dzisiaj: 276, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 561

Porażka na Wieniawie

• autor: daroo64ch i rks1955, 2013-06-30 12:54

W ostatnim meczu sezonu piłkarskiego 2012/13 w III lidze lubelsko-podkarpackiej, nasi piłkarze przegrali na Wieniawie z miejscową Lublinianką 0:1(0:0). Tym samym ukończyli rozgrywki na 12 miejscu w tabeli.

Sobotnie spotkanie rozgrywane w Lublinie zgromadziło dość liczną rzeszę kibiców, w tym wielu dopingujących biało-zielonych. Od początku mecz był rozgrywany w wolnym tempie i tylko nieliczne akcje zasługiwały na odnotowanie. Najlepszą w pierwszej części gry mieli nasi zawodnicy. Po stałym fragmencie gry i uderzeniu główką Tomasza Borysa, gospodarzy uratował słupek. Później piłkarze Chełmianki mieli więcej z gry, jednak nie potrafili pokonał dobrze broniącego Marcina Zapała. Gospodarze dopiero w 40 minucie próbowali zaskoczyć naszego golkipera, ale kąśliwy strzał Rafała Stępnia wylądował w rękawicach Pawła Szokaluka.

Druga połowa spotkania dostarczyła trochę więcej emocji. W dalszym ciągu lepiej operowali piłką nasi piłkarze. Niestety nie, potrafiliśmy zakończyć akcji skutecznym strzałem, a na dodatek sami straciliśmy bramkę. W 77 minucie ładnym, płaskim strzałem z około 20 metrów popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Paweł Stadnicki i "Szoko" był bez szans. Od tego momentu Chełmianka zdecydowanie ruszyła do przodu, jednak zabrakło przysłowiowego "szczęścia". Kilkakrotnie zatrudnialiśmy bramkarza Lublinianki, raz w samej końcówce meczu po świetnym strzale Damiana Rusieckiego z około 20 metrów, gospodarzom przyszedł z pomocą słupek. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem piłkarzy z Wieniawy i sezon 2012/13 ukończyliśmy na 12 miejscu w tabeli.

Lublinianka Wieniawa - CHEŁMIANKA 1:0(0:0), widzów 500, sędziował Mariusz Antosz (Tarnobrzeg)

1:0 Stadnicki 77'

Lublinianka: Zapał – Misztal, Krupski, Paździor, Lewkowicz (58 Styżej) – Sadowski, Wójtowicz, Mazurek, Stępień (66 Boniaszczuk), Gąsior (74 Stadnicki) – Sobiech

CHEŁMIANKA: Szokaluk – Fiedeń (46' Gregorowicz), Batata, Borys (69' Bujak), Krzyżak, Tywoniuk, Wasiluk, Wróbel (46' Siatka), Rusiecki, Młynarski (62' Fornal), Wójcik

Żółte kartki: Wójtowicz (Lublinianka) - Borys, Bujak (Chełmianka)