Wysoka wygrana w pierwszym sparingu.

• autor: rks1955, 2013-01-30 21:00

W środowy wieczór Chełmianka rozegrała pierwszy mecz kontrolny. W Zamościu, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy sztucznym oświetleniu pokonała czwartoligową Omegę Stary Zamość 5:1(5:0).

Cała pierwsza połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych Artura Bożyka. Szkoleniowiec Chełmianki desygnował na pierwszą część meczu następujący skład: Kijańczuk - Tywoniuk, Batata, Kuśmirek, Bujak, Rusiecki, Wasiluk, Gregorowicz, Fornal, Olszak, P.Wójcik. Już w 1 minucie meczu na listę strzelców wpisał się nowy nabytek biało-zielonych, Mateusz Olszak. Po 10 minutach gry nasi piłkarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się tym razem Łukasz Kuśmirek, ostatnio reprezentujący Orlęta Radzyń Podlaski. Do przerwy jeszcze trzykrotnie nasi piłkarze umieszczali piłkę w siatce. W 30 minucie gola strzelił Gregorowicz, pięć minut później Olszak powiększył swój dorobek bramkowy. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry Mateusz Olszak strzelił swoją trzecią bramkę uzyskując klasycznego hattricka i ustalając wynik meczu do przerwy na 5:0. W drugiej części gry trener Bożyk dokonał kilku zmian, tak, aby mogli zagrać wszyscy zawodnicy naszego klubu. Na boisku pojawili się: Szokaluk, Siatka, Borys, Krzyżak, Wacewicz, Kobiałka, Tymosiak oraz W.Wócik. Tempo gry z naszej strony spadło, mecz się wyrównał, a momentami inicjatywę przejęli piłkarze Omegi. Trzeba przyznać, ze jest to czołowy zespół IV ligi i piłkarze Omegi pokazali w drugiej połowie, że potrafią grać na niezłym poziomie. Swoją niezłą grę udokumentowali honorowym golem, zdobytym w 68 minucie meczu.

U naszych piłkarzy, w drugiej połowie widać było efekty ciężkiego treningu przeprowadzonego dzień wcześniej. Jednak ogólnie pierwszy mecz kontrolny w wykonaniu naszych piłkarzy należy uznać za udany. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się w zespół i pokazali, że drzemie w nich duży potencjał. Na pochwały przyjdzie jeszcze czas.

W niedzielę o 11.00 ponownie w Zamościu nasi piłkarze zmierzą się z liderem III ligi Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zapraszam wszystkich kibiców Chełmianki na ciekawie zapowiadające się spotkanie kontrolne. Mecz ponownie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, naprzeciwko   stadionu OSiR przy ulicy Królowej Jadwigi.

Omega Stary Zamość - CHEŁMIANKA 1:5(0:5)

0:1 Olszak 1', 0:2 Kuśmirek 10', 0:3 Gregorowicz 30', 0:4 Olszak 35', 0:5 Olszak 42', 1:5 Popik