Pewne trzy punkty na początek /video/

• autor: rks1955, 2013-08-11 10:34

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon piłkarze Chełmianki. W niedzielnym meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej pokonali Polonię Przemyśl 2:0(1:0).

Galeria zdjęć

nowa-galeria-4759441.jpg nowa-galeria-4759442.jpg chelmianka-polonia-przemysl-11-08-2013-fot-t-kudelski-i-d-palica-4759444.jpg

Już pierwsze minuty spotkania pokazały kto będzie dominował na boisku. Nasi piłkarze szybko przejęli inicjatywę i co chwilę rozgrywali akcje na połowie gości. W 16 minucie meczu na środku boiska piłka trafiła do Mateusza Tywoniuka, ten zagrał ją na wolne pole do Mateusza Olszaka, jednak jego strzał z około 10 metrów trafił w nogę bramkarza Polonii. Na szczęście w pole karne wbiegał Piotr Wójcik, który płaskim strzałem umieścił piłkę w pustej bramce gości. 1:0 dla biało-zielonych.

Do końca pierwszej połowy, obraz gry nie zmienił się, nasi atakowali, a Poloniści mieli problemy w wyprowadzaniem piłki z własnej połowy. Pomimo kilku akcji z naszej strony, wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy skromnie prowadząc. Drugą połowę rozpoczęliśmy z większym animuszem. Walczyliśmy o każdy metr boiska, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. W 60 minucie spotkania, około 40 metrów od bramki gości piłkę wywalczył Piotr Wójcik, rozegrał tzw. klepkę z Mateuszem Tywoniukiem, a następnie znakomicie zagrał do wbiegającego w pole karne Mateusza Olszaka, który uderzył z pierwszej piłki w prawy róg bramki obok bezradnego Kuźmy. Chełmianka podwyższyła prowadzenie na 2:0. Przemyska Barcelona całkowicie się pogubiła, a nasi piłkarze w dalszym ciągu atakowali. Niestety pomimo wielu dogodnych sytuacji, m.in. Piotra Wójcika, Mateusza Krzyżaka wynik nie uległ zmianie. Chełmianka wygrała pewnie 2:0, czym ucieszyła dość liczną rzeszę chełmskich kibiców. Należy podkreślić bardzo dobrą grę nowych zawodników naszego zespołu, a w szczególności Krzysztofa Bodziaka, który oprócz zadań defensywnych brał aktywny udział w ofensywie.

Już w czwartek, 15 sierpnia szansa na kolejne punkty. Tym razem w ramach drugiej serii spotkań III ligi, jedziemy do Poniatowej, gdzie zagramy ze świdnicką Avią.

CHEŁMIANKA - Polonia Przemyśl 2:0(1:0), widzów około 500, sędziował Mateusz Warzocha (OKS Rzeszów)

1:0 Piotr Wójcik 16', 2:0 Mateusz Olszak 60'

żółte kartki: Młynarski, Tywoniuk (Chełmianka) - Sedlaczek, Gwóźdź (Polonia).

Chełmianka: Budzyński - Bodziak, Grzywna, Batata, Krzyżak, Tywoniuk, Wasiluk, Olszak (79' Garbacz), Młynarski (55' Wróbel), Krakiewicz (73' Kobiałka), Wójcik (79' Fornal).

Polonia: Kuźma - Syvyi, Jaroch, Kuźniar, Gwóźdź, Janowski (66' Oborski), Vasylchak (64' Delikat), Krystian Kazek, Sedlaczek (46' Sokil), Pikłowski, Terletskyy (74' Adrian Kazek)

Wypowiedź pomeczowa trenera Chełmianki - Artura Bożyka

Skrót filmowy

autor: mffn77 2013-08-11 14:36:00

Profil mffn77 w Futbolowo Tutaj typujemy wyniki Chełmianki: www.futbol1x2.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!
Pula nagród - 16 000 PLN!

autor: ArtiRKS 2013-08-11 20:30:21

Profil ArtiRKS w Futbolowo Dobrze zaczęliśmy, 3 pkt na początek b.ważne! Mogliśmy to wygrać nawet kilkoma bramkami więcej, ale ważne, że 3 pkt i zero z tyłu. Zobaczymy co jesteśmy warci w kolejnych dwóch meczach (Avia i Izolator), ale na dziś GRATULACJE !!!