Wojewódzki Puchar Polski dla Hetmana

• autor: rks1955, 2013-06-25 21:54

Niestety, Chełmianka przegrała z Hetmanem Zamość 2:4(1:1) w meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego rozegranym we wtorkowe popołudnie na stadionie OSiR w Zamościu.

Galeria zdjęć

Gospodarze objęli prowadzeniu w 10 minucie meczu. Po strzale głową Turczyna w słupek, najprzytomniej zachował się Przemysław Gałka i umieścił piłkę w siatce. Na wyrównanie czekaliśmy do 41 minuty meczu. Ładną indywidualną akcją popisał się Mateusz Olszak, który został sfaulowany w polu karnym. Pewnym egzekutorem okazał się Damian Rusiecki. Pomimo przewagi w polu naszego zespołu nie udało się zdobyć kolejnych bramek i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym. Gdy wydawało się, że druga część meczu będzie prowadzona pod dyktando biało-zielonych, niespodziewanie, tuż po wznowieniu gry gola zdobyli miejscowi. Ponownie akcję rozegrali Turczyn z Gałką i ten drugi zapisał drugie trafienie na swoim koncie. Od tego momentu piłkarze z Zamościa uzyskali lekką przewagę, którą udokumentowali dwoma golami. Niestety przy obu nie popisał się Paweł Szokaluk, który chyba nie miał najlepszego dnia. Najpierw, w 68 minucie spotkania nie poradził sobie ze strzałem w środek bramki z rzutu wolnego Kamila Greli, natomiast siedem minut później został przelobowany przez Huberta Czadego, który widząc wysuniętego golkipera Chełmianki zdecydował się na strzał z około 30 metrów. W końcówce spotkania próbowaliśmy odwrócić losy meczu, jednak udało się nam tylko zmniejszyć rozmiary porażki. W 90 minucie indywidualną akcją popisał się Piotr Wójcik i przy próbie strzału został sfalowany w polu karnym. Sam poszkodowany celnie egzekwował jedenastkę. Po chwili sędzia Zbigniew Zych zakończył spotkanie. Hetman pokonał Chełmiankę 4:2(1:1) i będzie reprezentował województwo lubelskie na szczeblu ogólnopolskim. Kolejnym przeciwnikiem Zamościan będzie zespół MKS Oława, spadkowicz z II ligi zachodniej.

W dzisiejszym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Hetman Zamość: Dobromilski Patryk, Dobromilski Dawid, Mazur, Grela, Wurszt, Rajtar, Czady, Szura (79' Sadowski), Kycko, Turczyn (79' Dębicki), Gałka (84' Baran).

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Fiedeń, Borys, Krzyżak, Bujak, Wasiluk (46' Młynarski), Tywoniuk, Wróbel (60' Gregorowicz), Olszak, Rusiecki (79' Kobiałka), Wójcik

Sędziował: Zbigniew Zych, widzów około 1200

żółte kartki: Czady (Hetman) - Gregorowicz, Bujak (Chełmianka)

Bramki z meczu finałowego:

Wypowiedź trenera Artura Bożyka:

autor: ArtiRKS 2013-06-26 19:11:05

Profil ArtiRKS w Futbolowo Piłkarsko przegraliśmy ten mecz w II połowie. Dostajemy drugą bramkę zaraz na jej początku, a trzeci gol to bramka Szokaluka. Potem niestety nie było lepiej i odpadamy z PP. Nas w sektorze ok. 300 os. Ochrona wpuszcza wszystkich, którzy przyjechali. Hetman pierwszy "wrzuca" na Chełmiankę i potem za dużo jest obustronnych "uprzejmości". Doping do końca i tak kończy się ten deszczowy mecz.