Chełmianka Chełm - strona oficjalna

Strona klubowa
  • OFICJALNA STRONA CHEŁMIANKI / SPONSORZY STRATEGICZNI: URZĄD MIASTA CHEŁM / MPEC CHEŁM SP. Z O.O. / MPGK CHEŁM SP. Z O.O. /
  •        

Logowanie

Zegar

Wyniki

Mecze sparingowe

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najnowsza galeria

Chełmianka - Piast Tuczempy 1:1 22.08.2015
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 263, wczoraj: 540
ogółem: 2 197 966

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sport.pl

stat4you

stat4u

Aktualności

Stanowisko Chełmianki w sprawie Finału Wojewódzkiego...

  • autor: rks1955, 2013-06-22 19:48
Stanowisko Chełmianki w sprawie Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

Chełmski Klub Sportowy Chełmianka Chełm odniósł się do komunikatów Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz klubu sportowego AMSPN Hetman Zamość. Oto treść pisma:

                                                                                                           Chełm, dnia 22 czerwca 2013 roku

 

                                                                  Lubelski Związek Piłki Nożnej

                                                                                        Wydział Gier

 

            Chełmski Klub Sportowy Chełmianka Chełm w sposób  zdecydowany oponuje wobec  decyzji Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej o rozegraniu meczu finałowego Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego w Zamościu w dniu 25 czerwca o godz. 17.00 bez udziału kibiców naszego klubu, podjętej po konsultacjach z AMSPN Hetman Zamość oraz Komendą Miejską Policji w Zamościu.  Jednocześnie wnosimy o wydanie nowej decyzji                 w przedmiocie miejsca rozegrania finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego, zgodnej z przepisami regulującymi powyższe rozgrywki, gdyż takich wymogów nie spełnia obecne rozstrzygnięcie, zawarte w komunikacie  Nr XII/PP/06/2013 z dnia 20 czerwca 2013 roku.

            Procedura rozgrywania meczy o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego została   w sposób kompletny uregulowana w ,,Regulaminie Rozgrywek o Puchar Polski na Szczeblu Województwa Lubelskiego”(zwany dalej ,,regulaminem”), zatwierdzonym w dniu 22 lipca 2008 roku przez wówczas urzędującego Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Mariana Rapę. Zarazem jest to jedyny akt, w oparciu o który rozgrywane są mecze u Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

            Zgodnie z § 10 ust. 3 regulaminu, gospodarza meczów finałowych na szczeblu okręgu, jak     i województwa, wyznacza się zgodnie z zapisem § 3 ust. 7 regulaminu. Stosownie do tego przepisu   ,,Gospodarza rozgrywek pucharowych wyznacza się w drodze losowania, gdy w parze występują drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej. W przypadku par reprezentujących różne klasy rozgrywkowe rolę gospodarza pełni drużyna klasy niższej”. Bezspornym więc pozostaje, że co do zasady organizatorem powyższego meczu winien być  AMSPN Hetman Zamość, jako reprezentant niższej klasy rozgrywkowej. Reguła ta jednak doznaje w pewnych okolicznościach wyjątku. Jak bowiem stanowi  § 10 ust. 4 regulaminu ,, W przypadku rezygnacji  z organizacji meczu finałowego na szczeblu okręgu czy województwa przez drużynę występującą w niższej klasie  lub wydania negatywnej opinii Policji o bezpieczeństwie na obiekcie, miejsce zawodów wyznaczy właściwy Wydział Gier.  Koszty organizacji pokrywa drużyna będąca gospodarzem zawodów zgodnie z § 3 ust. 7”. Wskazany przepis wymienia dwie niezależne od siebie przesłanki wyznaczenia przez Wydział Gier innego miejsca rozegrania meczu finałowego niż określone w § 3 ust. 7, a mianowicie rezygnację gospodarza z niższej klasy rozgrywkowej lub negatywną opinię Policji                            o bezpieczeństwie na obiekcie mającym być areną meczu finałowego. Jednocześnie zdanie drugie      § 10 ust. 4 regulaminu przesądza, że koszty organizacji meczu wyznaczonego wobec zaistnienia jednej z dwóch wskazanych przesłanek spoczywają na gospodarzu, tj. w niniejszej sytuacji, wobec reprezentowania niższej klasy rozgrywkowej – na AMSPN Hetman Zamość.

