dzisiaj: 294, wczoraj: 540
ogółem: 2 197 997

CHEŁMIANKA - Lublinianka 0:3 (0:3)

• autor: rks1955, 2012-11-04 11:08

Chełmianka przegrała z Lubinianką 0:3(0:3) w ostatnim meczu rundy jesiennej. Wynik został ustalony już do przerwy, a gole piłkarze gości zdobyli po błędach naszej obrony i klasycznych kontrach.

Spotkanie rozpoczęli Chełmianie, jednak po kilkunastu sekundach piłkę przechwycili goście i już w pierwszej minucie powinni prowadzić 1:0. Bład naszej obrony i Kamil Witkowski z kilku metrów trafia w słupek. Sytuację wyjaśnił jeszcze Sergio Batata, wybijając piłkę na rzut rożny. Co się odwlecze... W piątej minucie spotkania, kolejny błąd naszej obrony (Tomek Borys) wykorzystali już gracze gości. Piłkę otrzymał Rafał Stępień i ładnym strzałem przy prawym słupku umieścił piłkę w siatce. Paweł Szokaluk był bez szans. Po tej bramce nasi piłkarze ruszyli do przodu i kto wie co by było dalej, gdybyśmy potrafili wykorzystać nadarzające się okazje do zdobycia gola. W 7 minucie uderzał Tomek Pogorzelec, ale piłka o dwa metry minęła prawy słupek bramki bronionej przez Zapała. Trzy minuty później akcję lewym skrzydłem przeprowadził Marcin Gregorowicz, podał do Piotra Wójcika, który dośrodkował piłkę w pole karne gości, ta trafiła do Pawła Fornala, jednak jego strzał z około 20 metrów przeleciał nad poprzeczką. Później mieliśmy w dalszym ciągu ataki Chełmianki, aż nadeszła 19 minuta meczu. Wtedy to Adrian Siatka rozpoczął grę naszego zespołu wrzutem z autu, piłka trafiła do Piotra Wójcika, a ten dośrodkował piłkę w pole karne, tam gdzie stał Michał Górniak. Jego strzał głową z około 5 metrów, z najwyższym trudem, na rzut rożny wybił bramkarz gości. Szkoda tej sytuacji, gdyż powinniśmy w tym momencie remisować 1:1. Chełmianka prowadziła grę i kolejną bramkową akcję mieliśmy trzy minuty później. Ładną, indywidualną akcją popisał się Marcin Gregorowicz, minął dwóch obrońców gości i dośrodkował półgórną piłkę na drugi-trzeci metr przed bramkę gości, tam wbiegał Piotr Wójcik, jednak jego strzał trafił tylko w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy. Niestety w niedzielę nie mieliśmy szczęścia, poza tym popełnialiśmy katastrofalne błędy w obronie. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest zdobycie gola przez nasz zespół, kolejny raz zaspała nasza linia obrony. Dośrodkowanie z prawej strony na 7-8 metr i Kamil Witkowski ładnym strzałem "z główki" umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Szokaluka. Ponad 400 widzów oglądających ostatni mecz rundy jesiennej, nie kryło rozczarowania. Wywalczony przed tygodniem remis w Krośnie rozbudził nadzieje wśród kibiców Chełmianki. Niestety, do końca pierwszej części gry, pomimo naszych ataków nie potrafiliśmy zmniejszyć rozmiarów przegranej. Swoje akcje miał Michał Górniak w 30 i 39 minucie meczu, ale to goście w tym meczu byli skuteczniejsi. Efektem tego była jeszcze jedna bramka zdobyta po klasycznej kontrze. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkę na 16 metrze otrzymał grający z numerem 21 Adrian Ligienza i ładnym, płaskim strzałem tuż przy prawym słupku bramki bronionej przez Szokaluka umieścił piłkę w siatce. 0:3 i po meczu. Sędzia doliczył jeszcze jedną minutę do regulaminowego czasu gry, ale wynik nie uległ zmianie. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:3.

Skrót meczu Chełmianka-Lublinianka

W przerwie spotkania, trener Bożyk postanowił postawić wszystko na "jedną kartę" i dokonał trzech zmian. Adriana Siatkę zmienił nie w pełni sprawny Mateusz Tywoniuk, Marcina Gregorowicza zastąpił Kazio Bala, natomiast za rozgrywającego bardzo słabe spotkanie Bartka Wasiluka wszedł Filip Wesołowski. Oczywiście obrana taktyka na drugą połowę, wiązała się z ryzykiem utraty kolejnych bramek, ale co można było zrobić przegrywając wysoko do przerwy. Pomimo wielu prób w drugiej części gry, nasz zespól nie stworzył zbyt wielu sytuacji do zdobycia choćby honorowego gola. Z kolei goście, grając z kontry mieli kilka sytuacji, tzw. stuprocentowych. W 60 minucie meczu po kiksie Mateusza Krzyżaka, wybiegiem ratował sytuację Paweł Szokaluk, cztery minuty później, ładnym strzałem popisał się Łukasz Gromba, ale ponownie lepszy okazał się bramkarz Chełmianki. Kolejne sytuacje bramkowe gości to strzał Łukasza Gromby w 76 minucie i wybicie piłki na rzut rożny przez naszego golkipera oraz pudło tego samego piłkarza w sytuacji sam na sam z Szokalukiem w 84 minucie meczu. Najważniejsze akcje z naszej strony to strzał Mateusza Tywoniuka w 50 minucie meczu (obrona bramkarza gości), uderzenie Michała Górniaka w 65 minucie meczu, po którym piłka przeleciała około 2 metrów obok bramki gości, a także sytuacja z 71 minuty Piotra Wójcika oraz indywidualna akcja Sergio Bataty w 81 minucie, który widząc niemoc swoich kolegów w ofensywie, poprowadził piłkę od własnego pola karnego. Niestety, w ostatnie chwili ubiegł go bramkarz gości, Marcin Zapał. Trzeba zauważyć, że od 73 minuty graliśmy w "10", gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Górniak. Do końca wynik meczu nie uległ zmianie i tym samym kończymy rundę jesienną z dorobkiem tylko 10 punktów. Na podsumowanie rundy jesiennej przyjdzie czas, ale na pewno żaden z kibiców naszego klubu nie jest zadowolony z takiego dorobku. W przerwie zimowej nasz zespół czeka ogrom pracy, jednak wierzę, że po odpowiednich wzmocnieniach w składzie, jesteśmy w stanie utrzymać III ligę.

W dzisiejszym meczu zespoły wystąpiły w składach:

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Siatka (46' Tywoniuk), Borys, Batata, Krzyżak, Fornal, Wasiluk (46' Wesołowski), Pogorzelec, Gregorowicz (46' Bala), Wójcik, Górniak.

Lublinianka: Zapał, Adrian Ręba, Krupski, Mazurek, Karol Ręba, Ligienza (86' Piechuta), Matheo, Stępień (82' Jeż), Gołociński (78' Gąsior), Gromba, Witkowski (74' Ozimek).

Mecz sędziował Konrad Gąsiorowski (OKS Biała Podlaska)

żółte kartki:  Górniak, Górniak (Chełmianka) - Matheo, Stępień, Witkowski (Lublinianka)

Czerwona kartka: Michał Górniak (Chełmianka) za dwie żółte