dzisiaj: 71, wczoraj: 234
ogółem: 3 015 113

Lublinianka - CHEŁMIANKA 2:2(1:1)

• autor: rks1955, 2013-03-23 13:28

W meczu sparingowym rozegranym w Lublinie, Chełmianka zremisowała z Lublinianką 2:2(1:1).

Spotkanie rozgrywane było na boisku przy ulicy Poturzyńskiej w Lublinie. Od początku meczu przewagę uzyskali nasi piłkarze, co chwilę przeprowadzając groźne akcje. W 9 minucie meczu uderzał Damian Rusiecki, jednak piłka wylądowała na poprzeczce. Prowadzenie uzyskaliśmy po ładnej zespołowej akcji w 15 minucie meczu. Mateusz Tywoniuk dograł piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Oskara Wróbla, który pokonał bramkarza Lublinianki w sytuacji sam na sam. Mecz układał się dobrze do 24 minuty meczu. Wtedy straciliśmy gola za sprawą Karola Ręby i do ofensywy przeszła Lublinianka. W ciągu kolejnym 15 minut stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje. Raz w sytuacji sam na sam obronił  Szokaluk, natomiast  za drugim razem uratował nas słupek. Końcówka pierwszej części była już wyrównana. Oba zespoły stworzyły po jednej sytuacji sam na sam. Najpierw w 40 minucie Olszak okazał się gorszy od golkipera Lublinianki, minutę później Szokaluk wygrał pojedynek z napastnikiem Lublinianki.

Tuż po przerwie, w 48 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie uderzył były zawodnik Chełmianki, Łukasz Gromba i przegrywaliśmy 1:2. W 63 minucie spotkania po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Mateusz Tywoniuk, który otrzymał podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Łukasz Kuśmirek. 2:2. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania, pomimo wyraźnej przewagi naszego zespołu. W kilku sytuacjach bramkowych zabrakło nam tzw. "zimnej krwi". Oby lepiej było z wykorzystywaniem sytuacji w meczach ligowych. Jak podkreślił Prezes Klubu, Grzegorz Gardziński "nasi piłkarze znakomicie kondycyjnie wytrzymali całe spotkanie, widać, że trud włożony na treningach daje efekty".

W dzisiejszym meczu Chełmianka wystąpiła w składzie: Szokaluk (60' Kijańczuk) - Tywoniuk, Borys, Batata (46' Bujak), Kuśmirek, Młynarski, Krzyżak (46' Wasiluk), Rusiecki (70' Kobiałka), Wróbel, Wójcik (80 Fiedeń), Olszak (51' Gregorowicz).