15

Mecz sędziuje Arkadiusz Łaszkiewicz (OKS Zamość)

widzów: około 400

CHEŁMIANKA : Szokaluk, Tywoniuk, Borys, Batata, Krzyżak, Gregorowicz (81' Bala), Wasiluk, Pogorzelec (46' Wesołowski), Wieczorek, Wójcik (46' Wacewicz), Górniak (69' Fornal).

Tomasovia Tomaszów Lub. : Bartoszyk, Żurawski, Joniec, Chwała, Kozyra (75' Baran), Skiba, Głaz, Słotwiński (89' Sikora), Raczkiewicz, Paskiw (67' Nowosad), Wawryca (62' Michalczuk).

W Chełmie ładna, słoneczna pogoda, około 17 stopni Celsjusza.

W dzisiejszym meczu Chełmianka występuje w strojach czarno-żółtych, natomiast goście na biało-niebiesko

1' Od środka rozpoczęła Chełmianka.

5' Chełmianka atakuje, Wójcik wychodzi sam na sam z bramkarzem gości, popychany przez obrońcę Tomasovii upada, ale sędzia nakazuje grać dalej.

6' Strzał Dawida Wieczorka z około 20 metrów. Bartoszyk broni bez problemów.

7' Jak na razie mecz wyrównany, z lekkim wskazaniem na Chełmiankę.

16' Powinno być 1:0 dla biało-zielonych. Michał Górniak otrzymał piłkę około 30 metrów od bramki gości, minął dwóch obrońców i znalazł się w sytuacji oko w oko z Bartoszykiem. Niestety jego uderzenie lewą nogą z około 10 metrów nie było najlepsze i piłka po strzale przeleciała metr nad poprzeczką.

24' Rzut wolny z około 25 metrów dla Tomasovii. Przymierzył Sebastian Głaz, jednak piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

28' Niestety goście uzyskują prowadzenie. Błąd sędziego, który nie odgwizduje faulu na Tywoniuku, tylko przyznaje rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne i Głaz z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Chełmianka - Tomasovia 0:1.

32' Seria błędów naszej obrony i goście zdobywają kolejnego gola. Akcję finalizuje Norbert Raczkiewicz, który ładnym strzałem z około 10 metrów umieszcza piłkę w siatce. Chełmianka - Tomasovia 0:2.

40' Ładne uderzenie głową Sebastiana Głaza. Szokaluk wybija piłkę nad poprzeczką. Bardzo zła praca sędziego Łaszkiewicza który nie panuje na boisku i wydaje błędne decyzje, przeważnie w stosunku do gospodarzy.

45' Koniec I części gry. Chełmianka przegrywa z Tomasovią 0:2.

46' Goście rozpoczęli ll połowę. W Chełmiance dwie zmiany: Damian Wacewicz wszedł za Piotra Wójcika, natomiast Filip Wesołowski zmienił Tomka Pogorzelca.

48' Ładny strzał Tywoniuka z rzutu wolnego z około 25 metrów. Łukasz Bartoszyk z problemami wybija piłkę na rzut rożny.

52' GOOL dla Chełmianki. Już tylko 1:2. Indywidualna akcja Marcina Gregorowicza, który mija dwóch obrońców gości i z narożnika pola karnego uderza celnie przy słupku bramki bronionej przez Bartoszyka.

53' Wracamy z dalekiej podróży. Powinno być 1:3. Po wznowieniu gry Tomasovia przeprowadziła szybką akcję, na szczęście w sytuacji sam na sam wspaniale zachował się Szokaluk.

57' Ciąg dalszy fatalnej pracy sędziego, który odsyła na trybuny trenera Chełmianki, Artura Bożyka.

58' Fauluje Igor Paskiw i sędzia pokazuje mu żółty kartonik. Jedna z nielicznych prawidłowych decyzji zamojskiego arbitra.

60' Ładny strzał Raczkiewicza z około 25 metrów. Szokaluk przenosi piłkę nad poprzeczką, rzut rożny dla Tomasovii.

62' Zmiana w Tomasovii za Przemysława Wawrycę wchodzi Jurij Michalczuk.

64' Żółtym kartonikiem ukarany Tomek Borys. Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra.

66' Po akcji Tomasovii i zamieszaniu w polu karnym Chełmianki, piłka trafia do nieobstawionego Jurija Michalczuka. Ten z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Chełmianka - Tomasovia 1:3.

67' Druga zmiana w zespole gości, Patryk Nowosad wchodzi za Paskiwa.

69' Tym razem zmiana w Chełmiance. Michała Górniaka zmienia Paweł Fornal.

72' Sędzia Łaszkiewicz przechodzi samego siebie. Popychany Marcin Gregorowicz upada na granicy pola karnego i ... otrzymuje żółty kartonik za symulowanie.

75' Kolejna roszada w składzie gości. Trener Bławacki wpuszcza do gry kierownika drużyny Irka Barana, który zmienia Kozyrę.

79' Tomasovia pieczętuje swoje zwycięstwo. Szokaluk odbija przed siebie piłkę po strzale jednego z podopiecznych trenera Bławackiego. Najszybciej do nie dobiega Nowosad i z najbliższej odległości uzyskuje czwartego gola. Ogromna radość piłkarzy lidera. Chełmianka - Tomasovia 1:4

82' Zmiana w Chełmiance za Marcina Gregorowicza wchodzi Kazio Bala.

87' Po pięciu minutach gry żółta kartka dla Bali.

89' Ostatnia zmiana w Tomasovii. Schodzi Słotwiński, wchodzi 17-letni Sikora.

90' Uderzenie Wesołowskiego z 16 metrów. Strzał jest zbyt lekki i bramkarz gości nie ma problemów z jego obroną.

Koniec meczu. Lider odnosi pewne zwycięstwo 4:1, jednak kibice zapamiętają to spotkanie głównie ze względu na szereg fatalnych decyzji podejmowanych przez arbitra z Zamościa.