             Komenda Miejska Policji w Zamościu negatywnie zaopiniowała bezpieczeństwo na obiekcie przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu w przypadku, gdy obecni na nim będą podczas finału kibice naszego klubu. Tym samym zaktualizowała się druga przesłanka określona w § 10 ust. 4 regulaminu  – negatywna opinia policji o bezpieczeństwie na obiekcie, na którym ma odbyć się mecz finałowy. Jak bowiem poinformował Wiceprzewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Konrad Krzyszkowski, decyzja o rozegraniu meczu finałowego jedynie przy udziale kibiców gospodarzy została podjęta po otrzymaniu informacji od AMSPN Hetman Zamość, iż policja w Zamościu nie jest w stanie zabezpieczyć meczu finałowego przy udziale w nim kibiców ,,Chełmianki”. Jednocześnie wiceprzewodniczący poinformował, że "mecz nie będzie imprezą masową, gdyż  ze względu na istniejące procedury zamojski klub miał zbyt mało czasu na złożenie wniosku dotyczącego organizacji imprezy masowej”. Powyższe okoliczności zostały również potwierdzone przez Zarząd AMSPN Hetman Zamość w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej naszego finałowego rywala.

            Wychodząc naprzeciw powstałym problemom, dbając o przestrzeganie zapisów  regulaminu, a także z chęci zapewnienia  finałowi  Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego  należnej mu rangi, wnosimy o wyznaczenie stadionu w Łęcznej jako jego areny. Obiekt ten bowiem jako jedyny w województwie spełnia najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa, a zapewnienie na nim porządku nie powinno sprawić kłopotu służbom porządkowym.  Jednocześnie  organizacja meczu finałowego  na stadionie w Łęcznej  pozwoli na przeprowadzenie imprezy masowej,  a obecność na trybunach kibiców obu drużyn sprawi, że spotkanie to będzie prawdziwym świętem piłki nożnej.

            Konkludując, wobec zaistnienia ku temu przesłanek określonych w regulaminie, wnosimy     o wyznaczenie stadionu w Łęcznej jako jego  miejsca rozegrania meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego pomiędzy drużynami AMSPN Hetman Zamość a CHKS Chełmianka Chełm.

 

                                                                                              Ze sportowym pozdrowieniem

 

Otrzymują:

-CHOZPN

-AMSPN Hetman Zamość

-prasa  województwa lubelskiego


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [2256]
 

autor: lucky18a 2013-06-22 20:19:26

Profil lucky18a w Futbolowo Brawo to jest Konkret tylko czy dla lesnych dziadkow z LZPN


autor: ArtiRKS 2013-06-23 11:34:21

Profil ArtiRKS w Futbolowo Bardzo merytoryczna i rzeczowa odpowiedź. Brawo, tylko ciekawe, czy w LZPN są ludzie, którzy zrozumieją treść ;) Dość dawania sobie "plucia w twarz i mówienia, że deszcz pada". LZPN skompromitował się swoimi decyzjami, bo to on jest organizatorem Finału Pucharu Polski na szczeblu woj. lubelskiego. Ten mecz zamiast być nagrodą dla klubów i promocją piłki nożnej w regionie, stał się antyreklamą futbolu i pokazał nieudolność LZPN.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Tabela ligowa

III liga » lubelsko-podkarpacka

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ArtiRKS 141
2. DorianAdam30 129
3. pablas18 124
4. rks1955 119
5. KarolekRKS 118
6. daroo64ch 112
7. KubusRKS 95
8. McGregor 13
9. marcelchelm 5
10. dwafaa 1

Wyszukiwarka