Bezcenne zwycięstwo. Grzegorz Gardziński nadal Prezesem

• autor: daroo64ch, 2013-05-26 19:16

Po dobrym, emocjonującym meczu Chełmianka pokonała Polonię Przemyśl 2:1(0:0). Dzięki zwycięstwu Chełmianka opuściła strefę spadkową. Z optymizmem możemy oczekiwać na arcyważny, środowy mecz z Orlętami Łuków.

W 13 minucie spotkania, w obrębie pola karnego faulowany był Młynarski, jednak sędzia Burak z  Zamościa pokazał naszemu zawodnikowi żółty kartonik za rzekome symulowanie faulu. Kilka minut później dobrą okazję zmarnował Olszak, uderzając piłkę ponad poprzeczką. W 34 minucie meczu, uderzał Wójcik, jednak Zieliński był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. Do przerwy remisowaliśmy bezbramkowo, jednak przebieg sugerował duże emocje w drugiej połowie. Druga część meczu rozpoczęła się znakomicie. Mateusz Olszak otrzymał dośrodkowanie w pole karne i strzałem z woleja nie dał żadnych szans golkiperowi Polonii. Była 49 minuta meczu, na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0 dla Chełmianki. Nasi w dalszym ciągu mieli inicjatywę, jednak piłkarze z Przemyśla groźnie kontratakowali. W 65 minucie bardzo silnym strzałem z rzutu wolnego z odległości około 35 metrów popisał się jeden z zawodników Polonii, Szokaluk z trudem wybił piłkę na róg. Chwilę póżniej trener Bożyk postanowił zmienił strzelca gola, Mateusza Olszaka, wprowadzając na plac gry Gregorowicza. Już minutę później Marcin popisał się rajdem lewą stroną boiska. Znakomitym podaniem uruchomił Wójcika, który ładnym strzałem skierował piłkę do siatki, obok bezradnego bramkarza gości. Gdy wydawało się, że spokojnie dowieziemy korzystny wynik do końca meczu, niespodziewanie, w 76 minucie kontaktową bramkę dla Polonii uzyskał ukraiński gracz Petro Sokil. Pomimo, iż Przemyślanie próbowali doprowadzić do wyrównania, nie stworzyli sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola i ku uciesze chełmskich fanów, biało-zieloni pokonując gości 2:1, zdobyli cenne 3 punkty.

Kolejną dobrą informacją, jest uspokojenie sytuacji w Zarządzie Klubu i Radzie Nadzorczej. Przedmeczowe rozmowy członków klubu spowodowały, iż Grzegorz Gardziński pomimo wcześniejszej rezygnacji, postanowił do końca sezonu sprawować funkcję Prezesa Klubu. Najważniejszą sprawą w chwili obecnej jest wynik sportowy, czyli utrzymanie Chełmianki w III lidze, dlatego cieszy postawa członków klubu oraz działaczy.

W niedzielnym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk - Fiedeń, Santos, Krzyżak, Kuśmirek, Fornal (83' Wróbel), Tywoniuk, Wasiluk, Olszak (66' Gregorowicz), Młynarski (72' Rusiecki), Wójcik.

Polonia: Zieliński - Syvyi, Jaroch, Policht, Khlibakevich (60' Sokil), Sobol, Kazek, Walaszczyk, Mielnik, Gawłowski, Wanat

żółte kartki: Młynarski, Wasiluk (Ch.) - Mielnik (P.)

autor: ArtiRKS 2013-05-26 22:34:12

Profil ArtiRKS w Futbolowo Bardzo ważne zwycięstwo ! Dzięki za walkę i 3 pkt ! Końcówka nerwowa, ale liczy się efekt końcowy. Brawo, teraz Orlęta Łuków :)