dzisiaj: 106, wczoraj: 234
ogółem: 3 015 148

CHEŁMIANKA WICELIDEREM

• autor: rks1955, 2013-08-14 11:01

Znakomicie zaprezentowali się piłkarze Chelmianki w wyjazdowym meczu II kolejki spotkań rozegranym w świąteczny czwartek w Poniatowej. Biało-zieloni po łatwym zwycięstwie nad przemyską Polonią pokonali świdnicką Avię 3:1(2:1).

Już w 6 minucie meczu Daniel Krakiewicz skutecznym podaniem uruchomił Wójcika, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Avii. Łukasz Gieresz wprawdzie obronił pierwszy strzał, lecz przy dobitce był bez szans. Po zdobytym golu nasi piłkarze w dalszym ciągu kontrolowali grę. W 24 minucie meczu wspaniałą indywidualną akcją popisał się Mateusz Olszak i było już 2:0 dla Chełmianki. Niestety, jeszcze przed przerwą gospodarze potrafili zdobyć kontaktowego gola. Po błędzie Marka Grzywny w 34 minucie spotkania, ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Krawiec. Zatem do przerwy prowadziliśmy 2:1. Druga część meczu również układała się po myśli podopiecznych Artura Bożyka. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 66 minuty spotkania. Wyszliśmy z szybką kontrą, piłkę otrzymał Mateusz Olszak i po wygraniu indywidualnych pojedynków z piłkarzami Avii zdobył swojego drugiego gola podwyższając wynik na 3:1. Do końca tego interesującego pojedynku mieliśmy jeszcze swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie. Chełmianka dzięki znakomitej grze pokonała faworyzowaną Avię Świdnik 3:1(2:1) i została wiceliderem III ligi. Już w niedzielę kolejny mecz naszych piłkarzy. Tym razem na Stadionie Miejskim w Chełmie podejmujemy zespół Izolatora Boguchwała.

W czwartkowym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Avia Świdnik: Gieresz, Majewski, Maciejewski, Lenart, Czępiński, Tarkowski (58' Sadło), Krawiec (58' Nowak), Jeleniewski, Ligenza (74' Jankowski), Mazurek, Białek

Chełmianka: Budzyński, Bodziak, Batata, Grzywna, Krzyżak, Wróbel, Tywoniuk, Wasiluk (89' Borys), Olszak (81' Fornal), Krakiewicz (58' Młynarski), Wójcik (89' Garbacz)

Żółte kartki Mazurek, Maciejewski, Białek (Avia) - Wasiluk (Chełmianka)