dzisiaj: 10, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 295

Wygrana z Karpatami! /video/

• autor: rks1955, 2013-06-22 19:42

W meczu przedostatniej, XXIX kolejki spotkań III ligi lubelsko - podkarpackiej, Chełmianka pokonała Karpaty Krosno 1:0(1:0). Zwycięstwo w tym meczu zapewniło utrzymanie w 3 lidze na następny sezon  na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu.

Zawodnicy Chełmianki przystąpili do meczu bardzo zdeterminowani, już w 2 minucie mieliśmy pierwszą okazję na zdobycie gola. Po rzucie wolnym udało się oddać strzał w kierunku bramki Karpat, niestety piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Pięć minut później Damian Rusiecki strzelał obok słupka. W jednej z następnych akcji po dośrodkowaniu z prawej strony Marcina Gregorowicza, obrońca gości wybił piłkę, ta trafiła do Oskara Wróbla, który strzelił minimalnie obok słupka. Na następną dogodną sytuację biało-zielonych czekaliśmy do 26 minuty meczu. Wtedy ładnym strzałem z około 30 metrów popisał się Mateusz Olszak, ale bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny. W 33 minucie miała miejsce najważniejsza akcja meczu. Po szybkiej kontrze prawą stroną jeden z naszych zawodników wbiegł w pole karne Karpat, gdzie został sfaulowany przez obrońcę. Sędzia nie miał innego wyboru i wskazał na biały punkt oddalony 11 metrów od bramki. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mateusz Olszak. Do końca pierwszej połowy Chełmianka miała jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, jednak wynik nie uległ zmianie. Druga połowa meczu pokazała, że drużyna z Krosna będzie walczyła do końca, choćby o zdobycie jednego "oczka". My również mieliśmy swoje szanse, szczególnie po groźnych kontrach. W 57 minucie meczu Damian Rusiecki oddał ładny strzał, ale bramkarz Karpat pewnie złapał piłkę. Dziewięć minut później mieliśmy groźną kontrę z udziałem Marcina Gregorowicza. Niestety nasz piłkarz uderzył niecelnie zamiast podać do innego zawodnika uczestniczącego w  kontrze. W 74 minucie spotkania najgroźniejszą akcję w meczu mieli goście, na szczęście strzał głową ich zawodnika nie znalazł drogi do bramki bronionej przez Pawła Szokaluka. Ostatnie 15 minut meczu to przewaga drużyny gości. Nasi piłkarze groźnie kontratakowali, jednak bez powodzenia. Mecz zakończył się skromnym, ale bardzo ważnym zwycięstwem naszego zespołu. Rezultaty z innych boisk spowodowały, że trzecia liga w Chełmie została uratowana.

Zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk, Fiedeń, Borys, Krzyżak, Bujak (84' Siatka), Tywoniuk, Wasiluk, Olszak (58' Fornal), Wróbel, Rusiecki, Gregorowicz (80' Kobiałka)

Karpaty: Hajduk, Jarząb, (84' Gorzenik), Włodarski, Chmielowski, Kapuściński, Wityński, Liput, Stanisz, Kuliga (69' Kozubal), Woźniak (58' Korzeniowski), Buczek

Żółte kartki: Szokaluk, Krzyżak, Gregorowicz, Wróbel (Chełmianka) - Jarząb, Wityński, Woźniak (Karpaty)