Wysoka porażka z liderem III ligi /video/

• autor: rks1955, 2013-02-03 14:35

Za nami drugi mecz kontrolny Chełmianki. Niestety piłkarze Tomasovii wykorzystali indywidualne błędy naszych piłkarzy i pewnie wygrali 5:0(3:0).

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały takiego wyniku, mecz był wyrównany, można nawet powiedzieć, że inicjatywę miała Chełmianka. Niestety później zdarzyło się kilka błędów indywidualnych i piłkarze lidera z Tomaszowa Lubelskiego bezlitośnie to wykorzystali. Gole padały w 6, 12 i 24 minucie meczu. W przerwie spotkania trener Artur Bożyk wymienił większość zawodników, dając szansę na pokazanie się młodszym piłkarzom. Kilka akcji mogło się podobać, ale to zawodnicy Tomasovii umieszczali piłkę w siatce. W 47 minucie zdobyli gola z rzutu karnego oraz w 69 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w naszym polu karnym. Dzisiejszy wynik pokazuje, że przed naszym zespołem jeszcze wiele żmudnej pracy. Brakuje przede wszystkim zgrania, gdyż indywidualne umiejętności niektórych piłkarzy są dosyć wysokie. Szkoleniowiec Chełmianki wciąż szuka optymalnego zestawienia poszczególnych formacji i na tym etapie treningów nie należy przywiązywać zbytniej wagi do wyników meczów kontrolnych. Kilka dni temu cieszyliśmy się z wysokiej wygranej, dzisiaj musimy przełknąć gorycz porażki. Graliśmy jednak z różnymi przeciwnikami, dzisiejszy to przecież zdecydowany lider lubelsko-podakrpackiej trzeciej ligi i niemal pewny drugoligowiec. Kolejny mecz sparingowy naszego zespołu już w środę na boisku w Łęcznej. Przeciwnikiem będzie Avia Świdnik.

Chełmianka rozpoczęła dzisiejszy sparing w następującym zestawieniu: Paweł Szokaluk, - Łukasz Kuśmirek, Sergio Batata, Mateusz Krzyżak, Mateusz Tywoniuk, Karol Bujak, Damian Rusiecki, Jacek Tymosiak, Paweł Fornal, Piotr Wójcik, Mateusz Olszak. Po przerwie weszli : Łukasz Kijańczuk, Adrian Siatka, Tomasz Borys, Bartłomiej Wasiluk, Damian Wacewicz, Wojciech Wójcik, Michał Kobiałka, Maciej Bukowski. Nowy w tym gronie to Maciej Bukowski, testowany osiemnastolatek z klubu BKS Bogucin, który jesienią w lubelskiej klasie "A" zdobył 12 bramek.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - CHEŁMIANKA 5:0(3:0)

1:0 zawodnik testowany I 6', 2:0 Chwała 12', 3:0 zawodnik testowany II 24', 4:0 Paskiw (rzut karny) 47', 5:0 Mazurkiewicz 69'

sędziował Tomasz Ostrowski (OKS Zamość)

Bramki z meczu sparingowego