Chełmianka po walnym

• autor: rks1955, 2013-07-08 07:10

W piątek, 5 lipca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Chełmskiego Klubu Sportowego "Chełmianka" Chełm. Udział wzięło 27 osób na czele z Prezesem Klubu Grzegorzem Gardzińskim i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Walerianem Tywoniukiem

W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie finansowe klubu oraz omówiono najważniejsze sprawy związane z przyszłością Chełmianki. Od dawna wiadomo, że po względem finansowym nie jest "różowo" i nie zanosi się na zdecydowaną poprawę. Fakt, jest taki, że klub reguluje wszystkie zobowiązania z małym poślizgiem i w porównaniu z innymi trzecioligowcami nie jest najgorzej. Po raz kolejny poruszono temat większego zaangażowania Członków Rady Nadzorczej Klubu w pozyskiwaniu sponsorów. Na pewno dobra sytuacja finansowa Chełmianki byłaby jeszcze większym impulsem do dobrej gry i walce zespołu o coś więcej niż tylko obrona trzecioligowego bytu. Przed rozpoczęciem nowego sezonu, jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie Zarządu Klubu i Członków Rady Nadzorczej odnośnie działań w pozyskiwaniu środków finansowych.

W rundzie wiosennej zespół prowadzony przez Artura Bożyka pokazał, że potrafi grać dobrze i do tego zdobywać coraz więcej punktów. Co więcej, wcale nie ustępował czołowym zespołom III ligi. Widać, że praca w tym składzie osobowym daje wymierne efekty i zanosi się na to, że prawie wszyscy piłkarze pozostaną w Chełmiance na kolejny sezon. Jedynym zawodnikiem, który rozpoczął poszukiwanie klubu w wyższej lidze jest Marcin Fiedeń, trenujący z Pogonią Siedlce. Możliwe są kosmetyczne zmiany na niektórych pozycjach, ale nie zanosi się na "rewolucję". Jak podkreślił Prezes Gardziński - nowy sezon w III lidze może być bardzo ciężki, ze względu na reorganizację II ligi - Jak wiadomo na tym poziomie rozgrywek występuje aż 6 drużyn z województw lubelskiego i podkarpackiego. Teoretycznie przy spadku wszystkich, do utrzymania III ligi potrzebne będzie zajęcie 6-7 miejsca w tabeli. Nasi piłkarze do treningów powrócą w sobotę, 13 lipca. Zanosi się na to, że treningi będą prowadzone na obiektach w Chełmie. W trakcie przygotowań rozegramy kilka gier kontrolnych z drużynami z regionu. Terminarz III ligi sezonu 2013/14 ma być gotowy już w tym tygodniu. O przygotowaniach zespołu, meczach kontrolnych i ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco.