Polonia Przemyśl - CHEŁMIANKA 3:1(2:1) materiał filmowy

• autor: rks1955, 2012-10-13 11:34

W meczu 12. kolejki spotkań III ligi, Polonia Przemyśl pokonała Chełmiankę 3:1(2:1). Prowadzenie dla naszej drużyny uzyskał w 12 minucie meczu Bartek Wasiluk, popisując się ładnym lobem z około 20 metrów.

Niestety kolejne gole zdobywali już tylko gospodarze. W 30 minucie z rzutu karnego wyrównał Jubillat - Walaszczyk, pięć minut później Rozman wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a wynik meczu ustalił Andrij Małyk kończąc ładną akcję zespołową Polonistów.

Nasz młody zespół, pomimo uzyskania prowadzenia na początku spotkania, przez jego większą część ustępował dobrze grającym gospodarzom. W trakcie meczu odnowił się uraz Mateusza Tywoniuka, a kolejną żółtą kartkę obejrzał Bartek Wasiluk (nie zagra ze Stalą Sanok). Niestety kadra Chełmianki coraz bardziej się kurczy i wszyscy z utęsknieniem oczekują przerwy zimowej. Pozostały jeszcze trzy mecze i trzeba zrobić wszystko, aby poprawić nasz skromny dorobek punktowy, gdyż będzie nas czekała bardzo ciężka runda wiosenna.

Chełmianka: Szokaluk - Tywoniuk (73' Lewkowicz), Borys, Batata, Krzyżak, Gregorowicz, Wasiluk, Wesołowski (60' Pogorzelec), Wójcik, Bala (68' Wacewicz), Górniak (55' Fornal).

Polonia Przemyśl: Cisek, Policht, Wanat, Jaroch, Rozman (73' Sedlaczek), Sobol, Walaszczyk, Gwóźdź, Barszczak, Malyk. Syvyi

widzów:100

0:1 Bartłomiej Wasiluk 12',

1:1 Kamil Walaszczyk 30' (karny)

2:1 Ołeksandr Rozman 35'

3:1 Andrij Małyk 70'

żółte kartki : Wasiluk, Fornal (Chełmianka)

sędzia główny: Piotr Kasperski, asystenci: Maciej Różyński, Wojciech Myć (wszyscy OKS Lublin).

Materiał filmowy z oficjalnej strony Polonii:

Oto skrót spotkania na podstawie mini relacji jaka była prowadzona na stronie:

Dzisiejsze spotkanie jest piątą potyczką obu zespołów na szczeblu III ligi. Bilans meczów to 1 zwycięstwo Polonii (4:2 w Przemyślu - sezon 2010/11) oraz 3 zwycięstwa naszego zespołu (3:0 w Chełmie sezon 2010/11, 1:0 w Chełmie sezon 2011/12 oraz 1:0 w Przemyślu sezon 2011/12 - debiut trenerski w Chełmiance Artura Bożyka). Po 11 kolejkach obecnego sezonu piłkarze z Przemyśla zajmują 7. miejsce z dorobkiem 17 punktów. Nasz zespół plasuje się sześć pozycji niżej mając na koncie 9 punktów. Jak widać z tego zestawienia, jeszcze nigdy w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami nie doszło do polubownego rozstrzygnięcia.

Równo o godz. 14.00 sędzia Kasperski dał sygnał do rozpoczęcia meczu.

W Przemyślu dosyć ciepło jak na tę porę roku, około 12 stopni Celsjusza, dobre warunki do gry.

8' Pierwsze minuty spotkania z przewagą drużyny gospodarzy, jednak nasza obrona gra dosyć pewnie

12' Gool dla Chełmianki. Prowadzimy 1:0. Z autu piłkę wrzucił Mateusz Tywoniuk, trafiła ona do Bartka Wasiluka, a ten pięknym lobem z około 20 metrów nad bramkarzem Polonii umieścił futbolówkę w siatce.

Wcześniej gospodarze mieli kilka rzutów rożnych i groźnie było pod naszą bramką. Z naszej strony w 5 minucie Gregorowicz podawał do Górniaka, jednak szybszy okazał się golkiper gospodarzy Cisek, który wybił piłkę na aut. Chwilę później po rzucie z autu piłkę dostał Gregowicz, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

16' za faul żółtą kartką ukarany strzelec gola, Bartek Wasiluk.

25' Poloniści próbują odwrócić losy meczu, ale na razie nie mają pomysłu na strzelenie gola. Nasi piłkarze kilka razy ładnie wychodzili z kontrą, jednak akcje kończyły sie przed polem karnym gospodarzy.

29' w zamieszaniu pod naszą bramką Sergio Batata fauluje zawodnika gospodarzy i sędzia bez wahania pokazuje na 11 metr.

30' rzut karny pewnie wykonuje Kamil Walaszczyk obchodzący dzisiaj 30 urodziny. Polonia - Chełmianka 1:1

35' ponownie błąd Bataty, który mija się z piłką, dobiega do niej Rozman i bez trudu umieszcza w siatce naszej bramki. Gospodarze prowadzą 2:1.

45' sędzia zakończył pierwszą część meczu. Polonia prowadzi z Chełmianką 2:1. Miejmy nadzieję, że w drugiej części gry nasi piłkarze zdołają odmienić losy spotkania.

15:00 Rozpoczęła się druga część spotkania w Przemyślu. Trenerzy obydwu drużyn nie dokonali zmian w swoich zespołach.

54' oba zespoły nie stworzyły w drugiej części gry sytuacji bramkowej. W naszej drużynie do zmiany przygotowuje się Paweł Fornal, który wejdzie za Michała Górniaka.

55' zmiana w Chełmiance na boisku pojawił się Fornal, schodzi Górniak.

59' groźna akcja Polonii uderza Wanat, na szczęście nad naszą bramką.

60' druga zmiana w naszym zespole, za Wesołowskiego wchodzi Pogorzelec

62' idealna sytuacja na podwyższenie wyniku dla Polonii. Strzelec drugiej bramki dla gospodarzy w sytuacji sam na sam z Szokalukiem przegrywa pojedynek. Uff było gorąco.

68' kolejna zmiana w Chełmiance. Schodzi Kazio Bala na boisku pojawia się Damian Wacewicz.

70' 3:1 dla Polonii. Zespół gospodarzy rozklepał naszą linię obrony i Ukrainiec Małyk umieszcza piłkę w siatce.

73' niestety odnowiła się kontuzja Mateuszowi Tywoniukowi i trener Bożyk dokonał zmiany naszego kapitana. Na boisku pojawił się Lewkowicz.

82' gospodarze kontrolują spotkanie. Widać, że satysfakcjonuje ich prowadzenie 3:1 i nie forsują tempa gry. Nasi piłkarze bez pomysłu na odrobienie strat.

88' powinniśmy zdobyć drugiego gola. Fornal podaje do "Maślaka", a ten lekko uderza minimalnie obok słupka. Szkoda.

90'+3 koniec spotkania. Zasłużenie przegrywamy 1:3