Kolejna wyjazdowa wygrana

• autor: rks1955, 2013-09-15 11:21

W meczu ósmej kolejki spotkań III ligi piłkarskiej, Chełmianka pokonała w Tomaszowie Lubelskim miejscową Tomasovię 1:0(0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84 minucie meczu z rzutu karnego Mateusz Olszak.

Galeria zdjęć

Niedzielny mecz zgromadził na tomaszowskim obiekcie około 450 widzów, w tym sporą rzeszę sympatyków Chełmianki i zaprzyjaźnionego Górnika Łęczna, którzy dotarli na stadion z opóźnieniem, dwoma autokarami.

Od początku spotkanie było wyrównane, oba zespoły grały z dużym respektem, czyhając na błąd przeciwnika. Dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo, zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości. W zespole Tomasovii, w dalszym ciągu widoczny był brak kontuzjowanego Norberta Raczkiewicza, który w ubiegłym sezonie udanie prowadził grę niebiesko-białych w środku pola. Piłkarze Chełmianki grali bardziej kreatywnie, jednak podobnie jak gospodarze nie potrafili stworzyć stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola.

Druga część gry stała na nieco wyższym poziomie, w dużej mierze za sprawą biało-zielonych, którzy zaczęli dominować na boisku. Dużo ożywienia wnieśli, wprowadzeni po przerwie nastolatkowie, Michał Kobiałka i Paweł Fornal. Szczególnie ten drugi kilka razy ładnie pociągnął po skrzydle, sprawiając wiele kłopotów zawodnikom Tomasovii. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 83 minucie. W środku pola piłkę wywalczył Mateusz Tywoniuk, podciągnął kilka metrów i zagrał górną piłkę na dobieg w pole karne do Mateusza Olszaka. Nasz napastnik, uprzedził dobrze grającego w tym meczu Łukasza Sękowskiego i został powalony w polu karnym. Sędzia Kasperski z Lublina bez wahania wskazał na 11 metr. Poszkodowany sam podszedł do wykonania rzutu karnego i pewnym strzałem tuż przy słupku pokonał Łukasza Bartoszyka. 1:0 dla Chełmianki. Do końca gospodarze próbowali odmienić losy meczu, jednak nasi piłkarze grali uważnie w obronie, nie pozwalając na wiele zdeterminowanym piłkarzom Tomasovii. Mecz zakończył się kolejnym wyjazdowym sukcesem biało-zielonych. Cały zespół zasłużył na duże słowa pochwały i uznania. Teraz czas na dobre mecze w Chełmie, a przede wszystkim zdobycz punktową, która pozwoli na stałe zadomowić się w czołówce tabeli III ligi.

Już w środę czeka nas bardzo ciekawie zapowiadająca się konfrontacja z zamojskim AMSPN Hetmanem, oczekiwana jako rewanż za niedawny mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. W Zamościu przegraliśmy 1:3, a jak będzie w środę? Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion MOSiR w Chełmie o godz. 16.00.

W niedzielnym spotkaniu zespoły wystąpiły w składach:

Tomasovia: Bartoszyk, Bojarczuk, Sękowski, Joniec, Żurawski, Słotwiński, Chłoń, Kaniewski (74' Mazurkiewicz), Wrzosek (85' Smoła), Kozyra (64' Hajnas), Kusiak

CHEŁMIANKA: Budzyński, Bodziak, Batata, Krzyżak, Tywoniuk, Wróbel, Młynarski, Wasiluk( 58' Kobiałka), Krakiewicz (89' Grzywna), Wójcik (60' Fornal), Olszak

Sędzia : Piotr Kasperski z Lublina

widzów: 450 w tym około 100 z Chełma i Łęcznej

żółte kartki: Kozyra, Wrzosek, Sękowski, Hajnas (T.) - Wasiluk, Olszak, Młynarski (Ch.)

Konferencja prasowa po zakończonym meczu:

Skrót meczu

autor: marcelchelm 2013-09-15 18:18:18

Profil marcelchelm w Futbolowo Brawo Chełmianeczko aby tak dalej, może w końcu wygramy u siebie
Cieszą 3 punkty z trudnego terenu

autor: ArtiRKS 2013-09-15 18:21:44

Profil ArtiRKS w Futbolowo Zwycięstwo 1:0 na wyjeździe po bramce Olszaka w 85min z karnego! Na wyjazdach gramy rewelacyjnie, teraz trzeba zacząć wygrywać u siebie. Najbliższa możliwość w środę o 16.00 z Hetmanem Zamość :) Brawo Chełmianka!