dzisiaj: 336, wczoraj: 328
ogółem: 2 199 662

Wysokie zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym.

• autor: rks1955, 2013-07-20 08:02

Zdecydowanym zwycięstwem Chełmianki 6:1(3:1) zakończył się pierwszy mecz sparingowy rozegrany w Szczebrzeszynie z miejscowym Roztoczem.

Biało-zieloni od początku meczu górowali nad czwartoligowcem. Jednak niespodziewanie, to gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie gry po celnym strzale Tomasz Albingera z rzutu karnego. Chwilę później, w 16 minucie meczu do wyrównania doprowadził Łukasz Młynarski. Gdy minęły kolejne trzy minuty, gola na 2:1 zdobył Krzysztof Bodziak, zawodnik testowany, wychowanek Górnika Łęczna ostatnio grający w czwartoligowym Lewarcie Lubartów. Do przerwy nasi piłkarze zdobyli jeszcze jednego gola, w 42 minucie za sprawą Mateusza Olszaka. W drugiej części gry trener Artur Bożyk dokonał ośmiu zmian, wprowadzając dużo młodzieży. Chełmianka w dalszym ciągu miała zdecydowaną przewagę w polu, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Roztocza. Na czwartego gola czekaliśmy do 60 minuty, kiedy to celnym strzałem popisał się wychowanek Niedźwiadka Chełm, Mateusz Garbacz. Nie minęła minuta, gdy kolejną bramkę zdobyli Chełmianie. Szczęśliwym strzelcem był Damian Wacewicz, również z Niedźwiadka Chełm, występujący już w barwach Chełmianki jesienią 2012 roku. Pomimo kilku dogodnych sytuacji w drugiej części gry, jeszcze tylko raz piłka wpadła do siatki gospodarzy. W 82 minucie swoją bramkę zdobył powracający do zespołu po kontuzji Daniel Krakiewicz, ustalając wynik meczu na 6:1. Popularny "Krakers" przejawiał dużą chęć do gry i jesienią na pewno będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny.

Roztocze Szczebrzeszyn - CHEŁMIANKA Chełm 1:6(1:3), widzów około 100

1:0 Tomasz Albinger 14'(k.), 1:1 Łukasz Młynarski 16', 1:2 Krzysztof Bodziak 19', 1:3 Mateusz Olszak 42', 1:4 Mateusz Garbacz 60', 1:5 Damian Wacewicz 61', 1:6 Daniel Krakiewicz 82'

Chełmianka (I połowa): Szokaluk, Bodziak, Batata, Krzyżak, Kuśmirek, Fornal, Tywoniuk, Kobiałka, Młynarski, Olszak, Wójcik.

Chełmianka (II połowa): Szokaluk, Bodziak, Członka, Stepaniuk, Tyszczuk, Kobiałka, Wasiluk, Krakiewicz, Wacewicz, Cydejko, Garbacz

Po tygodniu treningów trochę więcej wiemy na temat spraw personalnych. Jak już wcześniej pisaliśmy ze składu na pewną ubędą Marcin Fiedeń (Start Otwock ?), Łukasz Kijańczuk (kontuzja), Marcin Gregorowicz (szuka klubu ?), Adrian Siatka (studia-koniec gry), Karol Bujak (koniec kontraktu) i niespodziewanie Damian Rusiecki, który prawdopodobnie wzmocni Orlęta Radzyń Podlaski. Nie wiadomo co będzie z Oskarem Wróblem (koniec wypożyczenia z Calisii), ale jest duża szansa, że jesienią ponownie ujrzymy go w biało-zielonych barwach. Co do nowych twarzy w naszym zespole, na pewno dołączy do składu dwóch - trzech juniorów Niedźwiadka Chełm (z dobrej strony pokazali się Damian Wacewicz, Mateusz Garbacz, Dawid Stepaniuk, są jeszcze Mariusz Członka i Sylwester Tyszczuk) i powracający po kontuzji Daniel Krakiewicz. Być może kolejnym wzmocnieniem będzie Krzysztof Bodziak ostatnio grający w Lewarcie Lubartów, który dzisiaj rozegrał cały mecz i dobrze prezentował się na prawej stronie obrony. Nie będzie zawodnikiem naszego klubu testowany dzisiaj Mateusz Cydejko, który zagrał w ofensywie na lewej stronie. To 20-latek wychowanek TOP 54 Biała Podlaska. W najbliższym tygodniu mają pojawić się na treningach nowi piłkarze z bloku defensywnego (bramkarze oraz obrońca - znany kibicom naszego klubu) oraz ze środka pola. Nie ma tematy gry w Chełmiance Sebastiana Kowińskiego, młodego bramkarza pochodzącego z Krasnegostawu ostatnio grającego w Widzewie (młoda ekstraklasa). Piłkarz po jednym treningu w naszym zespole udał się do beniaminka ze Starego Zamościa i prawdopodobnie w Omedze, na ławce rezerwowych spędzi jesień 2013 roku. Do końca następnego tygodnia będziemy czekać na przylot dwóch zawodników z Brazylii, są to pomocnicy w wieku 21 i 22 lata. Ponadto od poniedziałku wznawia treningi Tomek Borys.

W najbliższym tygodniu powinniśmy już poznać całą kadrę jaką będzie miał do dyspozycji w rundzie jesiennej trener Artur Bożyk. Najbliższy mecz kontrolny naszego zespołu, w sobotę  27 lipca o godzinie 17.00 w Chełmie na Stadionie Miejskim. Przeciwnikiem będzie Omega Stary Zamość, beniaminek III ligi.