dzisiaj: 356, wczoraj: 419
ogółem: 2 198 478

Porażka ze Stalą po dobrym meczu /video/

• autor: rks1955, 2013-04-28 10:14

Niestety, kolejną porażkę ponieśli nasi piłkarze w meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej. Tym razem lepsi okazali się piłkarze wielidera, mieleckiej Stali, którzy wygrali w  Chełmie 2:1(1:1).

Prowadzenie dla naszego zespołu uzyskał w 22 minucie meczu Mateusz Olszak, wykorzystując podanie Piotra Wójcika. Trzy minuty przed przerwą wyrównał Mateusz Podstolak umieszczając piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W drugiej części gry oprócz gola z problematycznego rzutu karnego wykorzystanego przez Kamila Radulja w 79 minucie meczu, straciliśmy także dwóch piłkarzy, Sergio Batatę oraz Mateusza Tywoniuka.

Podsumowując w skrócie niedzielny mecz trzeba przyznać, że graliśmy dobre zawody, jednak po końcowym gwizdku sędziego (natabene słabo prowadzącego zawody) znowu nie możemy cieszyć się choćby z jednego punktu. Drużyna z Mielca to pukładany zespół, oparty na młodych piłkarzach. Widać dobrą pracę doświadczonego trenera Włodzimierza Gąsiora, który odpowiednio reaguje na grę swojej drużyny. Tak też było podczas meczu z Chełmianką. Gdy tylko zauważył, że niektórzy zawodnicy nie realizują przedmeczowych założeń, natychmiast dokonał zmian w składzie (Michałek za Floriana w 26 minucie oraz Łętocha za Kardysia dwie minuty później). Poczynione roszady przyniosły oczekiwany efekt końcowy w postaci zwycięstwa i kolejnych trzech punktów. Tym samym Mielczanie tracą już tylko dwa punkty do liderująej Tomasovii.

Co dalej z Chełmianką. Na pewno podopieczni Artura Bożyka potrzebują przełamania w postaci zwycięstwa. Samą dobrą grą nie utrzymamy się w III lidze. Widać, że mamy problemy z wykorzystywaniem dogodnych sytuacji bramkowychnie radzimy sobie z presją gry na własnym obiekcie, czasami brakuje nam przysłowiowego "łutu szczęscia".

Już w środę przed biało-zielonymi szansa na poprawę humorów. W Poniatowej zmierzymy się ze świdnicką Avią, przeciwnikiem trudnym, ale "do ogrania". Szkoda, że w związku z otrzymanymi kartkami nie zagrają nasi dwaj podstawowi obrońcy, Sergio Batata oraz kapitan drużyny Mateusz Tywoniuk, gdyż taka sytuacja jeszcze bardziej zawęża pole manewru w obronie szkoleniowcowi Chełmianki. Miejmy nadzieję, że w środę, oprócz dobrej gry dopisze nam szczęście i w lepszych humorach spotkamy się przy okazji kolejnego ważnego meczu w Chełmie, który rozegramy 5 maja z Orlętami Radzyń Podlaski.

W niedzielnym spotkaniu zespoły wystąpiły w składach:

STAL: Wyparło, Kardyś (28' Łętocha), Rogala, Załucki, Podstolak, Kościelny, Żubrowski, Radulj, Florian (26' Michałek), Buczyński (64' Walski), Pruchnik (75' Domański).

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Fiedeń, Borys, Batata, Tywoniuk, Młynarski (46' Wróbel), Kuśmirek, Wasiluk, Olszak (58' Gregorowicz), Rusiecki (85' Bujak), Wójcik

CHEŁMIANKA - Stal Mielec 1:2(1:1) 1:0 Olszak 22', 1:1 Podstolak 42', 1:2 Radulj 79'