Lider na horyzoncie

• autor: rks1955, 2013-05-08 09:37

W zupełnie innych nastrojach, po zwycięskim meczu z Orlętami Radzyń Podlaski udamy się do Tomaszowa Lubelskiego na spotkanie z tamtejszą Tomasovią.

Zespół naszego rywala od 15 września ubiegłego roku znajduje się na czele III ligi lubelsko-podkarpackiej i wydawało się, że pewnie zmierza do bram II ligi, ale .. No właśnie, w rundzie rewanżowej niebiesko-biali nie prezentują się już tak dobrze jak jesienią. Można powiedzieć, że coś się zacięło w sprawnej "maszynce" do zdobywania punktów. W okresie przygotowawczym podopieczni ukraińskiego szkoleniowca, Bohdana Bławackiego radzili sobie znakomicie, wygrywając kolejne spotkania kontrolne, nawet z drużynami drugoligowymi. Jak czas pokazał, dużo trudniej gra sie z pozycji faworyta, każdy mecz nawet z teoretycznie słabszym przeciwnikiem jest ciężką walką o ligowe punkty. Na pewno do samego końca rozgrywek będzie trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Tomasovią i Stalą Mielec o miejsce premiowane awansem. Być może do walki włączą się piłkarze Izolatora, którzy po inaguracyjnej porażce w Sanoku, kolejnych rywali odprawiają z kwitkiem i mają już tylko 4 punkty straty do Tomaszowian.

Wracając do naszych niedzielnych rywali, trzeba przyznać, że trener Bławacki wykonał kawał dobrej roboty. Z przeciętnego zespołu stworzył ekipę, która wyrasta ponad przeciętność na tle trzecioligowych rywali. W każdej formacji posiada kreatywnych piłkarzy, którzy razem tworzą solidną jakość. Do podstawowych zawodników lidera należą: bramkarze Waśkiewicz i Bartoszyk, obrońcy: Chwała (obecnie w trakcie rehabilitacji), Zatorski, Skiba, Sękowski, Joniec, Tomasz Raczkiewicz oraz gracze ofensywni: Żurawski, Głaz, Słotwiński, Gordiejczuk, Norbert Raczkiewicz, Baran, Paskiw, Mychalczuk.

W niedzielne popołudnie biało-zieloni staną przed szansą pokrzyżowania planów 90-latkowi z Tomaszowa Lubelskiego (Tomasovia w bieżącym roku obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia). Nasi piłkarze od początku rundy rewanżowej rozgrywali bardzo dobre spotkania, jednak razlili nieskutecznością w wykańczaniu akcji. W ostatnim meczu z Orlętami dobra gra została poparta zdobyczą punktową i miejmy nadzieję, że od meczu z Tomasovią będziemy mogli powiedzieć o rozpoczętej dobrej passie naszego zespołu. Do składu Chełmianki wraca już Sergio Batata i trener Bożyk będzie dysponował pełną kadrą zespołu. Zapowiada się ciekawe widowisko piłkarskie, a liczni kibice z Chełma, którzy zapewne dotrą do Tomaszowa, spodziewają się rewanżu za jesienną porażkę 1:4.

Niedziela, 12 maja godz. 17.00, stadion przy ulicy Sportowej w Tomaszowie Lubelskim

Tomasovia - CHEŁMIANKA

CENY BILETÓW: NORMALNY - 8 zł, ULGOWY - 6 zł i 2 zł (gimnazjum). Kobiety i dzieci do lat 13 wstęp wolny.