W końcu zwycięstwo ! /video/

• autor: rks1955, 2013-05-05 09:51

W meczu 24 kolejki spotkań III ligi, Chełmianka pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 1:0(0:0). Zwycięską bramkę zdobył w 46 minucie meczu Mateusz Olszak wykańczając składną akcję naszego zespołu.

Galeria zdjęć

chelmianka-orleta-radzyn-05-05-2013-fot-d-palica-4458333.jpg chelmianka-orleta-radzyn-05-05-2013-fot-d-palica-4458335.jpg chelmianka-orleta-radzyn-05-05-2013-fot-d-palica-4458446.jpg

Niedzielne spotkanie było bardzo ważne zarówno dla gospodarzy jak i zespołu z Radzynia. Nasi piłkrze dotąd chwaleni za dobrą grę musieli się w końcu przełamać, gdyż za dobre wrażenie można dostać dobre noty, ale w tańcu na lodzie, w piłce liczy się tylko to co "w sieci". Trener Artur Bożyk trochę przemeblował wyjściowy skład i rozpoczęliśmy w zestawieniu: Szokaluk, Fiedeń, Borys, Krzyżak, Kuśmirek, Młynarski, Rusiecki, Tywoniuk, Gregorowicz, Olszak, Wójcik. Z kolei szkoleniowiec Orląt, Sławomir Adamus postawił od pierwszej minuty na natępujących piłkarzy: Stężała, Zarzecki, Leszkiewicz, Wróblewski, Borysiuk, Grajek, Zmorzyński, Król, Mitura, Pliszka, Górniak.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż w pierwszych 10 minutach gry lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Radzynia. Po tym okresie nasi piłkarze zaczeli grać trochę odważniej. Widać, że trener Bożyk trochę inaczej ustawił swój zespół w porówaniu do poprzednich spotkań. Nie atakowaliśmy od pierwszych minut, lecz spokojnie rozgrywaliśmy piłkę, przechodząc pod pole karne przeciwnika. Tam było już dużo gorzej, gdyż większość dobrze zapowiadających się akcji przerywali  radzyńscy obrońcy. Dopiero sama końcówka pierwszej połowy rozgrzała kibiców, którzy w liczbie około 500 stawili się na chełmskim stadionie. Tuż przed przerwą przeprowadziliśmy najlepszą akcję w tej części gry. Prawym skrzydłem pobiegł Olszak, minął jednego z obrońców Orląt i zagrał piłkę w pole karne. Tam, futbolówka odbiła się od Stężały i na 10 metrze przed bramką dopadł do niej Marcin Gregorowicz. Zamiast zdobyć gola, trafił w jednego z obrońców gości. Na przerwę schodziliśmy niepocieszeni, ale z nadzieją na lepszą drugą połowę.

W przerwie meczu szkoleniowiec biało-zielonych dokonał jednej zmiany, Marcina Gregorowicza zmienił Oskar Wróbel. Od razu okazało się, że była to trafna decyzja. Dwadzieścia sekund po rozpoczęciu drugiej części gry popędził on lewym skrzydłem i dośrodkował piłkę w pole karne. Bramkarz Orląt strącił futbolówkę ręką na 8-9 metr. Znajdował się tam Mateusz Olszak. Nasz młody napastnik bez problemów umieścił piłkę w siatce, zdobywając pierwszego i jak się później okazało, jedynego gola w tym spotkaniu. Od tego momentu gra zrobiła się o wiele ciekawsza, akcje były bardziej dynamiczne. Coraz częściej stwarzaliśmy sobie kolejne dogodne sytuacje do zdobycia gola. Najlepszą z nich mieliśmy w 76 minucie meczu, gdy Łukasz Kuśmirek wykonywał rzut karny. Minutę wcześniej w polu karnym przez Ptaszyńskiego przytrzymywany był Mateusz Krzyżak. Dobrze prowadzący spotkanie arbiter z Rzeszowa Michał Ziemba bez wahania wskazał na 11 metr. Niestety nasz obrońca fatalnie przestrzelił. Kolejną sytuacją był ładny strzał Damiana Rusieckiego z około 20 metrów, po którym piłka uderzyła w słupek. Do końca spotkania przeprowadziliśmy jeszcze kilka składnych akcji, po których powinniśmy podwyższyć wynik. Niestety, nie po raz pierwszy mieliśmy problemy ze skutecznością. Zespół gości najlepszą sytuację miał, gdy jeden z ich piłkarzy ładnie uderzył piłkę głową, ale skuteczną obroną popisał się Paweł Szokaluk. Do końca tego emocjonującego spotkania wynik nie uległ zmianie i po końcowym gwizdku sędziego mogliśmy się cieszyć z pierwszego wiosennego zwycięstwa naszej drużyny.

Chełmianka-Orlęta Radzyń Podlaski 1:0(0:0), sędziował Michał Ziemba (Rzeszów), widzów 500

1:0 Mateusz Olszak 46'

Chełmianka: Szokaluk - Fiedeń, Borys, Krzyżak, Kuśmirek, Młynarski (71' Fornal), Rusiecki (89' Bujak), Tywoniuk, Gregorowicz (46' Wróbel), Olszak (80' Wasiluk), Wójcik.

Orlęta Radzyń Podlaski: Stężała - Zarzecki, Leszkiewicz, Wróblewski, Borysiuk, Grajek, Zmorzyński (78' Struk), Król, Mitura (28' Ptaszyński), Pliszka (77' Banicki), Górniak (70' Hołowenko)

żółte kartki: Olszak, Fiedeń, Kuśmirek (Chełmianka) - Król, Ptaszyński (Orlęta)

autor: brzoza1985 2013-05-05 19:24:40

Profil brzoza1985 w Futbolowo brawo chlopaki pomimo za granica to zawsze z wami! pozdro dla borysa krzyzaka i chawkiego hee!!!!

autor: mario.lublin 2013-05-06 11:10:51

Profil mario.lublin w Futbolowo no nareszcie!!! ale przestrzelony karny :/ słabo