Mecz z Hetmanem bez kibiców gości

• autor: rks1955, 2013-09-17 15:48

Już w środę 18 września dziewiąta seria spotkań III ligi. Nasi piłkarze w dobrych nastojach przystąpią do meczu z Hetmanem Zamość.

Niedzielna wygrana w Tomaszowie Lubelskim nie przyszła łatwo, ale była w pełni zasłużona. Nasi kolejni przeciwnicy również nie mogą narzekać. Po nieudanym meczu w Rzeszowie z Resovią, w pełni zrehabilitowali się przed własną publicznością, pokonując groźną Stal Kraśnik 4:2. Kto okaże się lepszy w środę. Miejmy nadzieję, że własny stadion i doping dużej grupy chełmskich fanów w końcu da efekt w postaci wygranej, na którą w Chełmie czekamy od ponad miesiąca.

Chełmski pojedynek zapowiadany jest jako wielkie piłkarskie święto, jednak jak bumerang powraca temat udziału  w meczu kibiców drużyny przyjezdnej. Pomimo próśb władz Chełmianki oraz kibiców Naszego Klubu, Komendant Miejski Policji w Chełmie negatywnie zaopiniował propozycję przyjęcia kibiców Hetmana Zamość i nie zgodził się na wpuszczenie zorganizowanej grupy sympatyków z Zamościa na chełmski obiekt. Po raz kolejny względy bezpieczeństwa okazują się ważniejsze od widowiska piłkarskiego. Czas zadać pytanie, jak długo będzie trwał taki stan rzeczy ? Przecież stadion posiada wydzielony sektor dla kibiców gości i wydaje się, że spełnia on podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Obiektu, podobnego do stadionu w Łęcznej, który spełnia wszelkie wymogi, nie doczekamy się szybko, patrząc na działania władz Chełma promujące rozwój sportów wodnych ...

Z podobnym przypadkiem mieliśmy do czynienia w finałowym meczu Pucharu Polski na obiekcie OSiR w Zamościu, jednak tam w ostatniej chwili udało się dojść do porozumienia i byliśmy świadkami ładnej oprawy meczowej z udziałem kibiców Hetmana i CHEŁMIANKI. Może by tak w Chełmie... Do meczu pozostało 24 godziny i nie jest jeszcze za późno na zmianę decyzji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Chełmie.

Środa, godz. 16.00, CHEŁMIANKA - Hetman Zamość

spotkanie poprowadzi Mariusz Śledź z Białej Podlaskiej

autor: Spiryt 2013-09-17 21:58:11

Profil Spiryt w Futbolowo To może niech klub się w końcu ogarnie i zajmie się tą sprawą. Podobno Chełmianka ma takie świetne kontakty z władzami MOSiRu, to niech może ich w końcu zmuszą do wstawienia tych 50-100 krzesełek i sprawa załatwiona. Nie wierzę, że MOSiR nie znajdzie tych kilku tys. zł na krzesełka w budżecie. Bez jaj. Ile można czekać na zrobienie tak prostej sprawy?! Nie mówiąc już o tym, że np. w Przemyślu sektor gości wygląda IDENTYCZNIE jak u nas i nikomu nie przeszkadza przyjmować przyjezdnych, na kilku innych stadionach w naszej lidze jest podobnie. Na zmianę stanowiska chełmskich mundurowych bym nie liczył, bo co tu wymagać od ludzi którzy za mecz podwyższonego ryzyka uznali mecz Chełmianki z jej własnymi rezerwami.

autor: rks1955 2013-09-18 12:39:06

Profil rks1955 w Futbolowo Spiryt niedawno rozmawiałem z osoba z klubu i już Policji nie chodzi o krzesełka, podobno jest inny problem, ale nie wiem jaki.