dzisiaj: 174, wczoraj: 195
ogółem: 3 020 428

Ciężko wywalczone trzy punkty /video/

• autor: rks1955, 2013-06-14 17:21

W niedzielne popołudnie Chełmianka pokonała drużynę Czarnych Jasło 1:0(0:0) i zrobiła kolejny ważny krok do utrzymania w III lidze. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie meczu ładnym strzałem głową, Damian Rusiecki.

Po środowym meczu pucharowym z Avią Świdnik, nasi piłkarze rozgrywali kolejny ciężki mecz. Spotkanie było bardzo ważne dla obu zespołów i należy przyznać, że goście okazali się niewygodnym przeciwnikiem. Od początku spotkania ograniczali się do kontr, udanie broniąc dostępu do własnej bramki. Nasi piłkarze bili przysłowiową "głową w mur" i wydawało się, że dobra passa biało-zielonych zostanie przerwana. Na szczęście, w końcówce meczu do nas uśmiechnęło się szczęście i po dośrodkowaniu z prawej strony Marcina Fiedenia, ładną główką popisał się wprowadzony po przerwie Damian Rusiecki. Po chwili cały stadion eksplodował radością.

Czasami zdarzają się takie mecze, że  nic nie wychodzi i potrzeba odrobiny szczęścia, aby móc cieszyć się ze zdobytych punktów. Dziękujemy piłkarzom za dzisiejszy horror i czekamy na kolejne punkty, tym razem z wyjazdowego meczu w Boguchwale.

Oto skrót relacji jaka była prowadzona na stronie podczas meczu:

Na chełmskim stadionie powoli zapełniają się trybuny. Miejmy nadzieję, że piękna słoneczna pogoda przyciągnie na dzisiejsze spotkanie rzesze kibiców spragnionych dobrej piłki.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi lubelski sędzia Piotr Kasperski. Oba zespoły w koszulkach w pasy. Na na biało-zielno, goście na biało-czarno.

Zespoły rozpoczną spotkanie w następujących składach:

Chełmianka: Szokaluk - Fiedeń, Batata, Krzyżak, Kuśmirek, Olszak, Tywoniuk, Kobiałka, Gregorowicz, Młynarski, Wójcik rezerwa: Fornal, Rusiecki, Wróbel, Siatka, Borys, Wasiluk

Czarni Jasło: Ślarski - Bernacki, Halz, Remut, Grzesiak, Skała, Szopa, Warchoł, Wolański, Munia, Złotek

1' Sędzia Kasperski rozpoczyna mecz

8' Pierwsza groźna akcja Chełmianki, strzela Kobiałka, bramkarz wypuszcza piłkę przed siebie, dobija Fiedeń, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny

9' Goście mieli szczęście, piłka po dośrodkowaniu Fiedenia z prawej strony nieoczekiwanie odbija się od poprzeczki. Zaskoczony bramkarz gości odprowadził piłkę wzrokiem.

13' żółta kartka dla piłkarza Czarnych, Grzesiaka

28' ⇔Sergio Batata odniósł kontuzję w starciu z jednym z piłkarzy gości i trener Bożyk nie ryzykując pogłębienia urazu dokonuje zmiany. Na boisko wchodzi Tomek Borys

40' brak klarownych sytuacji dla obu drużyn, optyczną przewagę posiada Chełmianka, ale nic z tego nie wynika.

42' najgroźniejsza sytuacja w wykonaniu drużyny Czarnych. Po strzale jednego z jej zawodników, Paweł Szokaluk z trudem wybija piłkę na aut bramkowy

45' Wróciliśmy z dalekiej podróży. Zakotłowało się pod naszą bramką. Najpierw ratuje nas poprzeczka, później piłka uderza w obrońcę Chełmianki stojącego na linii bramkowej. Uff!

45'+2 Sędzia odgwizduje przerwę w meczu. Mamy nadzieję, że druga połowa będzie lepsza w wykonaniu naszych piłkarzy.
46' po wznowieniu gry próbował uderzać Marcin Gregorowicz, jednak piłka po jego strzale przelatuje wysoko nad poprzeczką.

59' ⇔podwójna zmiana w Chełmiance. Boisko opuszczają Marcin Gregorowicz i Michał Kobiałka wchodzą Bartek Wasiluk i Oskar Wróbel

68' My atakujemy, ale w dalszym ciągu nie mamy szczęścia. Tym razem piłka po strzale jednego z naszych zawodników piłka trafia w poprzeczkę bramki bronionej przez Ślarskiego

72' Wójcik był blisko szczęścia, strzelał z bliskiej odległości ale trafia w obrońcę Czarnych

75' strzał głową Olszaka, bramkarz wybija piłkę

88'  GOOOOL! Dośrodkowanie Marcina Fiedenia i złota główka Damiana Rusieckiego 1:0 dla Chełmianki, szał radości na trybunach!!!

89' było gorąco pod bramką Chełmianki, Szokaluk wybił piłkę na róg

90' po rzucie rożnym gości, piłkę przejmuje Olszak, podciąga z nią kilka metrów i uderza na opuszczoną bramkę Czarnych. Niestety piłka o kilkadziesiąt centymetrów mija lewy słupek.

Koniec meczu 3 punkty zostają w Chełmie!!!! Wygrywamy bardzo ważne spotkanie. Brawo za walkę do końca spotkania.

CHEŁMIANKA - Czarni Jasło 1:0(0:0), sędziował Piotr Kasperski (Lublin), widzów 400

1:0 Damian Rusiecki 88'

Chełmianka: Szokaluk, Fiedeń, Batata (28' Borys), Krzyżak, Kuśmirek, Tywoniuk, Kobiałka (59' Wasiluk), Olszak, Gregorowicz (59' Wróbel), Młynarski (72' Rusiecki), Wójcik.

Czarni Jasło: Ślarski, Bernacki, Halz, Remut, Grzesiak, Skała (72' Madejczyk), Szopa, Warchoł (67' Kulig), Wolański, Munia, Złotek (84' Świątkowski).

Żółte kartki: Krzyżak, Fiedeń (Chełmianka) - Grzesiak, Szopa (Czarni)