CHEŁMIANKA wznowiła treningi.

• autor: rks1955, 2013-01-07 11:03

Piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2012/13. W naszym zespole zanosi się na kilka poważnych zmian, a więc po kolei..

Po okresie przerwy, nasz zespół rozpoczął przygotowania do jakże ważnej rundy wiosennej. Trener Artur Bożyk ma do dyspozycji kilku nowych piłkarzy. Niestety są też ubytki w składzie. Na początek może te gorsze wiadomości. W przygotowaniach nie biorą udziału : Filip Wesołowski, który zrezygnował z gry w Chełmiance, Michał Górniak, który pomimo wcześniejszych deklaracji nie podjął rozmów i szuka angażu w innym zespole, Jakub Lewkowicz, w związku z zakończeniem okresu wypożyczenia z klubu Widok Lublin. Kolejne ubytki w składzie to dwaj Chełmianie: Kazio Bala i Tomek Pogorzelec. Obaj zdecydowali, że spróbują znaleźć klub z niższej ligi, godząc grę w piłkę z pracą. Ostatni z piłkarzy, który przez większość rundy reprezentował barwy biało-zielonych i nie będzie kontynuował treningów z Chełmianką to Dawid Wieczorek. Były kapitan naszego zespołu przebywa za granicą i nie kontaktował się ze szkoleniowcem.

Odnośnie wzmocnień to sytuacja jest bardzo dynamiczna i praktycznie zmienia się z każdym dniem. Na chwilę obecną do składu dołączyli: Łukasz Kuśmirek - doświadczony, 27-letni obrońca, który ostatnio był zawodnikiem Orląt Radzyń Podlaski, Damian Rusiecki, 23-letni pomocnik, wychowanek Avii Świdnik ostatnio występujący w Stali Kraśnik, Daniel Krakiewicz - nasz ofensywny pomocnik, który po operacji i rehabilitacji rozpoczął lżejsze treningi. Na "pełnych obrotach" ma zacząć trenować w drugiej połowie lutego i miejmy nadzieję, że wiosną będzie dużym wzmocnieniem Chełmianki. Kolejną nową twarzą jest Brazylijczyk Matheo, który lada dzień wraca z Brazylii i dołączy do naszego zespołu. Dwaj kolejni zawodnicy, którzy trenują z biało-zielonymi to wychowankowie Niedźwiadka Chełm. Obrońca Wojciech Wójcik oraz pomocnik Michał Kobiałka. Notabene ten drugi trenował z naszym zespołem już latem 2012 roku, ale ostatecznie nie został zawodnikiem Chełmianki. Obaj piłkarze mają dopiero 17 lat i przyszłość przed nimi. Patrząc na cały skład widać braki w ataku, ale wszystko może wyjaśnić się w najbliższych dniach. Z  zespołem trenuje 20-letni Mateusz Olszak. Ten młody napastnik pochodzi z naszego regionu, ostatnio reprezentował barwy drugoligowej Puszczy Niepołomice, gdzie był wypożyczony. Występował także w składzie Wisły Puławy, Lecha Poznań (młoda ekstraklasa) oraz był reprezentantem juniorskiej kadry Polski U-15, U-16, U-17, U-18. Artur Bożyk do końca tygodnia będzie sprawdzał tego napastnika. Kolejni dwaj zawodnicy, którzy trenują z Chełmianką to piłkarze rezerw Bogdanki II Łęczna: 21-letni napastnik Karol Bujak oraz obrońca Jacek Tymosiak, który wkrótce skończy 22 lata. Ten drugi to starszy brat Tomka, który występuje w pierwszym składzie klubu z Łęcznej. Jak zapewnia trener Bożyk to nie wszyscy piłkarze, którzy będą sprawdzani w okresie przygotowawczym. Na dniach pojawi się jeszcze jeden ofensywny zawodnik (napastnik) pochodzący z przygranicznego miasta. Szkoleniowiec Chełmianki chce, aby kadra naszego zespołu przed rozpoczęciem II rundy liczyła 22 zawodników. W Chełmiance mieli trenować także dwaj napastnicy, którzy występowali już w biało-zielonych barwach. Łukasz Drzewicki i Sebastian Dąbrowski. Jednak obaj postanowili pozostać w swoich obecnych zespołach. Szkoda, gdyż obecnie nie narzekamy na nadmiar bogactwa w linii ofensywnej.

Piłkarze Chełmianki trenują pięć razy w tygodniu, w hali i na powietrzu. W drugiej części okresu przygotowawczego planowany jest obóz dochodzeniowy w Chełmie. Zajęcia będą urozmaicane grami sparingowymi. Na dzień dzisiejszy trener Bożyk uzgodnił spotkania kontrolne z 10 zespołami:   Omega Stary Zamość (30.01. Zamość), Stal Rzeszów (02.02. Rzeszów), Tomasovia (03.02. Zamość), Avia Świdnik (06.02. Łęczna), Motor Lublin (09.02. Lublin), Lutnia Piszczac (13.02. Łęczna), Victoria Żmudź (16.02), Hetman Zamość (23.02 Zamość), Granica Dorohusk (24.02), Kłos Chełm (02.03.).

Jak podkreślił trener Artur Bożyk - "Zarząd i Rada Nadzorcza klubu określiła cel przed rundą wiosenną utrzymanie w III lidze, dlatego okres przygotowawczy musi zostać solidnie przepracowany " -. Wszyscy wierzymy, że tak się stanie.

Wszelkie informacje dotyczące przygotowań i zmian w kadrze zespołu będą podawane na bieżąco.

autor: robert777 2013-01-12 23:42:09

Profil robert777 w Futbolowo Co z Batatą??? czy trenuje czy nie??? Bedzie grał jeszcze w Chełmiance ???

autor: rks1955 2013-01-13 17:38:58

Profil rks1955 w Futbolowo Tak trenuje i będzie grał