Chełmianka wraca na właściwe tory. Sokół pokonany. /video/

• autor: daroo64ch, 2013-09-29 14:47

Chełmianka pokonała Sokół Sieniawa 2:0(0:0) w meczu XI kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej.

nowa-galeria-4979330.jpg nowa-galeria-4979332.jpg nowa-galeria-4979333.jpg

Na zwycięstwo zapracował cały zespół, który chciał pokazać, że minimalna przegrana w Jarosławiu była przysłowiowym "wypadkiem przy pracy". Niedzielne wygrana nie przyszła nam jednak łatwo. Pierwsza połowa meczu była miernym widowiskiem i nie rozgrzała 350 osobowej widowni, która pojawiła się na stadionie. Zespół Sokoła wspierała około 20 osobowa grupa kibiców, która na mecz dotarła wraz z Burmistrzem Sieniawy. Pierwszą i jak się później okazało jedyną groźną akcję w tej części gry, zespół gości stworzył w 6 minucie meczu. Po rzucie rożnym z bliska uderzał Adamczyk, na szczęście dobrą interwencją popisał się Budzyński. Z biegiem czasu lekką przewagę uzyskał nasz zespół, jednak nie potrafiliśmy udokumentować tego bramką. W 36 minucie meczu groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Daniel Krakiewicz. Na rękach kolegów z drużyny opuścił boisko, a jego miejsce zajął Sergio Batata. Brazylijczyk z polskim paszportem wniósł wiele ożywienia w poczynania biało-zielonych. Do końca pierwszej połowy prowadziliśmy grę i niewiele brakowało, abyśmy schodzili do szatni w lepszych humorach. Po dośrodkowaniu Bodziaka głową uderzał Batata, ale Kukulski nie miał problemów ze złapaniem piłki. Po zmianie stron Chełmianka zagrała bardziej agresywnie, stwarzając kilka dobrych sytuacji strzeleckich. Na bramkę czekaliśmy do 70 minuty meczu. Akcję zapoczątkował wprowadzony w drugiej części gry Mateusz Tywoniuk, który podaniem uruchomił Mateusza Olszaka. Snajper Chełmianki uwolnił się od obrońcy i zagrał płaską piłkę do wbiegającego na 5 metr Pawła Fornala. Młodzieżowiec biało-zielonych, który również wszedł w drugiej połowie bez problemu umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera gości. Objęliśmy prowadzenie 1:0 i goście musieli zaatakować. Zespół Sokoła próbował odmienić losy spotkania, ale często nadziewał się na groźne kontry Chełmianki. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ponownie dobrym podaniem popisał się Mateusz Olszak. Tym razem jego dośrodkowanie z prawej strony wykończył ładnym strzałem "główką" Sergio Batata i na tablicy pojawił się wynik 2:0. Pod koniec meczu piłkarze z Sieniawy mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale po ładnym strzale Małyka, wspaniałą interwencją popisał się Mateusz Budzyński, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niedzielna wygrana dała nam kolejne trzy punkty. W dziesięciu spotkaniach zgromadziliśmy 19 "oczek", tyle samo co zajmujący trzecie miejsce Izolator Boguchwała.

Za tydzień,w Starym Zamościu gramy z kolejnym beniaminkiem, miejscową Omegą. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 6 października o godzinie 15.00

Chełmianka: Budzyński, Bodziak (54' Fiedeń), Grzywna, Krzyżak, Kuśmirek, Młynarski, Kobiałka (66' Fornal), Olszak, Krakiewicz (36' Batata), Wróbel (66' Tywoniuk), Wójcik

Sokół Sieniawa: Kukulski, S.Padiasek, Skała, Wrona, Kotowicz, Bursztyka (61' Małyk), Halejcio, Jędryas (68' Hass), Wilusz (73' Pigan), Kołodziej (73' Wróbel), Adamczyk

żółte kartki: Olszak, Młynarski (Chełmianka) - Kotowicz, Halejcio, Kołodziej (Sokół)

mecz obejrzało około 350 widzów

Oto skrót tekstowy relacji na żywo:

Chełmianka rozpocznie w składzie: Budzyński - Bodziak, Grzywna, Krzyżak, Kuśmirek, Młynarski, Kobiałka, Olszak, Krakiewicz, Wróbel, Wójcik

1' Mecz rozpoczęty

4' Groźna sytuacja pod bramką Chełmianki. Po rzucie rożnym, w sporym zamieszaniu instyktownie broni Budzyński

20' Mecz wyrównany, brak jednak 100% sytuacji

35' Strzał Wójcika nad poprzeczką. Chełmianka uzyskała lekką przewagę.

36' w środku pola groźnej kontuzji nabawił się Daniel Krakiewicz. Niestety musi opuścić boisko, jego miejsce zajmuje Sergio Batata.

43' Żółta kartka dla Pawła Kotowicza

43' Po dośrodkowaniu z prawej strony Batata główką  w bramkarza, mogliśmy objąć prowadzenie.

44' Krystian Halejcio bez piłki fauluje Mateusza Olszaka, przepychanki zawodników, sędzia upomina obu zawodników żółtymi kartonikami.

Zaczynamy drugą połowę, bez zmian

48 Zamieszanie w polu karnym Sokoła, bez gola

51' Groźny strzal Wilusza, broni Budzyński

54 Fiedeń za Bodziaka

56' Olszak obok słupka

57' Kamil Kołodziej ukarany żółtą kartką

61' Bursztykę zastępuje Ukrainiec Małyk

66' dwie zmiany w Chełmiance, za Kobiałkę wchodzi Fornal, natomiast Wróbla zastępuje Tywoniuk

68'  zmiana w zespole gości. Schodzi Jędryas, na boisku pojawia się Hass.

70' GOOOOL. Piękna akcja Chełmianki. Tywoniuk do Olszaka, ten podaje wzdłuż bramki, gola zdobywa Paweł Fornal. Prowadzimy 1:0.

73' Dwie zmiany u gości. Wilusza zmienia Pigan, natomiast za Kołodzieja wchodzi Wróbel

75' Piłkarze Sokoła próbują zmienić niekorzystny wynik, ale to Chełmianka stwarza kolejne sytuacje bramkowe.

78' żółta kartka dla Młynarskiego

84' Kolejna znakomita akcja Chełmianki. Dośrodkowanie Mateusza Olszaka w pole karne, a tam Sergio Batata celną główką pokonuje Kukulskiego. 2:0 dla Chełmianki.

Koniec meczu! Pewne zwycięstwo, ale po ciężkim meczu. Beniaminek z Sieniawy pokazał się z niezłej strony. Mamy 4. miejsce w tabeli.

Wypowiedź trenera gości Grzegorza Łuczyka

Wypowiedź trenera Chełmianki, Artura Bożyka

Skrót meczu

autor: Throntee 2013-09-30 17:32:09

Profil Throntee w Futbolowo Tak trzymać panowie!