dzisiaj: 264, wczoraj: 328
ogółem: 2 199 590

Chełmianka w finale wojewódzkim Pucharu Polski !

• autor: rks1955, 2013-06-11 16:35

Chełmianka pokonała świdnicką Avię 3:1(0:0) w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Borys w 65 minucie meczu, Oskar Wróbel w 73 minucie oraz Damian Rusiecki w 89. Honorowego gola dla gości zdobył pięknym strzałem z rzutu wolnego były zawodnik Chełmianki, Bartek Mazurek. Przeciwnikiem finałowym naszego zespołu będzie Hetman Zamość, który w drugim półfinale pokonał Orlęta Radzyń Podlaski 3:0(0:0). Mecz odbędzie się 26 czerwca o godzinie 17.30

Oto skrót relacji, która była prowadzona na żywo:

Składy zespołów:

Chełmianka: Szokaluk, Fiedeń, Batata, Borys, Krzyżak, Tywoniuk, Wasiluk, Wróbel, Rusiecki, Gregorowicz, MłynarskiRezerwowi: Kuśmirek, Fornal, Olszak, Kobiałka, Siatka

Avia Świdnik: Gieresz, Maciejewski, Jankowski, Kozieł Lenart, Majewski, Ligienza, Krawiec, Tarkowski, Białek, B.Mazurek. Rezerwowi: Leśniak, Joć, Lewczuk, Wołodko

Mecz sędziuje Konrad Gąsiorowski (OKS Biała Podlaska)

widzów: 250

O godzinie 17.31 sędzia Gąsiorowski dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Na chełmskim stadionie około 100 widzów.

Pierwsze 15 minut to wyrównana gra obu zespołów, bez sytuacji bramkowych.

18' pierwsza groźna akcja zespołu gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, zamieszanie pod bramką Szokaluka, na szczęście piłka przechodzi obok słupka.

21' po dośrodkowaniu w pole karne do piłki wychodzi Paweł Szokaluk, jednak zderzył się z piłkarzem Avii. Futbolówka trafia na 22-23 metr, uderza Bartek Mazurek wysoko nad poprzeczką.

23' Pierwsza groźna akcja Chełmianki o mało co nie kończy się golem. Z 15 metra od bramki uderza Marcin Gregorowicz, jednak piłka minimalnie mija słupek.

W Chełmie pochmurno, ale nie pada.Na stadionie coraz więcej widzów, około 250.

30' rzut wolny z około 25 metrów wykonuje Marcin Fiedeń. Soczyste uderzenie ląduje około 2 metrów obok słupka. Nasz zespół gra coraz lepiej.

38' kolejna dobra akcja Chełmianki. Wychodzimy z kontrą, piłkę otrzymuje Damian Rusiecki i uderza z pola karnego. Łukasz Gieresz pokazuje swój nieprzeciętny kunszt bramkarski ratując  gości przed stratą gola.

45'+2 sędzia Gąsiorowski kończy pierwszą część meczu. Na razie w Chełmie bez bramek.

46' rozpoczęła się II część meczu. W Chełmiance dwie zmiany: Za Sergio Batatę wchodzi Kuśmirek, natomiast Michał Kobiała zmienia Bartka Wasiluka. Avia bez zmian.

51'  strzelał zawodnik Avii, broni Paweł Szokaluk i wychodzimy z kontrą. Piłka trafia do Oskara Wróbla, która ładnie uderza z pola karnego, ale minimalnie niecelnie. Szkoda...

52' dośrodkowanie Oskara Wróbla z lewego skrzydła, piłka trafia na głowę Damiana Rusieckiego, który uderza głową z około 12 metrów wprost w bramkarza Avii, który nie ma problemów ze złapaniem piłki.

55' Najlepsza sytuacja Chełmianki w tym meczu. Marcin Gregorowicz zagrywa piłkę w tempo do Łukasza Młynarskiego. "Messi" uderza z około 18 metrów, ale wspaniałą interwencją opisuje się Gieresz, który wybija piłkę przed siebie.

63' Chełmianka uzyskała przewagę. Kolejna akcja Gregorowicza, który zagrywa do Rusieckiego. Jego uderzenie z trudem paruje na róg Gieresz.

​64' zmiana w Chełmiance. Dobrze grającego Gregorowicza zmienia Mateusz Olszak.

64' Dopiero co wszedł Olszak a już mógł zdobyć gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza głową, Giersz ponownie paruje piłkę na rzut rożny.

65' GOOOOOL! kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Młynarskiego i Tomasz Borys ładnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. Prowadzimy 1:0

68' zmiany w zespole Avii. Trener Tadeusz Łapa wprowadza do gry Wołodkę za Majewskiego i Lewczuka za Krawca

73' GOOOOOL! akcja Avii na naszej połowie, przechwytujemy piłkę, którą natychmiast otrzymuje Oskar Wróbel. Po rajdzie przez całe boisko umieszcza piłkę w siatce. Prowadzimy już 2:0. Brawo Chełmianka!

76' Mazurek podaje piłkę do Białka, ten wbiega w pole karne i upada próbując wymusić rzut karny. Na szczęście sędzia nie daje się nabrać i nakazuje grać dalej. To jedna z nielicznych akcji Avii w drugiej części gry.

88' Niestety gol dla gości. Po faulu Krzyżaka, rzut wolny z około 30 metrów wykonuje Bartek Mazurek. Piękny strzał w okienko i Paweł Szokaluk jest bez szans. Chełmianka-Avia 2:1.

89'  GOOOOOL! Szybka riposta Chełmianki, Łukasz Młynarski podaje do Damiana Rusieckiego, który zdobywa trzecią bramkę dla naszej drużyny.

90' Koniec meczu. Kolejny bardzo dobry mecz podopiecznych Artura Bożyka. Tym razem odnosimy zwycięstwo pucharowe i awansujemy do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Hetman Zamość-Orlęta Radzyń Podlaski. Dla wszystkich kibiców Chełmianki informacja odnośnie następnego meczu ligowego w Chełmie. Mecz z Czarnymi Jasło, w niedzielę 16 czerwca o godzinie 16.30, czyli pół godziny wcześniej niż pierwotnie planowano.

CHEŁMIANKA - Avia Świdnik 3:1(0:0), sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska), widzów 250

Chełmianka: Szokaluk, Fiedeń, Batata (46' Kuśmirek), Borys, Krzyżak, Tywoniuk, Wasiluk (46' Kobiałka), Wróbel, Rusiecki, Gregorowicz (64' Olszak), Młynarski.

Avia Świdnik: Gieresz, Maciejewski, Kozieł, Jankowski, Lenart, Majewski (68' Wołodko), Ligienza,  Krawiec (68' Lewczuk),Tarkowski, Białek, B.Mazurek

1:0 Tomasz Borys 65', 2:0 Oskar Wróbel 73', 2:1 Bartłomiej Mazurek 88', 3:1 Damian Rusiecki 89'

żółte kartki: Tywoniuk, Krzyżak (Chełmianka) - Mazurek (Avia)