Dwukrotny Mistrz Polski przyjeżdża do Chełma

• autor: rks1955, 2013-04-21 19:19

Po tygodniowej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek III ligi Unii Nowa Sarzyna piłkarze Chełmianki wracają do gry. Tym razem Chełmianka podejmie zespół Stali Mielec, dwukrotnego mistrza Polski z lat 1972/73 oraz 1975/76.

W mieleckim klubie grali tak znakomici gracze jak: Zygmunt Kukla, Dariusz Kubicki, Adam Fedoruk, Henryk Kasperczak, Kazimierz Buda, Zbigniew Hnatio, Włodzimierz Ciołek, Jan Domarski, Andrzej Szaramch, Grzegorz Lato, czy obecny trener Włodzimierz Gąsior oraz powracający po wielu latach gry w ekstraklasie Bogusław Wyparło.

Dzisiejszy zespół Stali powoli odbudowuje się zarówno pod względem infrastruktury jak i sportowym. Lada chwila zostanie oddany do użytku przebudowany stadion w Mielcu, który posiada dwie w pełni zadaszone trybuny o pojemności 6864 miejsc siedzących. W składzie drużyny wicelidera III ligi ponownie występuje wychowanek tego klubu, Bogusław Wyparło, który łącznie w barwach Stali Mielec, Sokoła Tychy, RKS Radomsko i ŁKS-u Łódź,  359 razy wystąpił w rozgrywkach ekstraklasy. Tym samym przebił swojego obecnego trenera Włodzimierza Gąsiora, który na tym szczeblu rozgrywek rozegrał 175 spotkań.

Obecny zespół oparty jest na młodych piłkarzach, którzy jeszcze niedawno występowali w składzie juniorów. Do takich należą obrońcy: Szymon Kardyś, Kamil Kościelny, Mateusz Podstolak i Mateusz Załucki, pomocnicy: Maciej Domański, Mariusz Korzępa, Jakub Żubrowski oraz napastnik Michał Pruchnik. W składzie zespołu występują także doświadczeni i ograni zawodnicy, czyli bramkarze: Wojciech Daniel i Bogusław Wyparło, obrońca Łukasz Rogala oraz pomocnik Kamil Radulj.

Działacze i kibice klubu z Mielca bardzo liczą na awans do II ligi w obecnym sezonie. Jedynym zespołem, który może im w tym przeszkodzić jest rewelacja jesieni – Tomasovia Tomaszów Lubelski. Po drugiej kolejce rundy wiosennej przewaga zespołu z Tomaszowa zmalała do pięciu punktów i wydaje się, że walka pomiędzy tymi zespołami będzie trwała do końca rozgrywek. Jak to wszystko się zakończy okaże się pod koniec czerwca, po ostatnim meczu sezonu.

Za tydzień, w niedzielę nasi piłkarze mają szansę zrehabilitować się za mecz z Podlasiem. Wiadomo, Stal to przeciwnik dużo mocniejszy, walczący o awans, będący na topie, jednak nie wolno naszym piłkarzom odbierać szans na dobry wynik już przed meczem. Trener Bożyk wierzy, że ciężka praca jego podopiecznych w okresie przygotowawczym przyniesie wymierne efekty. Piłkarze są zdrowi, zmotywowani i chcą udowodnić, że mecz inauguracyjny był „wypadkiem przy pracy”. Ponadto do składu drużyny powinien wrócić „poobijany” w sparingu ze Spartą, Paweł Fornal.

Zarząd klubu „Chełmianka” serdecznie zaprasza wszystkich kibiców na mecz z wiceliderem III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Niedziela, 28 kwietnia 2013 r., godz. 17.00 CHEŁMIANKA CHEŁM – Stal Mielec