Sześć punktów w 4 dni

• autor: daroo64ch, 2013-05-29 19:21

W zaległym meczu XVI kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej, Chełmianka pokonała drużynę Orląt Łuków 2:0(2:0). Bramki dla Chełmianki strzelili Piotr Wójcik w 8 minucie oraz Marcin Fiedeń w 17 minucie meczu.

Od pierwszych minut meczu widoczne było duże zaangażowanie w grę naszych piłkarzy. W 8 minucie meczu Łukasz Młynarski umiejętnie podał na skrzydło do Mateusza Olszaka, który po rajdzie lewą stroną boiska dośrodkował na głowę Piotra Wójcika, który precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce drużyny gości. Chwilę później drużyna gości egzekwowała rzut rożny. Po uderzeniu głową jednego z zawodników Orląt piłka odbiła się od poprzeczki. Jak się później okazało, to była najlepsza sytuacja bramkowa piłkarzy z Łukowa. Chełmianka w dalszym ciągu miała inicjatywę i stwarzała sobie kolejne dogodne sytuacje bramkowe. W 10 minucie Sergio Batata popisał się silnym strzałem z około 30 metrów, jednak minimalnie spudłował. Na podwyższenie wyniku długo nie musieliśmy czekać. W 17 minucie spotkania wykonywaliśmy rzut rożny, do piłki wyskoczył Marcin Fiedeń i ładnym strzałem z główki umieścił futbolówkę w siatceNa tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0. Cztery minuty później nadarzyła się kolejna szansa na podwyższenie wyniku, Wójcik strzelił obok wychodzącego daleko bramkarza Orląt, jednak piłka o kilkanaście centymetrów minęła bramkę. Do przerwy jeszcze co najmniej dwa razy mogło dojść do podwyższenia rezultatu, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie meczu Chełmianka zmniejszyła tempo gry, starając się oszczędzać siły przed sobotnim meczem wyjazdowym w Sanoku. Trener Bożyk dokonał kilku zmian, dając pograć piłkarzom rezerwowym. Oni też mieli swoje szanse na zdobycie gola. Najlepszą miał Marcin Gregorowicz, gdy będąc sam na sam z bramkarzem Orląt strzelił tuż obok bramki. Nasi piłkarze w końcu zdobyli trzecią bramkę, w 85 minucie po uderzeniu głową Sergio Bataty. Jednak tym razem sędzia Wąsik dopatrzył się faulu na bramkarzu gości. W samej końcówce meczu, w doliczonym czasie gry goście wykonywali jeszcze rzut wolny, ale piłka po strzale zawodnika z Łukowa przeszła wysoko nad poprzeczką  bramki bronionej przez Pawła Szokaluka. Po środowym zwycięstwie mamy już 23 punkty i coraz bardziej zbliżamy się do zespołów ze środka tabeli. Kolejny mecz ligowy gramy już w sobotę o godz. 17.00 na boisku Stali Sanok. Liczymy na podtrzymanie dobrej formy i kolejną zdobycz punktową.

W środowym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk - Fiedeń, Batata, Krzyżak, Kuśmirek, Wasiluk, Tywoniuk, Fornal(75' Rusiecki), Młynarski(74' Kobiałka), Wójcik(57' Gregorowicz), Olszak(64' Wróbel).

Orlęta: Osial - Grochowski, Łakomy, Dziewulski, Jacyna(84' Kierych), Piotrowicz, Jarzynka(62' Gaj), Paczkowski, Botwina(46' Kiryło), Marciniak, Demianiuk(62' Wołoszka)

sędziował Radosław Wąsik z Lublina, widzów 250

autor: ArtiRKS 2013-05-30 17:28:33

Profil ArtiRKS w Futbolowo Jest 3 pkt i to najważniejsze!